Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

20 milionów ludzi otrzymało pierwszą dawkę, jaka jest pozostała strategia?

Od soboty po raz pierwszy osiągnięto poziom 20 milionów szczepionek. Jaka jest jednak strategia rządu na najbliższe tygodnie? Aktualizacja statusu

We Francji trwa kampania szczepień. W sobotę 15 maja Emmanuel Macron ogłosił to 20 milionów marek Po przekroczeniu pierwszej dawki szczepionki we Francji. Zakład jest nie tylko polityczny, ale i zdrowy. Rada naukowa jest zaniepokojona wybuchem epidemii latem, w związku ze złagodzeniem środków sanitarnych Rozpoczęcie w środę, 19 maja.

Według władz ciągłe szczepienia mające na celu zaszczepienie 30 milionów ludzi do końca czerwca mogą złagodzić odrodzenie się Covid-19.

30 milionów zostało zaszczepionych w czerwcu?

Aby to zrobić, rząd wyznaczył już ten cel na 15 czerwca. Dla mnie Niedzielna gazeta 16 maja Ministerstwo Zdrowia rozważy otwarcie szczepień na ponad 18 lat przed tą datą: „W zależności od postępów w szczepieniach dla już uprawnionej populacji, nie powstrzymujemy się od rozważenia otwarcia szczepień na dłużej niż Co tydzień 18 lat przed 15 czerwca ”.

Celem zaszczepienia 30 milionów jest „osiągalny próg”, według ministerstwa, „z wyłączeniem dostaw niespodziewanych”. Oczekuje się, że w czerwcu nadejdzie ponad 30 milionów dawek, w tym 20 milionów szczepionek Pfizer / BioNtech, ale znaczna część będzie obejmować drugie wstrzyknięcia.

Nowe szczepionki?

Jednym z rozwiązań mogłoby być zezwolenie na użycie nowej szczepionki. Ale niemiecki produkt CureVac, który został niedawno uznany przez Europejską Agencję Leków, nie jest już odpowiedni.

Według osób odpowiedzialnych za strategię szczepień we Francji, szczepionka Janssen, która wymaga tylko jednego wstrzyknięcia, jest obecnie niewykorzystana. Według doniesień we Francji planowanych jest jednak 5,6 miliona dawek tej szczepionki Zachodnia Francja.

Premier Jean Castex ze swojej strony wskazał, że konieczne będzie „poszukiwanie osób najbardziej bezbronnych” i zagrożonych, które niekoniecznie zgłaszają się na szczepienia.

READ  „Europa musi się zorganizować” w obliczu SpaceX, które „nabrało zbyt dużego znaczenia geopolitycznego” – uważa szef Arianespace.