Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

10 najlepszych międzynarodowych sportowców 2021 – 2. miejsce: Elaine Thompson-Herrah, kobieta Lightning

Sport na rok 2021

2. Eileen Thompson-zdziwiona

Sportowcy Roku

Quartararo, pierwszy na zawsze

16 godzin temu

Sport: lekkoatletyka
Punkty: 199
Liczba cytowań: 25
Najlepsza ocena: 1. (7 razy)
Ranking 2020:-

Po 100m, 200m: koronacja Thompsona zdziwiona wideo

Dlaczego ona jest?

Ponieważ dał bezprecedensowy występ. Tego lata Elaine Thompson-Herrah triumfowała na 100 i 200 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Pięć lat po zrobieniu tego w Rio. „Podwójny” nie osiągnięty przez żadną kobietę przed nią, w historii lekkiej atletyki, którym może się pochwalić tylko Usain Bolt – Błyskawica pokonał te dystanse trzy razy z rzędu na igrzyskach olimpijskich. Zwycięska sztafeta 4 x 100 m Jamajki była wisienką na torcie.

Oto pierwszy akapit, który wystarczy, by podsumować kandydaturę Gada, by stanąć na podium naszych Światowych Sportowców 2021 – nawet do pierwszego kroku, na którym Thompson osiadł w oszołomieniu w oczach siedmiu z dwudziestu pięciu wyborców naszej redakcji. Ale 29-letnia biegaczka z Jamajki ma jeszcze jeden argument: czasy okrążeń.

Zamieściła swój drugi najlepszy z rzędu światowy występ w tym sezonie: 10.54, zaledwie o pięć setnych sekundy więcej niż rekord Florence Griffith Joyner. Kontrowersyjny rekord z 1988 r., z powodu wątpliwości co do sterydów unoszących się nad nim, „Flo Joe” został ogłoszony jako „zerowy” tego dnia.

Siódma najlepsza wydajność w historii: naddźwiękowy samolot Thompson-Herah na odległość ponad 200 metrów

Istnieje również poczucie niezakłóconego komfortu. Nawet zdumienie powstało, gdy Thompson-Hera pozwolił sobie na przejechanie pół okrążenia z czasem 21,66 w półfinale olimpijskim… i oczywiście jego uwolnienie na ostatnich piętnastu metrach. To, co rozbudziło wyobraźnię wyścigu stratosferycznego w finale, 21.34 prawdopodobnie odeśle Griffith-Joynera w zapomnienie. Rezultat: Królowa Tokio trafi „tylko” drugi znak w historii, o godzinie 21.53.

nadchodzi? Nie będzie letnich igrzysk olimpijskich w 2022 roku. Może jednak znajdzie inny sposób, aby w przyszłym roku dostać się do pierwszej dziesiątki, zdobywając swój pierwszy singlowy tytuł mistrza świata w Eugene. „Jesteś tak blisko rekordu świata, że ​​wiesz, że wszystko jest możliwe„”, w ten sposób stracił status „sportowca roku” na początku grudnia, na marginesie ogłoszenia wyróżnienia przez IAAF World Athletics. Być może nie jesteśmy jeszcze w przestworzach ery Thompsona-Herraha.

10″ 61: Historyczny Thompson Rocket Straight i Jamaica Triple

Jego rok w 5 terminach

31 lipca : Broniący się bohater zachowuje swoją własność. Elaine Thompson-Hera pokonała rodaczkę Shelly-Ann Fraser-Price w 100-metrowym finale Igrzysk Olimpijskich w Tokio, rekordzie olimpijskim w kluczu (10′ 61).

3 sierpnia : Jamaican Rocket również zdobyła olimpijski „back-to-back” na pół okrążenia, dzięki czasowi 21″ 53, który sprowadza Christine Mboma (druga) do prawie trzech dziesiątych (21″ 81).

6 sierpnia : trio. Thompson-Herrah startuje w Jamaica 4x100m Sacred Relay w Japonii. Latem zdobyła swój trzeci tytuł olimpijski, piąty w karierze.

25 sierpnia : Thompson-Herah zbliża się do rekordu świata na 100 metrów, 10,54 (+0,9 m/s), w Eugene, gdzie odbędą się mistrzostwa świata w 2022 roku. Czas, który stawia jej drugi w historii.

1 grudzień Elaine Thompson i Karsten Warholm zostali nazwani „sportowcami roku” przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych. Zaszczyt, którego nigdy wcześniej nie zaznali.

Alien Warholm, Queen Thompson-Herah i Speed ​​​​Brąz: Film dnia

Sportowcy Roku

Verstappen, nowy król

Wczoraj o 13:08

Sportowcy Roku

Pinturault, miejsce w niebie na zawsze

Wczoraj o 23:17

READ  [Sport] Relais Mondiaux Charzow (Polska): The Role of Oucéni