Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zobacz nasze wydanie specjalne zaraz po przemówieniu Macrona

Posłuchaj na żywo naszego specjalnego wydania po przemówieniu prezydenta Macrona, Kliknij tutaj


Istota wypowiedzi Emmanuela Macrona. Odśwież stronę

Na początku swojego wystąpienia Emmanuel Macron chciał podkreślić ” Głęboka pokora w obliczu tego, co dzieje się na kontynencie afrykańskim „kontekst, w jakim jest rozpatrywany” Sytuacja bez precedensu w historii „, z ” Razem niesamowite wyzwania „.

Od wyzwania związanego z bezpieczeństwem klimatycznym po wyzwanie demograficzne związane z młodzieżą ekspatriantów, której musimy zapewnić przyszłość każdemu z krajów afrykańskich — To konieczne — powiedział. Zjednoczenie krajów i administracji oraz znaczne inwestycje w edukację, zdrowie, zatrudnienie, szkolenia i transformację energetyczną Uważany jest za głowę państwa francuskiego.

Następnie oświadczył prezydent Prawo ramowe „Do” Nowe zwroty „Prace artystyczne” Z korzyścią dla krajów afrykańskich, które o to proszą „.

ona ” Minister kultury w najbliższych tygodniach złoży wniosek do naszego Sejmu ” I ” Umożliwi to ustalenie metodologii i kryteriów postępowania „Z tych zasług” Na podstawie partnerstwa kulturalnego i naukowego w celu przyjęcia i zachowania tych dzieł „.

Prezydent Francji chce Że takie podejście może być częścią szerszej dynamiki, również europejskiej „.

W logice odmowy zredukowania Afryki do „ boisko do zawodów „preferencje relacji” zrównoważony W swoich słowach pan Macron zapowiedział, że w przyszłości Francja nie będzie miała nic poza bazami wojskowymi, którymi będzie zarządzać wspólnie z odpowiednimi krajami na kontynencie. przejdzie a widoczny spadek „Siły francuskie są rozmieszczone, ale” skok napięcia Pod względem wyszkolenia i wyposażenia.

Prezydent mówi o Nowy model partnerstwa „sugerować” wzrost mocy Afrykanów.

Przemówienie Emmanuela Macrona na temat polityki Francji w Afryce – wydanie specjalne, część 1 [17h-18h]

RFI

Aby również posłuchać: Wycofanie sił Sabre z Burkina Faso, jaki jest efekt? (afrykański odpowiednik)