Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

11 zabitych w 50-letniej wendecie rodzinnej

Le Figaro z AFP

opublikowany aktualizować

Ta zawartość jest niedostępna.

Szef lokalnej rady w prowincji Khyber Pakhtunkhwa i dziesięć innych osób zginęło w północno-zachodnim Pakistanie. Faruk Naim

Wybitny lokalny polityk i dziesięć innych osób zostało zabitych w poniedziałek wieczorem przez bandytów na północnym zachodzie kraju Pakistanpolicja powiedziała we wtorek, powołując się na 50-letnią wendetę rodzinną.

Co najmniej pięć osób zostało zastrzelonychSzef policji Umar Tufail powiedział agencji AFP, że w samochodzie znajdował się polityk Atif Munsif Khan, szef lokalnej rady w prowincji Khyber Pakhtunkhwa i dziesięć innych osób, w tym ochroniarze i policyjna eskorta.

Ta zawartość jest niedostępna.

Korekty rachunku bieżącego

Po strzelaninie samochód zapalił się, spalając wszystkich pasażerówDodał, że atak miał miejsce w miejscowości Havelian, 33 km na północ od Islamabadu. Rodzina Atifa Mansif Khana złożyła skargę na policję.Przypisywanie zabójstwa swoim konkurentomdodał policjant. Rodzina tego nienawidziJego historia sięga blisko pięciu dekadPochłonął już życie ojca i syna Atif Khana. „dziesiątki ludziDodał, że faktycznie została zabita przez tę rodzinną waśń.

Przeczytaj także – Chrześcijanie w Pakistanie stawiają opór

Osiedlanie się w rodzinie jest powszechne w Pakistanie, ale w górzystym regionie północno-zachodnim, gdzie społeczności przestrzegają tradycyjnych plemiennych kodeksów honorowych, może być szczególnie długie i brutalne. Sajid Tanoli, wysoki rangą funkcjonariusz lokalnej policji, wykluczył udział grup zbrojnych, takich jak pakistańscy talibowie, które od dawna prosperują w prowincji Khyber Pakhtunkhwa.

Atif Munsif Khan był członkiem pakistańskiej partii Tehreek-e-Insaf kierowanej przez byłego premiera Imrana Khana. Obaj mężczyźni nie są spokrewnieni.


READ  bezpośrednio. Wojna na Ukrainie: Zełenski nadal sprząta służby bezpieczeństwa