Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zmiany klimatyczne i zanieczyszczenia zwiększają ich liczbę coraz bardziej

Zmiany klimatyczne i zanieczyszczenia zwiększają ich liczbę coraz bardziej

Profesjonalne zdjęcia studyjne/obrazy Getty Jeśli alergia na pyłki rośnie, jest to spowodowane globalnym ociepleniem i zanieczyszczeniem powietrza.

Profesjonalne zdjęcia studyjne/obrazy Getty

Jeśli alergia na pyłki rośnie, jest to spowodowane globalnym ociepleniem i zanieczyszczeniem powietrza.

Zdrowie – Sezon alergii na pyłki w pełni, a wraz z nim wszystkie towarzyszące jej objawy: kichanie, katar, swędzenie oczu… Jeżeli te objawy nękają Cię od kilku lat, a wcześniej byłeś na nie odporny, jest to normalne. . We Francji alergia na pyłki rośnie i dotyka coraz więcej osób. Jest to zjawisko, które będzie kontynuowane w nadchodzących latach.

„Od czterdziestu lat obserwujemy wzrost ilości pyłków we wszystkich naszych czujnikach, a w całej Francji około 30% osób jest uczulonych na pyłki, a liczba ta niemal się podwoiła w ciągu 30 lat. ujawnia Samuel Meunier, dyrektor ds. komunikacji w Krajowej Sieci Nadzoru Biologicznego Atmosfery (RNSA), która kieruje misją numery ANSES.

Według alergologa Katherine Quickett, autorki książki Nowe alergie(wyd. de Rocher), „ Połowa populacji będzie dotknięta jakimkolwiek rodzajem alergii Do 2050 r. Ci dwaj eksperci podkreślają to zjawisko, które zależy głównie od dwóch czynników: globalnego ocieplenia i zanieczyszczenia powietrza.

Globalne ocieplenie

Jeśli globalne ocieplenie odgrywa ważną rolę w zwiększaniu wrażliwości na pyłki, to dzieje się tak ze względu na jego wpływ na wydłużanie się pór roku i okresów zapylania, ale także na ich wcześniejsze tempo.

Wzrost ilości pyłku jest „Występuje szczególnie na drzewach kwitnących pod koniec zimy i na początku wiosny, co jest związane z bardzo łagodnymi zimami, których doświadczamy od lat”.„, wyjaśnia Samuel Meunier. Wraz ze wzrostem temperatury drzewa kwitną również szybciej i uwalniają więcej pyłku.

„Wiatr odgrywa ważną rolę w rozprzestrzenianiu się alergenów pyłkowychDodaje Catherine Quickett. Kiedy widzimy, że piasek z Sahary dociera do Francji, możemy sobie wyobrazić siłę rozprzestrzeniania się pyłku, która jest znacznie mniejsza i bardzo oddalona od pierwotnego obszaru produkcji. »

zanieczyszczenie powietrza

Według Samuela Meuniera to drobne cząsteczki dwutlenku azotu i ozonu są czynnikiem zaostrzającym alergię na pyłki. „Upośledza układ oddechowy u poszczególnych osób, a pyłek wnika głębiej”. On tłumaczy. Co w konsekwencji nasila jej objawy Nieważne, ile pyłków jest w powietrzu.

READ  10 produktów, których nie powinieneś jeść w nocy

Innym skutkiem zanieczyszczenia powietrza jest to, że zanieczyszczenia atakują ziarna pyłku i zniekształcają ich ściany. Dlatego ten ostatni łatwiej się rozkłada i uwalnia alergenne białko. Do tego dochodzi zwiększone stężenie dwutlenku węgla – którego rośliny potrzebują – co według Samuela Meuniera również ma wpływ: „Im więcej jest roślin, tym więcej roślin rośnie i emituje pyłek, który jest bardziej wrażliwy”.

Sadzenie drzew, które nie powodują alergii

Istnieją jednak sposoby na zmniejszenie zwiększonej alergii na pyłki, na przykład w rolnictwie Z drzew niealergizujących lub niskoalergicznych. RNSA opublikowała także Przewodnik Przeznaczone dla władz publicznych, aby wiedzieć, które rodzaje roślin są mniej alergizujące, takie jak sosna czy topola.

Kathryn Koiket również uważa, że ​​należy podjąć działania „W przypadku zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach i na zewnątrz pomaga również kontrolować zjawiska zapalne, które zwiększają alergie”.. Ale w międzyczasie przypomina nam o pewnych środkach zapobiegawczych, które należy podjąć: mycie włosów wieczorem, noszenie okularów przeciwsłonecznych, rezygnacja z ćwiczeń na świeżym powietrzu lub prac w ogrodzie przy słonecznej i wietrznej pogodzie, a nawet wietrzenie domu wcześnie rano i późnym wieczorem. , poza szczytami zanieczyszczeń.

Zobacz także na HuffPost :