Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zmarł aktor i muzyk David McCallum, znany z filmów „The Great Escape” do „NCIS – Libération”.

Zmarł aktor i muzyk David McCallum, znany z filmów „The Great Escape” do „NCIS – Libération”.

Brytyjski aktor, który zasłynął z roli lekarza medycyny sądowej „Ducky” w serialu „NCIS” czy roli Ilyi Kuryakina w „Bardzo specjalnych agentach”, zmarł w poniedziałek 25 września w wieku 90 lat w szpitalu Szpital w Nowym Jorku.

Zagrał dziesiątki ról i miał wiele żyć, zarówno na ekranie, jak i za mikrofonem. Brytyjski aktor i muzyk David McCallum, szczególnie znany z roli lekarza medycyny sądowej „Ducky” w serialu NCISJak podało w poniedziałek 25 września kilka amerykańskich mediów, zmarł w wieku 90 lat w szpitalu w Nowym Jorku.

Szerokiej publiczności dał się poznać w latach 60., grając w serialu tajemniczego radzieckiego tajnego agenta Ilję Kuriakina. Bardzo specjalni agenci. Serial trwał tylko cztery lata, ale jego postać towarzyszyła mu przez całe życie. „Minęło ponad trzydzieści lat, a ja nie mogę uciec”.– oznajmił L New York Timesa W 1998 r. Przed rozpoczęciem kariery w Stanach Zjednoczonych David McCallum studiował w prestiżowej Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej w Londynie. Jego pierwszy występ w kinie miał miejsce w 1963 roku Wielka ucieczkaw szczególności ze Stevem McQueenem.

Drugie życie

W latach 60. XX w. ta olśniewająca ikona z gęstymi blond włosami i charakterystycznymi swetrami z golfem rozwinęła także karierę muzyczną. Razem z producentem Davidem Axelrodem nagrał cztery albumy jazzowe, na których grał na różnych instrumentach, ale nie śpiewał. Najsłynniejsza piosenka, jaką mu przypisuje, jest bez wątpienia krawędźktóry dostał drugie życie stając się najsłynniejszą próbką amerykańskiego rapu Następny odcinek Przez doktora Dre.

Renesans przeżyła także kariera aktorska McCalluma. Od 2003 roku rozpoczął swoją rolę doktora Donalda „Ducky’ego” Mallarda, specjalisty medycyny sądowej w Służbie Śledczej Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, NCIS, w serialu o tym samym tytule. Prawdziwy hit, który obejrzą miliony widzów w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Program będzie emitowany w amerykańskiej telewizji przez 20 sezonów.

READ  Quinté PMU - PRIX DE CHATEAUGIRON PROGNOZA 30 STYCZNIA 2023

Ze swoimi charakterystycznymi muszkami postać pojawiała się we wszystkich odcinkach pierwszych piętnastu sezonów z wyjątkiem jednego, po czym pojawiała się sporadycznie od sezonu szesnastego. Peter cytował CBS, że David McCallum byłby w stanie przeprowadzić sekcję zwłok „Na podstawie jego trwających od kilkudziesięciu lat badań dotyczących jego roli w NCIS.”. „Był zafascynowany nauką i kulturą, a te pasje przekuwał w wiedzę”.– powtarza jego syn, witając się z kimkolwiek to był „Najmilszy, najwspanialszy, najbardziej cierpliwy i kochający ojciec”..