Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

64 zmarłych w ciągu 24 godzin, 17 530 hospitalizowanych pacjentów

Spadek trwa w szpitalu. 1115 pacjentów leczono w czwartek na oddziałach intensywnej opieki medycznej w porównaniu z 1149 dzień wcześniej.

64 osoby zginęły od COVID-19 W ten czwartek, 19 maja, 16 mniej niż w środę, kiedy zmarło 80 pacjentów z wirusem, wynika z codziennego raportu Francuskiej Organizacji Zdrowia Publicznego.

Obecnie we Francji przebywa 17 530 pacjentów (w porównaniu do 17 883 w środę), z których 591 przybyło w czwartek. 1115 pacjentów leczono na oddziałach intensywnej terapii. 24 godziny temu było ich 1149. 27 842 wykryto nowe przypadki.

O czym pamiętać z tego czwartku

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w czwartek awaryjną rejestrację szczepionki przeciw Covid. Konfederacja Z chińskich laboratoriów CanSino Biologics, gdy Pekin walczy z odrodzeniem epidemii.

Londyńska policja zakończyła śledztwo w sprawie: Skandal na Downing Street Pomimo ograniczeń związanych z pandemią Covid-19, premierowi Borisowi Johnsonowi oszczędzono nowej grzywny.

laboratorium Valniva Europejska Agencja Leków (EMA) ogłosiła w czwartek nowy krok w kierunku uzyskania przez Europejską Agencję Leków (EMA) licencji na jej kandydata na szczepionkę przeciwko Covid-19, co doprowadziło do odbicia kursu jej akcji. Firma francusko-austriacka wskazała, że ​​EMA zaakceptowała przedłożenie dokumentacji pozwolenia na dopuszczenie do obrotu swojej kandydatki na szczepionkę VLA2001.

Wreszcie Korea Północna Według południowokoreańskich mediów, w tym tygodniu do Chin wysłano trzy samoloty transportowe, aby przywieźć tam sprzęt medyczny do walki z epidemią Covid.


Zobacz też COVID-19: WHO „bardzo zaniepokojona” dewastacją w Korei Północnej twierdzi, że jest gotowa pomóc

READ  Szwecja toruje drogę do kandydatury do NATO wraz z Finlandią