Auger-Aliassime przegrał 7:6(4), 6:4 z Sonnego w drugiej rundzie w Dubaju

DUBAJ, Zjednoczone Emiraty Arabskie – Felix Auger-Aliassime przegrał 7:6 (4), 6:4 z Lorenzo Sonego w drugiej rundzie tenisowych mistrzostw Dubaju w środę rano.

Quebec ma teraz rekord kariery 2-1 przeciwko Sonego, po przegranej po godzinie i 55 minutach akcji na cemencie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Od samego początku Auger-Aliassime miał trudności z ustaleniem swojej gry serwisowej.

Czwarta rozstawiona w turnieju zagrała zaledwie 46 procent swojego pierwszego podania w pierwszym secie, w porównaniu do 79 procent jej rywalki. Mimo wszystko mecz był zacięty, gdyż w pierwszym secie nie padły żadne break pointy.

Jednak Sonego wyszedł z 13 zwycięzcami, w porównaniu z zaledwie 10 dla reprezentanta Maple Leaf, co ostatecznie pozwoliło mu wygrać pierwszego seta.

Trend utrzymywał się w drugim secie, a Włochowi udało się nawet objąć prowadzenie po dziewiątej rakiecie na świecie. Sonego znakomicie kontrolował tyczkę przy swoim pierwszym i drugim serwisie i zrobił wystarczająco dużo, by wykorzystać jeden ze swoich trzech break pointów.

Wykorzystując podwójny błąd Augera-Aliassime’a w siódmej partii drugiego seta, Sonego zdołał uzyskać decydującą przerwę.

Tymczasem Auger-Aliassime jakoś próbował znaleźć rozwiązania resuscytacji przeciwko 67. graczowi na świecie. Trzeba przyznać, że spisał się słabo, bo nie był w stanie utrzymać ani jednego break pointa w meczu.

Włoch zdobył dwa pierwsze punkty meczu zwycięskim strzałem.

W ćwierćfinale Sonego zmierzy się z rozstawionym z siódmym Niemcem Alexandrem Zverevem, który pokonał Australijczyka Christophera O’Connella 7:5, 6:4.

Auger-Aliassime był jedynym kanadyjskim zawodnikiem w Dubaju.

Djoković w ćwierćfinale

Z drugiej strony Novak Djokovic z łatwością awansował do ćwierćfinału pokonując Talona Griksspora 6:2, 6:3.

Djokovic, faworyt turnieju, przedłużył swoją passę bez porażki do 19, dzień po zwycięstwie w trzech setach w klinczu ze 130. rakietą świata, Tomaszem Machakiem.

35-letni Serb cztery razy ukradł serwis Grikssporowi i jak dotąd pozostaje niepokonany w tym sezonie. To był drugi mecz Djokovica od zdobycia 10. tytułu Australian Open.

READ  Sport | C1: Na Złotą Piłkę Europa zagłosowała na Benzemę

Pięciokrotny mistrz Dubaju postanowił wziąć kilka tygodni wolnego po wyleczeniu kontuzji ścięgna podkolanowego w Australii, na drodze do zdobycia 22. tytułu w grze pojedynczej w swojej karierze.

Djokovic zmierzy się teraz ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Paulem Hubertem Hurkaczem a Rosjaninem Pawłem Kotowem, o miejsce w półfinale.

Tymczasem obrońca tytułu Andriej Rublow pokonał Hiszpana Alejandro Dawidowicza Fokinę 1:6, 7:6(6), 7:6(3).

Rosjanin obronił pięć punktów meczowych w tie-breaku drugiego seta. Zdobył siedem punktów z rzędu, po tym jak szybko wycofał się z przewagi 1-6.

Następnie Davidovich Fokina przegrał 1: 6 w dogrywce w drugim secie, oszczędzając dwa punkty meczowe, zanim przegrał w trzecim secie.

W ćwierćfinale Rublow zmierzy się z Holendrem Butikiem van de Zandsholbem.