Tokio 2020: Rekord francuskiej drużyny siatkarskiej opuszczającej Polskę w ćwierćfinale

Francuscy siatkarze pokonali Polskę 3-2 (21-25, 25-22, 21-25, 25-21, 15-9) w półfinale Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Rzadki stadion.

Po pokonaniu w ćwierćfinale dwukrotnych Mistrzów Świata Polski, The Blues zmierzyli się w półfinale z Argentyną i pokonali Włochy (3-2). W obliczu Argentyny, która je miała Pobity w decydującym secie W pierwszej rundzie najzdolniejsze pokolenie francuskiej siatkówki miało okazję wręczyć im swój pierwszy medal olimpijski. Laurent przyznał mu już swoje pierwsze tytuły, jedno Euro (2015) i dwie Ligi Światowe (2015 i 2017) w ciągu dziewięciu lat obowiązywania dekretu Delhi.

„W momencie, gdy zaczniesz wątpić, to jest miejsce, w którym możesz naciskać” – powiedział Erwin Nacabeth po kwalifikacjach rozgrywających przeciwko Brazylii. Na tym się trzymali, a potem wygrali drugiego seta (25-22) przed Polską, niezbyt cichą, nawet kierowaną przez najlepszego gracza na świecie Wilfredo Leon.

? ?? ?? Stołeczny rekord siatkówki bluesa, który po szalonym ćwierćfinale pokonał aktualnych mistrzów świata w piątym secie # Tokio 2020 # Igrzyska Olimpijskie

– francetvsport (francetvsport) 3 sierpnia 2021

Światło The Blues, świecące po ich amerykańskiej porażce (3-0) i ledwo widoczne po ich niepowodzeniu w Argentynie (3-2), zalało arenę Aria, gdzie zaczynali się „The Blues”. Ogromny zespół Na poziomie delegacji francuskiej – sesja generalna zamknięta w Tokio.

Drużyna Benjamina Tonyutiego poszybowała w górę z tej okazji, pierwszy ćwierćfinał olimpijski francuskiej siatkówki teraz wzrósł Ostatni kwadrat Dzięki Erwinowi Nakabetowi gry w sumie 17 punktów i wielokrotne obrony. Szef bluesa, po wejściu do meczu z zapartym tchem, nadał ton.

Bezbłędne partnerstwo

Czy nieproporcjonalna siła uderzenia Polaków wymagała nieruchomego „bloku” (16 kontrwygrywających)? Ngapeth pokazał przykład marmorial lady w pierwszym secie. Jeżdżąc samotnie na siatce, jedną ręką rzucił smash Crooka (9-8) i strzelił gola. Bez świętowania, Zwykle pasywny. Całe poczucie prostoty tego zespołu, które tak bardzo zszokowało ich przeciwników, zostało uchwycone w jednym filmie.

READ  „Wojna na Ukrainie ujawniła też prawdę o Europie”

W tym meczu nic nie dano the Blues. Przed tym Potężne usługi Wilfredo Lyon (łącznie 29 punktów) i Burdos Curacின்s (łącznie 26 punktów) musieli zrobić więcej we wszystkich punktach. Potrzebowali całej niezadowalającej ochrony, która stworzyła ich tożsamość – jak panele na krawędzi boiska lub roll-tie-break Bartłomieja Cincinnatiego, jak Laurent Dille rzucający się w piłkę.

Trener bluesa Laurent Dilli rzuca się wraz ze swoimi zawodnikami, aby ponownie rozpocząć polski rozgrywkę! Niebiescy są o krok od sukcesu w starciu z mistrzami świata # Tokio 2020 # Igrzyska Olimpijskie

Ale tęsknili za swoim wynalazkiem, intuicją, wszystkimi nieprzewidywalnymi grami w pierwszych trzech meczach. Erwin Nagabeth z pewnością podpisał swój specjalny – reverse smash – w trzecim secie (9-8). Od początku meczu Jean Battery potrafiła odstraszyć atak (21 punktów, 53%). „Nie chcemy, żeby to się skończyło Ponieważ naprawdę jesteśmy ocaleni. Mieliśmy niepodważalne dowody, byliśmy w stanie uzbroić się w cierpliwość, byliśmy w stanie dokonać prostych wyborów w zakresie ilości i bezpieczeństwa, i to oni zaczęli popełniać więcej błędów niż my. Aby tam być, mieliśmy trzy kolejne exploity ”- odpowiedział Laurent Dilli we Francji 2.