Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

3 fanów Founders Edition AD102?

Nowy dzień, nowa plotka o nadchodzących kartach graficznych NVIDIA GeForce RTX 4000. Tutaj mamy plotkę mówiącą o możliwym nowym projekcie dla Next RTX 4000 Founders Edition Oparte na Trzech fanów Nigdy więcej dwóch. Ta informacja ponownie dociera do nas od przeciekacza @kopite7kimi na Twitterze. Nowy układ chłodzenia może dotyczyć GPU AD102 (PG136/139). To może powiedzieć dwie rzeczy. Przede wszystkim, Albo ten wyciek na zdjęciach układu chłodzenia jest nieprawidłowylub system chłodzenia z trzema wentylatorami może zakłócać inne szczególne okoliczności.

System chłodzenia z trzema wentylatorami może być bardzo przydatny w przypadku RTX 4090. W rzeczywistości, jeśli weźmiemy RTX 3090 Ti z i tak już wysokim TDP wynoszącym 450 W, wszystkie modele niestandardowe będą chłodzone albo przez trzy wentylatory, albo przez chłodnicę wodną typu „wszystko w jednym”. Jeśli RTX 4090 ma TDP powyżej 600 W (obecnie znany również jako 450 W), posiadanie dwóch wentylatorów może nie wystarczyć. To może w ten sposób wymusić NVIDIA Aby przejść na bardziej wydajny system z trzema wentylatorami. Pamiętaj, że w przeciwieństwie do AMD, które już stworzyło AiO i system chłodzenia z trzema wentylatorami, NVIDIA nigdy nie przekroczyła paska wentylatorów w swoich projektach Founders Edition.

Należy pamiętać, że podobne plotki krążyły przed premierą RTX 3000, ale prawdopodobnie pozostanie ona w NVIDIA Labs jako próbka inżynierska, ponieważ Founders Edition zawierała system chłodzenia z wentylatorem z każdej strony dla większości większych modeli. Z drugiej strony nie jest to pierwszy raz, kiedy mówi się o systemie chłodzenia z trzema wentylatorami. Rozmawialiśmy o tym już pod koniec marca.

Co więcej, nasz ulubiony przeciek potwierdził swoją akceptację informacji otrzymanych od Wccftech, aż do premiery RTX 4090 Stanie się to dopiero za miesiącPaździernik Nie w lipcu. RTX 4080 pojawi się w listopadzie i RTX 4070 w grudniu. o RTX 4060Mówi się o premierze podczas CES 2023. Jest prawdopodobne, że marka opóźni premierę, aby zmaksymalizować przepływ zapasów