Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bobbit Kenza: Wpływowa postać podejrzana o próbę jej szantażu przebywa w areszcie tymczasowym

Bobbit Kenza: Wpływowa postać podejrzana o próbę jej szantażu przebywa w areszcie tymczasowym

Wpływowa Bobette Kenza, oskarżona o usiłowanie wymuszenia przez zorganizowany gang i stowarzyszenie przestępcze, została w czwartek umieszczona w areszcie tymczasowym na mocy postanowienia sędziego ds. wolności, poinformował „Le Parisien” prokurator z Rouen (Seine-Maritime). Fryderyk Tillet.

Bobette Kenza, której prawdziwe nazwisko brzmi Kenza Ben Sherif, została oskarżona w następstwie skargi złożonej 23 lutego 2024 r. przez parę, która „była poddawana różnym (fizycznym) inwigilacji, instalowaniu małych kamer w ich domu i zainstalowanym urządzeniu GPS” na ich dom”) i jak wynika z poprzedniego komunikatu prasowego Frédérica Thié, groził mu fizycznie pod warunkiem przekazania mu kwoty 200 000 euro.

Osoba, która groziła, została w trakcie spotkania zatrzymana „w celu dostarczenia sumy pieniędzy, gdy miał przy sobie granat ręczny”. Mężczyzna ten przyznał, że kontaktował się z ofiarami, aby „załagodzić spór finansowy pomiędzy nimi a influencerką mieszkającą obecnie w Dubaju”. Z komunikatu Prokuratury wynika, że ​​domniemanemu sprawcy postawiono zarzuty usiłowania wymuszenia dokonanego przez zorganizowaną grupę przestępczą, posiadanie materiałów wybuchowych oraz udział w spisku karnym i osadzono w areszcie śledczym.

Został aresztowany po jej powrocie do Francji

Po otrzymaniu powiadomienia o powrocie mieszkającej w Dubaju Kenzy Ben Sharif do Francji śledczy aresztowali ją 4 lipca w rejonie Rouen. Prawnicy młodej kobiety, Murad Batikh i Jeremy, oświadczyli: „Pani Kenza Ben Sherif zastrzega sobie wyjaśnienia przed wymiarem sprawiedliwości (…) i nie chce przekształcić tej procedury w bitwę medialną, która zaszkodziłaby czystości informacji i wyszukiwaniu informacji”. prawda.” Calvona. Dodali: „Ten ostatni zaprzecza, jakoby odegrał przypisaną mu w tej sprawie rolę. Wręcz przeciwnie, został narażony na kradzież dużej sumy pieniędzy i podjęto w tej sprawie niezbędne środki”.

24-latka obserwuje 1,1 miliona kont na Instagramie i ma łącznie 1,3 miliona subskrybentów na TikToku.