Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zwycięzca Ukraina, pełny ranking

Eurowizja 2022. Ukraina i Orkiestra Kałusza wygrały konferencję Eurowizja 2022 w sobotę 14 maja 2022 r. Poznaj pełne wyniki.

01:30 – Czym jest „Stefania”, zwycięska piosenka Eurowizji?

Koniec transmisji na żywo. Ukraina zdobyła nagrodę Eurowizji z tytułem „Stefania”. Ta piosenka jest hołdem złożonym matce wokalisty zespołu. Ale kolorowe piosenki oferują nową siatkę tłumaczeń dla tego utworu, a Ukraina może być traktowana jako postać matki przywołana w piosence. Dlatego zwycięstwo Ukrainy jest wielkim symbolem kraju najechanego przez siły Władimira Putina. Poniżej ponownie przeżyj występ Ukrainy na Eurowizji.

01:15 – Zdjęcie Kalush Orchestra, zwycięskiej grupy Eurowizji 2022

Orkiestra Kałusza pozwoliła Ukrainie wygrać Eurowizję 2022. Grupa powstała w 2019 roku, zanim wydała dwa albumy w 2021 roku. Na scenie w Turynie wykonali swój pseudonim „Stefania” na cześć matki piosenkarza, ale także dla Ukrainy, która jest postrzegana jako postać matki, gdy jest obecnie w stanie wojny z Rosją.

01:10 – Jaki jest najwyższy ranking Eurowizji 2022?

Ukraina została ukoronowana wielką wygraną w Eurowizji 2022 z 631 punktami, dzięki ogromnemu wsparciu fanów. Wyprzedza Wielką Brytanię (466 punktów) i Szwecję (459 punktów). Tymczasem Francja zajęła drugie miejsce na ostatnim miejscu z 17 punktami.

01:05 – „Vive l’Ukraine” opuszcza Orkiestrę Kałusza

Zwycięstwo Ukrainy w Eurowizji jest wielkim symbolem kraju. Singer Kalush Orchestra podziękowała organizatorom i publiczności za wsparcie, po czym wydała głośną piosenkę „Vive l’Ukraine”, która została szeroko chwalona przez publiczność.

01:02 – Ukraina zwycięzca Eurowizji 2022

Z 631 punktami Ukraina została ukoronowana wielką wygraną na Eurowizji 2022. Orkiestra Kałusza dała swojemu krajowi trzecie zwycięstwo w Eurowizji.

00:59 – Hiszpania nie zostanie ukoronowana zwycięstwem

Hiszpania zdobyła łącznie 459 punktów, co nie pozwala jej wyprzedzić Ukrainy i 631 punktów. Wciąż czekamy na punkty Wielkiej Brytanii i Szwecji, które wciąż mogą wyprzedzić w rankingach Ukrainę.

00:56 – Ukraina zdobyła 439 punktów od publiczności, co jest rekordem

Oczekiwano, że Ukraina będzie głównym kandydatem do tej Eurowizji 2022, ze szczególnym poparciem, ponieważ kraj ten jest w stanie wojny z Rosją. Publiczność przyznała Ukrainie 439 punktów, co stawia ją w czołówce. To rekord w historii Eurowizji, żaden kraj nie zdobył takiej liczby punktów od publiczności. W sumie Ukraina ma 631 punktów.

00:51 – Serbia przejmuje prowadzenie!

Serbia olśniła masy społeczną pieśnią o higienie i higienie. Prowadzi w tabeli z 312 punktami. Nie wiemy jeszcze, ile punktów otrzymają najlepsi kandydaci z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hiszpanii i Ukrainy.

00:49 – Ostatnie znane kraje rankingowe

Wiemy, które kraje zajęły ostatnie miejsce w rankingu Eurowizji 2022. Niemcy zajmują ostatnie miejsce z zaledwie 6 punktami, a Francja jest przedostatnia z 17 punktami. Znajduje się za Rumunią, Belgią, Armenią, Finlandią, Czechami i Islandią.

00:47 – Mołdawia ma 239 punktów widowni, co jest wyjątkowym powrotem!

Przydzielanie punktów publicznych może wszystko zmienić, czego udowodniła Mołdawia. Stan zdobył od publiczności 239 punktów, co pozwoliło mu wspiąć się na trzecie miejsce z łączną liczbą 253 punktów.

00:45 – Francja zdobyła 8 punktów z tłumu

Krajowa publiczność i jury, Francja otrzymuje łącznie 8 punktów. Obecnie Alffan i Ahiz zajmują 19. miejsce w rankingu, który może ulec zmianie w zależności od dystrybucji punktów oglądalności.

00:40 – Jaka jest kolejność członków jury krajowego?

Wszyscy jurorzy krajowi ujawnili swój podział punktów. Dlatego przed głosowaniem powszechnym Wielka Brytania była na szczycie rankingu, wyprzedzając Szwecję i Hiszpanię. Ukraina jest na czwartym miejscu. Z drugiej strony Francja zajmuje przedostatnią pozycję z zaledwie 9 punktami.

00:31 – Tymczasowa ocena nie uległa zmianie

Trzydzieści krajów przedstawiło swoje tymczasowe ustalenia. Wielka Brytania nadal prowadzi w wyścigu, wyprzedzając Szwecję, Hiszpanię i Ukrainę. Francja ma 9 punktów, zajmując 21. miejsce w rankingu.

00:26 – Francja przyznaje swoje punkty Wielkiej Brytanii

Ukraina, Polska, Armenia, Belgia, Hiszpania, Holandia, Grecja, Czechy i Portugalia otrzymały punkty od Francji. Ale 12 punktów heksadecymalnych trafiło do Wielkiej Brytanii.

00:19 – Ile punktów zdobywa Francja od krajowego jury?

Połowa jurorów krajowych ujawniła rozkład swojego punktu widzenia. Na czele pozostaje Wielka Brytania, przed Szwecją i Hiszpanią, tuż za Ukrainą. Z drugiej strony, Francja zdobyła w tej chwili tylko jeden punkt, plasując się na końcu klasyfikacji, ale wyprzedza Niemcy (0 punktów).

Czytaj więcej

Francja reprezentowała bretońską grupę Alpha and Eyes na Eurowizji 2022. W skład tego składu wchodzą cztery kobiety: kobiece trio Eyes Marine Lavigne, Strain Deredoulou i Strain Le Guillou oraz muzyk Alexis Morvan-Rosius, lepiej znany jako Alvin. Zostali wybrani 5 marca podczas programu „Eurowizja Francja: Ty decydujesz”. Trójkolorowa grupa wykonała w turyńskim teatrze piosenkę „Fulenn”, co w języku bretońskim oznacza „iskrę” i „piękną dziewczynę”. Z 17 punktami Alphan Wahees zajął 24 miejsce na 25 w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022. Od 1977 roku i zwycięstwa Marie Myriam Francja nie zdobyła nagrody Eurowizji.

Kto wygrał Eurowizję 2022? Transmisja na żywo z Turynu w sobotę 14 maja 2022 r. Finał Eurowizji dał 25 krajom szansę na zabłyśnięcie, ale to Ukraina zdobyła najwięcej punktów od uczestniczących krajów. Na drugim miejscu uplasowała się Wielka Brytania, a na podium zajęła Hiszpania. Tymczasem Francja zajęła dopiero 17. miejsce.

READ  Zmarła kobieta z dwoma różnymi typami