Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Adele van Reeth, dyrektor France Inter, jest celem braku zaufania do redakcji

Adele van Reeth, dyrektor France Inter, jest celem braku zaufania do redakcji

10 lipca był dniem gratulacji dla pierwszej francuskiej stacji radiowej, która na początku poranka po raz kolejny zdobyła tytuł Médiamétrie, znacznie wyprzedzając swojego rywala RTL. Dziennikarze France Inter nie mieli jednak serca świętować podczas meczu „Przyjazny moment na koniec sezonu” Została zorganizowana w środowy wieczór przez dyrektor naczelną Radia France, Sybille Ville.

Do południa pracownicy już się dowiedzieli Artykuł z paryski Przyjazd od przyszłego sezonu dziennikarza Patricka Cohena, któremu o godzinie 7:44 powierzone zostanie zadanie redakcji politycznej, którą przez dwa lata będzie pełniła szefowa wydziału politycznego Yael Goz. Ten ostatni został właśnie poinformowany o godzinie 10:15 podczas wywiadu z Adele van Reeth o decyzji swojej administracji o nieprzedłużaniu czasu nadawania tego spotkania na antenie.

To wystarczy, aby wywołać wzrost napięcia i złożenie wniosku o wotum nieufności dla kierowniczki stacji Adele van Reeth. W piśmie dostarczonym przez przedstawicieli Stowarzyszenia Dziennikarzy Radia France, SNJ i CGT do Prezesa Radia France w czwartek 11 lipca późnym rankiem redakcja poruszyła kwestię utraty zaufania z M.I Van Reitha.

Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Adele van Reeth: „Inter France nie jest ani prawy, ani lewy!”

Odmowa

Tekst podpisało 80% z 95 członków redakcji, w tym szefowie działów i redaktorzy naczelni, i potępia kilka kwestii. „Niezrozumiałe decyzje podjęte przez dyrektora France Inter w ostatnich miesiącach.” I to jest niemożliwe „Nadal ufajcie mu, że będzie kierował tą stacją radiową”..

Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Widzowie radia: Europe 1 kontynuuje swój wzrost, a na antenie pojawiają się Pascal Braud i Laurence Ferrari

W obliczu ekscytacji związanej z nieoczekiwanym oknem transferowym kierowniczka stacji w towarzystwie CIO Marka Fauvela podczas codziennego spotkania o 15:00 przemawiała, aby wyjaśnić swój wybór. Bezskutecznie próbowała uspokoić redakcję, argumentując zwłaszcza, że ​​połączenie stanowisk redaktora politycznego i szefa działu politycznego nie pozwala na zdobycie władzy. „Wolne łokcie” Aby ćwiczyć redakcję polityczną. Argument złości. „Jakbyś musiał być na zewnątrz, żeby móc swobodnie wyrażać siebie na tym kanale!” „Niedorzeczna koncepcja wolności informacji i niezależności służby publicznej”.W liście potępiamy tę sytuację świat Udało mu się zdobyć.

READ  Zróżnicowany zwrot giganta rozrywki

Wybór administracji odbierany jest jako odrzucenie redakcji, którą zakłóciła kampania europejska, ogłoszenie rozwiązania i przedterminowe wybory do organów legislacyjnych. Destabilizują ją także obawy o wolność słowa czy kryzys wywołany wypowiedziami Alaina Finkielkrauta, którego część dziennikarzy France Inter oskarża o „Poświęcenie”. Groźba impeachmentu stawała się coraz bardziej widoczna, a dziennikarze mieli poczucie, że przełożony nie zapewnia im odpowiedniej ochrony.

Masz 45% tego artykułu do przeczytania. Reszta jest zarezerwowana dla abonentów.