Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zielone światło od Najwyższego Urzędu Zdrowia dla trzech odpowiednich szczepionek Omicron na tę jesień

Ta nowa dawka przypominająca będzie zalecana podczas nowej kampanii szczepień, wraz z tymi przeciwko grypie.

The Najwyższy Urząd ds. Zdrowia (HAS) daje zielone światło dla trzech szczepionek Covid-19 dostosowanych do Omicron na nową kampanię szczepień przypominających zaplanowaną na jesień, połączoną z kampanią przeciw grypie, ogłosił we wtorek, 20 września w końcówce.

Ta nowa dawka przypominająca będzie zalecana osobom narażonym na poważne ryzyko infekcji, osobom w ich otoczeniu i ich opiekunom. MA polecaJedna z trzech szczepionek biwalentnych– Dwa opracowane przez firmę Pfizer/BioNTech, a trzeci przez firmę Moderna – niedawno zatwierdzony przez Europejską Agencję Leków.

„Szczepionki dostosowane do krążących szczepów”

Na podstawie dostępnych danych oraz w kontekście epidemiologicznym charakteryzującym się większościowym obiegiem podzmiennej BA.5HAS zaleca używanieKto jest lepszy»Jedna z tych szczepionek, wszystkie z mRNA, dla nowej jesiennej dawki przypominającej. To zalecenie ma zastosowanie niezależnie od tego, która szczepionka Covid została początkowo podana danej osobie.

Podobnie jak szczepionki przeciw grypie sezonowej, które są aktualizowane co roku, aby uwzględnić, które wirusy najprawdopodobniej będą krążyć zimą, dwuwartościowe szczepionki mRNA nie są nowymi szczepionkami, ale szczepionkami dostosowanymi do krążących szczepów.”, potwierdza HAS w komunikacie prasowym.

Są to szczepionki Moderna i Pfizer/BioNTech, które są skierowane na oryginalny szczep wirusa i wariant Omicron BA.1 oraz szczepionka Pfizer/BioNTech, która jest skierowana na oryginalny szczep oraz warianty BA.4 i BA.5 Omicron.

Wzrasta liczba infekcji

HAS podtrzymuje również zalecenie połączenia kampanii szczepień przypominających Covid-19 ze szczepieniem przeciwko grypie, które rozpoczną się 18 października. Pamiętasz, że możliwe jest jednoczesne lub tego samego dnia wstrzyknięcie obu szczepionek.

READ  SpaceX wstrzymuje produkcję kapsuły kosmicznej Crew Dragon

W niedalekiej przyszłości i ponieważ od kilku dni liczba zachorowań zaczęła ponownie rosnąć» Ten urząd ds. zdrowia zaleca, aby nie opóźniać drugiej dawki przypominającej osobom w wieku powyżej 60 lub poniżej 60 lat, które są narażone na poważne ryzyko infekcji i które nie otrzymały jej w zalecanym czasie. Wskazuje skuteczność obecnych (jednowalentnych) szczepionek przeciwko ciężkim formom Covid-19.

Zobacz też Covid-19: Moderna pozywa firmy Pfizer i BioNTech za naruszenie patentów na szczepionki