Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Activision Blizzard na Xbox: CMA zaprasza opinię publiczną do wyrażenia opinii na temat dochodzenia |  Xbox One

Activision Blizzard na Xbox: CMA zaprasza opinię publiczną do wyrażenia opinii na temat dochodzenia | Xbox One

Piekielna miotła między Microsoftem, Sony i CMA nadal codziennie wylewa dużo atramentu. Brytyjski regulator jest z pewnością jednym z najbardziej rygorystycznych i stanowczych w kwestii przejmowaniaActivision Blizzard. Chociaż do tej pory konsultowano się tylko z głównymi graczami w sektorze gier wideo w kwestiach finansowych i strategicznych związanych z przejęciem, CMA rozważa obecnie zasięgnięcie opinii publicznej na temat transakcji.

Urząd ds. Rynków Kapitałowych zaprasza opinię publiczną do wyrażenia opinii na temat sytuacji

Od miesięcy gracze i osoby zainteresowane branżą gier wideo dyskutują o zaletach przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft i wpływie tego przejęcia na świat gier wideo. Opinia publiczna może jednak zostać ostatecznie uwzględniona w dochodzeniu prowadzonym przez Urząd ds. Konkurencji i Rynków.

Organizacja stwierdziła to, wystosowując publiczne wezwanie do wkładu graczy, wkładu, który może mieć wpływ na osąd CMA i różne wnioski z dochodzenia.

„W tym momencie zapraszamy wszystkich, w tym członków społeczeństwa, do podzielenia się z nami swoimi opiniami.

Chociaż uważamy, że fuzja może mieć negatywny wpływ na konkurencję, zaczynamy również szukać potencjalnych rozwiązań tych problemów”.

zeszły tydzień , CMA podkreślił swoje obawy Jeśli chodzi o pojawienie się serii Call of Duty w grupie Xbox, która z pewnością zapewni Redmondowi znaczną przewagę konkurencyjną. Jednak Microsoft powiedział wczoraj, że Sony jest w stanie to wykluczyć Call of Duty ma dostęp do Xbox Game Pass od wielu lat.

CMA wciąż stara się uzyskać „dobre zrozumienie działalności organizacji”, których dotyczy przejęcie. Oznacza to, że CMA kontynuuje pogłębianie dochodzenia przed opublikowaniem wstępnych wniosków i usłyszeniem o nich od Microsoftu i Activision Blizzard. W międzyczasie opinia publiczna została poproszona o szczere wypowiedzi na ten temat, ponieważ CMA weźmie pod uwagę uwagi przed podjęciem ostatecznej decyzji, Nadal oczekiwany w marcu 2023 r..

Kontaktowy adres e-mail CMA to [email protected]

READ  Wspaniała kontynuacja „Przygody Homera”

Najnowsze informacje o przejęciu Activision Blizzard