Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Akt oskarżenia Donalda Trumpa to dobra wiadomość dla Joe Bidena”

MPomimo bezprecedensowego charakteru i intensywnego zainteresowania mediów zarówno w Nowym Jorku, jak i Mar-a-Lago (Floryda), 4 kwietnia akt oskarżenia przeciwko Donaldowi Trumpowi w sprawie Stormy Daniels nie wydawał się radykalnie zmienić amerykańskiej polityki. Widok estetyczny. Były szef jest oskarżony o popełnienie 34 fałszerstw urzędniczych, między innymi w celu wykupienia milczenia byłej aktorki porno. Jego prawnicy dołożą wszelkich starań, aby opóźnić rozpoczęcie procesu, który planowany jest co najwyżej na początek 2024 roku.

Donald Trump oparł swoją implikację na swoich autres romanes, które przypominały beaucoup plus groby: w Gruzji jest to presja faktów w 2020 r. stan : schorzenie ; Świadomie odmówił też zwrotu dokumentów niejawnych po opuszczeniu Białego Domu. Wreszcie w przypadku ataku na Kapitol z 6 stycznia 2021 r. Trump mógłby zostać oskarżony o powstanie lub bunt przeciwko Stanom Zjednoczonym. To są liczby na 14H Poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych przewiduje dożywotnią dyskwalifikację.

O ile sprawa Stormy Daniels wydaje się mało istotna, akt oskarżenia byłego prezydenta łamie tabu, co może ułatwić przesuwanie kolejnych aktów oskarżenia w nadchodzących miesiącach.

Przeczytaj także: Materiał jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Donald Trump i Sprawiedliwość: inne śledztwa zagrażające byłemu prezydentowi USA

Tymczasem pan Trump przedstawia się jako ofiara procesu politycznego. Jej zespoły uruchomiły również zbiórkę pieniędzy na ten temat, co miałoby miejsce Ponad 10 milionów dolarów (9,1 miliona euro) od oficjalnego ogłoszenia aktu oskarżenia w czwartek, 30 marca. Posunęli się tak daleko, że wystawili T-shirty za 36 dolarów, przedstawiające antropometryczny portret Donalda Trumpa w towarzystwie opaski na głowę. „niewinny” Oczywiście montaż, ponieważ mój „fotograficzny” wygląd umknął byłemu prezydentowi, kiedy przybył do Trybunału Sprawiedliwości.

wyścig nominacji

Ta pozycja działa z bazą Trumpa, ale jej nie rozszerza. Tak więc, według agregatora sondaży FiveThirtyEight, opinia Amerykanów o panu Trumpie pozostaje negatywna, około 55%, w porównaniu z 38% do 40%, którzy mają pozytywną opinię.

READ  Austria postanowiła ograniczyć całą populację i nałożyła obowiązek szczepień od lutego

Z drugiej strony w elektoracie republikańskim potwierdzono już wyraźną przewagę Trumpa nad jego rywalem Ronem DeSantisem: ma on teraz prawie 30-punktową przewagę nad gubernatorem Florydy, z 57% zamiarem głosowania. W prawyborach republikańskich, które rozpoczną się wiosną 2024 r.

Masz 57,75% tego artykułu do przeczytania. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.