Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

9 maja w Moskwie: pogrzeb

Uroczystości odbywają się na Placu Czerwonym w Moskwie „Przez cały dzień zwycięstwa Ukrainy nad rosyjskim faszyzmem. Analizy w przedmowie wstępniaka Wprost.

Na okładce polskiego magazynu z 9 maja widnieje plansza przedstawiająca trybuny na Placu Czerwonym, mijające przed sobą dymiący czołg oznaczony literą „Z” i niesione przez żołnierzy na wyciągnięcie ręki.

W artykule, który pojawia się na pierwszej stronie, gazeta zauważa, że ​​Moskwa zrezygnowała z zapowiadanych kiedyś wielkich uroczystości. „Ze swojej wielkości nad resztkami Lenina prezydent Rosji nie zobaczy nowoczesnej broni, bardzo konieczne jest jej wsparcie.„Specjalna operacja wojskowa” Kulawy na Ukrainie ”, Notatka Wprost, Podkreśla to, że pociski oszczepowe używane w regionie ukraińskim przyniosły ogromne straty wojskom rosyjskim.

„Minister obrony Siergiej Szojgu [eu] Walczy o zebranie dziesięciu czołgów T-80 ” Na paradę, Autor paradoksalnie stwierdza, że ​​liczba pojazdów opancerzonych biorących udział w paradzie zmniejszyła się o połowę, a tylko jedna trzecia planowanych śmigłowców wzniosła się w niebo Moskwy. Myśliwce Sukhoi Su-30 i Su-34 ustąpiły miejsca radzieckim myśliwcom MiG-29.

Autor uważa, że ​​słabe wyniki rosyjskiego wojska na skorumpowanej Ukrainie nie mogą zostać zrekompensowane żadnymi korzyściami politycznymi. Władimir Putin wepchnął Finlandię i Szwecję w pierś NATO i zraził społeczność międzynarodową: od Niemiec po Izrael, przez papieża.

READ  Sąd Najwyższy uznał, że niektóre artykuły traktatów europejskich są niezgodne z konstytucją