Profesjonalne zdjęcia studyjne/obrazy Getty
Jeśli alergia na pyłki rośnie, jest to spowodowane globalnym ociepleniem i zanieczyszczeniem powietrza.
Zdrowie – Sezon alergii na pyłki w pełni, a wraz z nim wszystkie towarzyszące jej objawy: kichanie, katar, swędzenie oczu… Jeżeli te objawy nękają Cię od kilku lat, a wcześniej byłeś na nie odporny, jest to normalne. . We Francji alergia na pyłki rośnie i dotyka coraz więcej osób. Jest to zjawisko, które będzie kontynuowane w nadchodzących latach.
„Od czterdziestu lat obserwujemy wzrost ilości pyłków we wszystkich naszych czujnikach, a w całej Francji około 30% osób jest uczulonych na pyłki, a liczba ta niemal się podwoiła w ciągu 30 lat. ujawnia Samuel Meunier, dyrektor ds. komunikacji w Krajowej Sieci Nadzoru Biologicznego Atmosfery (RNSA), która kieruje misją numery ANSES.
Według alergologa Katherine Quickett, autorki książki Nowe alergie(wyd. de Rocher), „ Połowa populacji będzie dotknięta jakimkolwiek rodzajem alergii Do 2050 r. Ci dwaj eksperci podkreślają to zjawisko, które zależy głównie od dwóch czynników: globalnego ocieplenia i zanieczyszczenia powietrza.
Globalne ocieplenie
Jeśli globalne ocieplenie odgrywa ważną rolę w zwiększaniu wrażliwości na pyłki, to dzieje się tak ze względu na jego wpływ na wydłużanie się pór roku i okresów zapylania, ale także na ich wcześniejsze tempo.
Wzrost ilości pyłku jest „Występuje szczególnie na drzewach kwitnących pod koniec zimy i na początku wiosny, co jest związane z bardzo łagodnymi zimami, których doświadczamy od lat”.„, wyjaśnia Samuel Meunier. Wraz ze wzrostem temperatury drzewa kwitną również szybciej i uwalniają więcej pyłku.
„Wiatr odgrywa ważną rolę w rozprzestrzenianiu się alergenów pyłkowychDodaje Catherine Quickett. Kiedy widzimy, że piasek z Sahary dociera do Francji, możemy sobie wyobrazić siłę rozprzestrzeniania się pyłku, która jest znacznie mniejsza i bardzo oddalona od pierwotnego obszaru produkcji. »
zanieczyszczenie powietrza
Według Samuela Meuniera to drobne cząsteczki dwutlenku azotu i ozonu są czynnikiem zaostrzającym alergię na pyłki. „Upośledza układ oddechowy u poszczególnych osób, a pyłek wnika głębiej”. On tłumaczy. Co w konsekwencji nasila jej objawy Nieważne, ile pyłków jest w powietrzu.
Innym skutkiem zanieczyszczenia powietrza jest to, że zanieczyszczenia atakują ziarna pyłku i zniekształcają ich ściany. Dlatego ten ostatni łatwiej się rozkłada i uwalnia alergenne białko. Do tego dochodzi zwiększone stężenie dwutlenku węgla – którego rośliny potrzebują – co według Samuela Meuniera również ma wpływ: „Im więcej jest roślin, tym więcej roślin rośnie i emituje pyłek, który jest bardziej wrażliwy”.
Sadzenie drzew, które nie powodują alergii
Istnieją jednak sposoby na zmniejszenie zwiększonej alergii na pyłki, na przykład w rolnictwie Z drzew niealergizujących lub niskoalergicznych. RNSA opublikowała także Przewodnik Przeznaczone dla władz publicznych, aby wiedzieć, które rodzaje roślin są mniej alergizujące, takie jak sosna czy topola.
Kathryn Koiket również uważa, że należy podjąć działania „W przypadku zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach i na zewnątrz pomaga również kontrolować zjawiska zapalne, które zwiększają alergie”.. Ale w międzyczasie przypomina nam o pewnych środkach zapobiegawczych, które należy podjąć: mycie włosów wieczorem, noszenie okularów przeciwsłonecznych, rezygnacja z ćwiczeń na świeżym powietrzu lub prac w ogrodzie przy słonecznej i wietrznej pogodzie, a nawet wietrzenie domu wcześnie rano i późnym wieczorem. , poza szczytami zanieczyszczeń.
Zobacz także na HuffPost :
„Profesjonalne rozwiązywanie problemów. Pragnący być pionierem kulinarnym. Przyjazny miłośnik piwa.”
More Stories
Słynny obraz centralnej czarnej dziury w Drodze Mlecznej, Sgr A*, będzie błędny!
Lekarze apelują o systematyczne badania przyszłych matek
SpaceX planuje zrobić znacznie lepiej ze Starship 6 i zapowiada się niesamowicie!