Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

5 zabytkowych budynków zamieniono na hotele, aby odkryć polskie dziedzictwo

5 zabytkowych budynków zamieniono na hotele, aby odkryć polskie dziedzictwo

Polska pełna jest budowli, które przetrwały koleje historii, świadków przeszłości i unikalnej wiedzy. Uratowanie tego dziedzictwa w niebezpieczeństwie byłoby zbyt kosztowne, aby odrestaurować je dla osób indywidualnych, ale przekształcenie go w hotele to wyjątkowy i szanowany sposób na zaprezentowanie fragmentów polskiej historii jak największej liczbie osób. Polska to kraj o długiej, często nieuznawanej tradycji, sięgającej X wieku, kiedy to pierwszy władca Polan Misko I zjednoczył plemiona i przyjął chrzest. Zapraszamy w podróż przez wieki, w sercu pięciu budynków, które dzięki urzekającemu czasowi obiektom hotelowym przywołują bogatą historię Polski. Należy pamiętać, że ceny różnią się w zależności od sezonu, a na stronach internetowych placówek od czasu do czasu pojawiają się oferty, które pozwalają cieszyć się pobytem w najlepszej cenie.

1 – Kushubiya: obszar łowiecki z XVIII wieku

Lenny Dore
pałac myśliwski
woda. Stefana Żeromskiego 15
83-320 Sulęczyno (północna Polska, Kaszuby, 1 godzina od Gdańska)

Liczne lasy pokrywające Polskę są podstawą wielowiekowej tradycji łowieckiej. nie mam roli (Dwór Leśny) w Sulęczynie to właściwie XVIII-wieczny dwór myśliwski, do którego przyjeżdżali na polowania jego właściciele i przyjaciele. Budynek jest prawie otoczony jeziorem, więc wędkowanie było tutaj również popularne, z pełnym krajobrazem, w tym prywatną plażą i molo.

Wejście do Hotelu Leśny Dwór (fot.: lesnydwor.pl/)

Głównymi atutami tego butikowego hotelu jest poczucie bycia przywitanym w wyjątkowym i kameralnym otoczeniu o nie tylko wyrafinowanym, ale i wyrafinowanym wystroju, a także bliskość wody, a co za tym idzie możliwość uprawiania sportów wodnych. Leśny Dwór pozwoli Ci odkryć serce Kaszub z jego malowniczą, spokojną i pogodną scenerią. Wiedz, że nazywamy tę część, Szwajcarią Kaszubską, programem kompletnym!

Hotel Leśne Dor
Wewnątrz świetlicy w Hotelu Leśny Dwór z widokiem na jezioro (fot.: lesnydwor.pl/)

W hotelu znajduje się również basen z jacuzzi, sauna sucha i parowa, sala bilardowa z kręgielnią, zadaszone patio z kominkami, biblioteki, gry zachęcające do relaksu lub marzeń nad jeziorem, miejsce na ognisko i praktykę jogi.

READ  W Van, w przeszłości Sebastian Corroy był fanem Nordic Walking - Van

2 – Kraków: gotycka siedziba kanoników katedry z XV wieku

COPERNICUS RELAIS & CHATEAUX HOTEL
Renesansowy budynek
woda. Knunizna 16
31-002 Kraków (Polska Południowa)

L ’Hotel Kopernik Znajduje się na najstarszej średniowiecznej ulicy Krakowa, u stóp Zamku Królewskiego na Wawelu. Spośród renesansowych kamienic wyróżnia się szeroką gotycką fasadą. Już w XV wieku hotel był siedzibą kanoników katedralnych. O jego kultowej historii świadczą zachowane dzieła sztuki, takie jak freski z 1500 roku. Naprawdę poczujesz się, jakbyś „żył” w muzeum.

COPERNICUS RELAIS & CHATEAUX HOTEL
Wejście do Hotelu Copernicus (fot.: copernicus.hotel.com.pl)

To hotel, który przeniesie Cię w czasie i zanurzy w historii, jednocześnie ciesząc się komfortem i luksusem XXI wieku. Wysokie sufity, malowane ściany, renesansowe meble z ciemnego drewna i marmurowe łazienki nadają temu miejscu wyjątkowy i ekskluzywny charakter.

COPERNICUS RELAIS & CHATEAUX HOTEL
Jeden z pokoi w Hotelu Copernicus (fot.: copernicus.hotel.com.pl)

Zwracamy uwagę na basen w stylu gotyckim w sklepionych piwnicach posiadłości, który zdecydowanie warto zajrzeć. Bliskość krakowskiego Starego Miasta sprawia również, że jest to świetna baza wypadowa do zwiedzania miasta. Na miejscu znajduje się również pyszna restauracja i spa.

3 – Kojawsko-Pomorski (woj. kujawsko-pomorskie): cukrownia w XIX wieku

Cokrona Dziewięć
Cukrownia w XIX wieku,
woda. Clemencea Janikejo 1
88-400 zin

The Cukierki Żnin, miasto na kujawsko-pomorskim, działało 110 lat, od 1894 do 2004 roku i było głównym pracodawcą na tym terenie. Dziś został przekształcony w kompleks kongresowo-rozrywkowy i nadal jest źródłem dumy dla tego obszaru.

Cokrona Dziewięć
Fasada cukrowni Onin w województwie kujawsko-pomorskim (fot.: cukrowniaznin.pl)

Architektura budynków została zachowana w pierwotnej formie i wciąż można tu znaleźć detale pofabryczne. Łącznie, dzięki duchowi fabryki, zabezpieczono i wystawiono blisko 10 000 przedmiotów.

Cokrona Dziewięć
Jedno z pomieszczeń dziewiątej cukrowni, przypominające pierwotną architekturę (fot.: cukrowniaznin.pl)

Dziś cukrownia w Oninie stała się prawdziwym miastem w mieście: 35 hektarów poprzemysłowego terenu położonego nad brzegiem jeziora. Znajdziesz tu dwa budynki hotelowe, sale konferencyjne, restauracje, bary, własną brasserie, kino, spa i park wodny. coś na urozmaicenie pobytu”słodki Jack Kokirk» Słodki jak dżem, o wyrafinowanym smaku tradycji.

READ  Stopa - rehabilitacja. CM - Anglia startuje w San Marino i potwierdza swój bilet na Mistrzostwa Świata 2022 z zapałem Polska

Cukrownia Paul Zinin, Polska
Park Wodny Onin (fot.: cukrowniaznin.pl)

4 – Gdańsk: browar z XVIII wieku

Piwowar Heweliusz
browar
woda. Jana Kilinskiego 7
80-452 Gdańsk (Północna Polska, Pomorze)

Broker Heweliusz (browar Hevelius) to super żywy kompleks składający się z apartamentu hotelowego, restauracji Hewelke i piekarni (nazwa pochodzi od Jana Heweliusza) oraz przestronnej strefy spa i wellness (stan na listopad 2022 r.). Wszystko znajduje się w odrestaurowanych wnętrzach zabytkowego browaru gdańskiego we Wrzeszczu.

Piwowar Heweliusz
Kompleks Browaru Heweliusz z zewnątrz, w tym apartament hotelowy, restauracja i piekarnia (fot.: browarhevelius.pl)

Cofnijmy się w przeszłość… Dawno, dawno temu była europejska stolica piwowarstwa: Gdańsk, którego browar w Heweliuszu był sercem i skarbem miasta w XVIII wieku. Przez lata, a potem stulecia zatrudniała tysiące ludzi i posiadała własne zbiorniki fermentacyjne, stajnie, spichlerze, browary, magazyny, stację kolejową, a nawet hangar lotniczy…

Mieszkania znajdują się obecnie w dwóch budynkach: Willa Dyrektora (willa dyrektora) i Suszarnia (suszarnia). Jego historyczny charakter odzwierciedlają takie elementy jak rzeźbione drewniane schody, holenderski kominek kaflowy oraz wysokie lub stiukowe stropy. W Restauracji Hewelke znajdują się stare żelazne słupki, które nadają charakteru nowej przestrzeni kuchennej.

Heweliusz Gdańsk Apartament Hotel
Apartament Wella Directora, willa przy wyjściu (Fot.: browarhevelius.pl)

Nazwa hotelu i restauracji nawiązuje do postaci Jana Heweliusza – genialnego astronoma (znanego z mapowania Księżyca, odkryć gwiazdozbiorów m.in. tarczy Sobieskiego i wynalazcy Polemoskopu – prototypu teleskopu), naukowca i rzemieślnika z Gdańska który przyczynił się do rozwoju browaru. Niektórzy nazywają go „księciem astronomów”, inni „najbardziej światłym piwowarem na świecie”, przypominając nam, jak wiele jeszcze pozostaje do odkrycia.

5 – Mazury: XIV-wieczna twierdza krzyżacka

Zamek Rain
Zamek krzyżacki z XIV wieku
woda. Wolnoci Plac 2
11-520 Rin (Mazury)

L ’Hotel Zamek Ring Jest to właściwie zamek krzyżacki z XIV wieku, w którym wciąż można poczuć ducha minionych wieków. Krzyżacy, którzy wraz z templariuszami i kawalerami maltańskimi stanowili trzeci co do wielkości zakon religijno-wojskowy, byli znakiem historii Polski: pojawili się w XII wieku, w czasach wypraw krzyżowych (Malborg Zamek).

READ  Marius Iftimiciuc zatrzymuje grupę CA Périgueux

Zamek Rain
Widok na fasadę hotelu Zamek Ryn na Mazurach jesienią (fot.: zamekryn.pl)

Oryginalne wnętrza, pięknie zachowane elementy gotyckich bram i sklepień, bogata kolekcja oryginalnej broni, charakterystyczna dla sławy orientalnej i armii słowiańskiej – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na zwiedzających.

Zamek Rain
Jedna z sal w Hotelu Zamek Ryn, jedno z wielu różnych wnętrz (fot.: zamekryn.pl)

Atuty tego miejsca to bliskość plaży, basenu w gotyckiej piwnicy, spa z sauną i centrum fitness. Wystrój wnętrz nawiązuje do oryginalnej architektury zamku. Pokoje znajdują się w apartamentach, a każdy ma wyjątkową atmosferę: rycerski, komturski (przywódcy), więzienny i myśliwski. Nie zapominając o zachwycających krajobrazach Mazur…

Nie wspominając już o Hôtel Quadrille Relais & Châteaux, o którym wspominaliśmy w naszym poprzednim artykule o najlepszych hotelach dla dorosłych, które łączą w sobie luksus, spokój i naturę.