Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

19 krajów w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji Młodzieży

Europejska Unia Nadawców (EBU) i France Télévisions z przyjemnością ogłaszają, że 19 członków* weźmie udział w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji Młodzieży. Wydarzenie odbędzie się w Paryżu w La Seine Musicale, imponującej sali koncertowej znajdującej się na Ile Seguin nad Sekwaną, w niedzielę 19 grudnia.

France Télévisions zorganizuje zawody po wygraniu pierwszego w Polsce w listopadzie ubiegłego roku „J’imagine” Walentyny. 11 nadawców, którzy brali udział w Warszawie, powróci w 2021 roku z ośmioma, którzy brali udział przed pandemią.

Kraje uczestniczące i członkowie:

Albania (RTSH)
Armenia (AMPTV)
Azerbejdżan (ogólnie)
Bułgaria (BNT)
Francja (telewizja francuska)
Niemcy (NDR / KiKa)
Gruzja (GBP)
Irlandia (TG4)
Włochy (rai)
Kazachstan (agencja informacyjna) *
Malta (PBS)
Holandia (AVROTROS)
Macedonia Północna (MKRTV)
Bolonia (TVP)
Portugalia (RTP)
rosyjski (RTR)
Serbia (RTS)
Hiszpania (TVE)
Ukraina (UA: PBC)

„Cieszymy się, że możemy powitać 19 krajów na 19. Konkursie Piosenki Eurowizji Juniorów, który odbędzie się 19 grudnia w Paryżu, zwłaszcza te, które nie uczestniczyły w zeszłorocznym pokazie z powodu pandemii” – powiedział Martin Osterdahl, kierownik wykonawczy konkursu.

“Do tej pory przygotowania France Télévisions były doskonałe, a tegoroczny konkurs zapowiada się na najlepszy w historii. Z niecierpliwością czekamy na powitanie młodych talentów z całej Europy na prawdziwie magicznym wydarzeniu z wieloma niespodziankami!

Szef francuskiej delegacji i dyrektor ds. różnorodności i wypoczynku we France Télévisions Alexandra Red Amell dodała: „Cała francuska delegacja z radością wita po raz pierwszy we Francji 19 krajów, w ścisłej współpracy z Europejską Unią Nadawców. Brała udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 Junior Competition 19 grudnia. France TV ma przyjemność powitać te europejskie talenty wokalne w Mieście Świateł na obchody końca roku. Ta wyjątkowa impreza rodzinna zachwyci wszystkich widzów, młodych i starszych. Niech żyje Młodzieżowy Konkurs Piosenki Eurowizji! “

Konkurs Piosenki Eurowizji Juniorów jest ulubieńcem rodziny od debiutu w 2003 roku; W tym samym roku Chorwat Dino Jelosic wygrał konkurs w Kopenhadze piosenką Ti Si Moja Prva Ljubav (Jesteś moją pierwszą miłością).

READ  Olimpiada w Tokio: białoruska biegaczka Kristina Tsimanskaya przyjeżdża do Warszawy po azyl

Od tego czasu w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Juniorów wzięło udział 40 różnych krajów. Gruzja ma najwięcej tytułów, wygrywając 3 razy. Białoruś, Malta, Polska i Rosja odniosły dwa zwycięstwa.

Tegoroczna impreza odbędzie się na niespełna tydzień przed Bożym Narodzeniem pod hasłem „Wyobraź sobie”. Grafika galerii odzwierciedla okres świąteczny i zawiera najsłynniejszy pomnik stolicy Francji oraz rakietę, która rozbudzi wyobraźnię uczestników i milionów powracających widzów.

Aby uzyskać najnowsze wiadomości i zabawę na temat tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Juniorów, śledź nas dalej ŚwiergotI InstagramI TIK Tok I Serwis społecznościowy Facebook łańcuchy i spójrz junioreurowizja.tv.

* Agencja Khabar w Kazachstanie jest spółką stowarzyszoną Europejskiej Unii Nadawców