Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Alain Chabat potwierdza, że ​​jego film „Late” na TF1 „nie będzie pustą rozrywką”

Ma zamiar spełnić „dawne marzenie” i chce przede wszystkim „dobrze się bawić”. Alana lutego Wkrótce na czele jego późnego show – „émission de fin de soir” po francusku – wł TF1. Wyczekiwany pierwszy numer ukaże się 21 listopada, już dziś Mistrzostwa Świata w Katarze.

Fan formatu Alain Shabat stracił nadzieję, że pewnego dnia będzie mógł przebrać się za „białego klauna”, aby odpowiadać gościom w codziennym programie. „Programy francuskiej telewizji nie przypominają programów amerykańskich kanałów, które są zorganizowane co pół godziny i przez całą dobę. Powiedziałem kierownictwu TF1: „Jeśli pewnego dnia zmienisz cały program, chciałbym robić program każdego wieczoru o 23.00..” »

Ara AbrekianZastępca dyrektora generalnego ds. Treści Channel One, został pokazany o 21:55, po meczach mistrzostw świata i magazynie poświęconym temu wydarzeniu. Program będzie emitowany przez dziesięć numerów, podczas fazy grupowej, podczas której żadne przedłużenie nie może zakłócić harmonogramu programu. „Mogę tylko powiedzieć, że tak” – zapewnił byłego członka idiocipodczas środowej konferencji prasowej. Powiedział: „Nie podpisałbym kontraktu przez rok”.

Dawne krosna „gorąco”

Konkretnie, jak będzie wyglądać ta kilka prób adaptacji, z sosem francuskim, spóźnionymi ofiarami – pamiętajmy, że już wtedy wszyscy, którzy tego spróbowali, połamali sobie zęby -?

Alain Chabat ustawia scenę: „Te przedstawienia będą transmitowane publicznie, na bardzo prostym zestawie wyposażonym w biurko i fotele oraz wyposażony w ekran z widokiem na miasto. [Helsinki, en Finlande] noc. Każdy numer rozpocznie się monologiem przed powitaniem głównego gościa, który udzieli mu odpowiedzi w „współautorskiej” wymianie zdań. Będzie więc pracował z tym samym zespołem autorów, który pracował nad Burger Quiz na TMC. „Wiemy, że te wywiady są trochę przygotowane, ale przygotowanie zależy od gościa, bo każdy ma swój sposób na dobre samopoczucie”. Co wieczór na planie będzie występował artysta, a inne gwiazdy będą pojawiać się bardziej dyskretnie.

READ  Mateusz i Aleksander (Miłość na łące) Zerwanie: łamiący serce list od wieśniaka...

Wśród zaproszonych postaci już ogłoszono: Jean Dujardin, Monica Bellucci, Angell, Orlesan, Etienne Daho, a także Catherine Ranger, Mathieu Chedid, Laurent Lafitte czy nawet pozycje Liny… Wszystkie pokolenia będą więc reprezentowane . Jedyny profil wykluczony ze startu: Politycy. W przeciwieństwie do swoich amerykańskich odpowiedników gospodarz odmawia rozmów o polityce w swoim programie.

Czy będą tam Chantal Lupi i Dominique Farrugia, jego byli marionetkowi pomocnicy? „Myślimy o nonsensach, ale jasne jest, że jest gorąco” – deklaruje Alain Shabat.

„Totalna wolność” jak w Canal+ trzydzieści lat temu

Niektóre nagrane sekwencje od czasu do czasu przerywają program, ale gospodarz zapewnia, że ​​nie będą one w centrum jego późnego programu. Przede wszystkim ma nadzieję utrzymać ducha „publicznego pokazu”, jednocześnie „improwizując nieco według gości”.

Program nie będzie transmitowany na żywo, ponieważ studio, w którym odbywał się program, nie było dostępne pod koniec listopada. „Pozwala doświadczać rzeczy, od czasu do czasu mija, a od czasu do czasu się gubimy… Goście mogą być bardziej zrelaksowani, gdy są w adrenalinie publicznego pokazu, który daje ziemniaki” – potwierdza Alain Shabat . Precyzuje, że prace postprodukcyjne będą wymagały bardziej „sprzątania” niż montażu. „Zabieramy małe cisze, wycinamy małe łatwe chwile…”, mówi.

Jeśli wydawało się, że czuje się komfortowo, broniąc swojej koncepcji na konferencji prasowej, Alain Chbat przyznaje, że podczas pierwszych nagrań był „sparaliżowany strachem”. „Powiedziano mi: masz dziesięć godzinnych programów i możesz się przy tym dobrze bawić” – żartuje. Zapewnia, że ​​to rodzaj carte blanche, która pozwoliła mu znaleźć „całkowitą wolność” zbliżoną do tej, którą miał w Canal+ w czasach marionetek, trzydzieści lat temu.

Zapisy ruszyły kilka dni temu. Nie ma więc mowy o wzbranianiu się przed gorącymi wiadomościami. Prowadzący precyzuje, że mimo wszystko poruszy „mocne tematy, które na pewno będą niestety w wiadomościach za kilka tygodni”. I dodaje: „Chcę zapewnić rozrywkę. Nie oznacza to, że będzie to pusta rozrywka, ale chciałem stworzyć coś fajnego do oglądania”.

READ  Claude Lelouch właśnie zerwał otoczenie Johnny'ego Hallydaya