Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zobacz pierwsze zdjęcia Ganimedesa, największego księżyca Jowisza, zrobione przez Juno

Został wystrzelony w 2011 roku. Od 2016 roku krąży wokół Jowisza. A w poniedziałek, 7 czerwca 2021 r., misja Juno przeszła w pobliżu Ganimedesa, największego księżyca na największej planecie w naszym Układzie Słonecznym. Dziś NASA ujawnia pierwsze zdjęcia tego lotu z bliska.

Tu jest. W najbliższy poniedziałek 7 czerwca 2021 r. Misja Juno Przejechało przez nią tylko 1038 kilometrów Ganimedes. Ponad dwadzieścia lat później wiadukt Bliżej sondy Galileusz. Przy prędkości około 66800 km/h miała tylko 25 minut na uwiecznienie chwili. Juno zwróciła już na Ziemię dwa zdjęcia, które pokazują powierzchnię większego zdjęcia Księżyc z Jowisz Pokazuje bardzo szczegółowo. Wyraźnie wyraźne doły, ciemny teren, jasny teren i struktury, które można przywiązać Wady tektoniczne.

Poświęcimy czas na wyciągnięcie wniosków naukowych. Tymczasem podziwiaj tę niebiańską scenę”., Scott Bolton, główny badacz misji Juno, komentuje w pewnym Komunikat prasowy NASA. Więcej zdjęć spodziewamy się w najbliższych dniach. I muszą przekazać mu informacje o składzie Ganimedesa jonosfera, do magnetosfera Warstwa lodu, która ją pokrywa.

Więcej zdjęć Ganimedesa wkrótce

Używając zielonego filtra, JunoCam Visible Light Imager uchwycił prawie całą stronę pokrytego nim księżyca. lód wodny z jednym Precyzja około kilometra na piksele. Później, gdy dostępne będą wersje tego samego obrazu, w tym czerwone i niebieskie filtry aparatu, eksperci fotografii będą mogli zapisać obraz w kolor przez Ganimedesa.

Ponadto kamera nawigacyjna Juno, która utrzymuje orientację statku kosmicznego i jest w stanie działać na niskim poziomie jasność, wykorzystał idealne warunki, aby uzyskać czarno-biały obraz ciemnej strony Ganimedesa – przeciwnej strony Soleil – Kiedy kąpał się w rozproszonym przez niego słabym świetle Jowisz. Rozdzielczość obrazu waha się od 600 do 900 metrów na piksel.

Sonda kosmiczna NASA leci dziś wieczorem nad największym księżycem w Układzie Słonecznym

Ponad 20 lat temu sonda Galileo zbliżyła się do Ganimedesa jak nigdy dotąd. Dziś przygoda została wznowiona. Misja Juno ma wkrótce przelecieć nad największym księżycem Jowisza, zaledwie 1038 kilometrów nad poziomem morza. Naukowcy astronomii Chętnie odbieram dane.

READ  Aktualizacja Tales of Arise: nowi bohaterowie i data premiery w płonącym zwiastunie, wydania specjalne, wydania nowej generacji i rozgrywka, łącznie!

Artykuł autorstwa Natalia Meyer Opublikowano 07/06/2021

W maju 2000 r. Sonda Galileo NASA Dał nam najwcześniejsze obrazy uzyskane od Ganimedesa. W poniedziałek wieczorem o 19:35 czasu KST, misja Juno złoży kolejną bliską wizytę na największym księżycu Jowisza. Przeleci nad nim na wysokości zaledwie 1038 km. A astronomowie wiele od niego oczekują. Ponieważ sonda Juno jest wyposażona w czułe instrumenty, jest w stanie zobaczyć Ganimedesa jak nigdy dotąd.

To przede wszystkim Muszla lód wodny Ganimedes to zostanie zauważone. radiometr Kuchenka mikrofalowa (MWR) na pokładzie Juno pokaże, jak skład i struktura tego lodu zmienia się wraz z głębokością. Aby lepiej zrozumieć wzory światła i ciemności, które astronomowie już zaobserwowali na powierzchni. Wszystko w oczekiwaniu na dogłębne badanie Satelity Jupiter Ice Explorer (sok, ESA), które przyjdą do orbitowanie في O Ganimedesie w 2032 roku.

Nadchodzą cenne dane

Juno będzie również rejestrować dane o cienkiej jonosferze الرقيق największy księżyc Jowisz. Poprzez małe zmiany w Częstotliwość w znakach radio Kto przekroczyłby tę zewnętrzną warstwę?atmosfera Ganimedes, gdy sonda przechodzi za księżycem. Cel: Zrozumienie korelacji między jonosferą w Ganimedesie pole magnetyczne Jądro i magnetosfera Jowisza.

Juno będzie również zbierać informacje o środowisku, w którym sonda będzie w tym czasie pracowała. Będzie mierzył cząstki o wysokiej energii, aby wytworzyć Diagnoza Z poziomy promieniowania.

JunoCam dostarczy zapierających dech w piersiach zdjęć Ganimedesa. lekarstwo na oczy, ale pomoże to również astronomom określić, jakie zmiany mogły zajść na powierzchni Księżyca od czasu zdjęć zwróconych przez Voyagera i Galileo.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?