Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zniknięcie: Philippe Simoneau, ekonomista, pisarz

Intelektualny duch, ten niezależny duch zostawia za sobą ciężką i odważną pracę, taką jak jego ostatni artykuł Le Brun et le Vert poświęcony środowiskowym źródłom nazizmu.


© SIPA

Philipa Plassarta

Philip Simoneau, pisarz znany czytelnikom The New Economist, właśnie opuścił nas z powodu wyniszczającej choroby. Zaciekle niezależna dusza, doktor nauk ekonomicznych, ten dziennikarz zawsze zainteresowany faktami i samozrozumiany, pozostawia po sobie szereg artykułów i książek, które w swojej różnorodności, oryginalności i głębi analizy stanowią to, czym powinniśmy się nazywać. akcja”. Napędzana silnymi i niezachwianymi przekonaniami liberalnymi – libertarianizmem, w tym radykalną krytyką państwa i wojowniczą obroną praw własności – ciekawość intelektualna sprowadziła go z drogi ekonomii, wybranej przez siebie dziedziny, przedmiotu, z którym lubił łączyć prawo i religie. , sport, seks, sztuka itp. Lubił podchodzić do tematów bezpośrednio. „Nukleokrates”, „God’s Market”, „Currency of Feelings”, „Art Doll” znajdują się między innymi w jego bibliografii, która nie zawiera żadnych mniej niż trzydzieści artykułów… lat Obserwatorium Religii i Pracowni Współczesnej Gospodarki.

„Jego ciekawość intelektualna odciągnęła go od ekonomii, jego ulubionej dziedziny, przedmiotu, który uwielbiał łączyć z prawem, religiami, sportem, seksem, sztuką itp.”

Wstrząśnięty bardziej niż cokolwiek przez wiadomości. Pracując dla Le Monde 15 sierpnia 1971 roku, był jednym z pierwszych dziennikarzy, którzy skomentowali komentarz Nixona na temat wymienialności złota na dolary, co było ważną decyzją tego wielkiego specjalisty od spraw monetarnych. Kwestie nie były od lat krytykowane jako źródło wszelkich zawirowań gospodarczych. Miał też zamiłowanie do demografii. Na początku 2020 roku w The New Economist zaryzykował siebie – zawsze w poszukiwaniu miarki! – żeby to przewidzieć Straszna globalna eksplozja demograficzna nie nastąpi Z powodu ogólnego spadku liczby urodzeń. Teza jest tak dobrze ugruntowana, że ​​została podjęta już wcześniej […]

READ  Samochód jest pełen trawy, a on zostaje skazany na osiemnaście miesięcy więzienia

Chcesz przeczytać więcej?

Pozostało Ci 80% do przeczytania – poznaj nasze oferty

Darmowa próba

przez pierwsze 24 godziny
Nieodnawialne

0 euro

Zarejestrować

bez zobowiązań

Wejście 24h

Nieograniczona liczba przedmiotów
gazeta pdf

3 euro

On kupuje

bez zobowiązań

stały dostęp

Nieograniczona liczba przedmiotów
gazeta pdf

10 euro

W miesiącu

Subskrypcja

Możliwość odwołania w dowolnym momencie