Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zginęły cztery osoby, jedna nadal jest zaginiona

Zginęły cztery osoby, jedna nadal jest zaginiona

Policja kantonalna podała, że ​​trzy osoby zginęły w wyniku osunięcia się ziemi spowodowanego ulewnymi deszczami w Ticino w południowo-wschodniej części kraju.

opublikowany

aktualizować


Czas czytania: 1 minuta

Rzeka Rodan wylewa się w Sierre (Szwajcaria) po gwałtownych burzach 29 czerwca 2024 r. (JEAN-CHRISTOPHE BOTT / EPA / MAXPPP)

Liczba ofiar śmiertelnych z powodu złej pogody, która nawiedziła Szwajcarię w nocy z soboty 29 czerwca na niedzielę 30 czerwca, sięgnęła czterech osób. Trzy osoby zginęły w wyniku osunięcia się ziemi spowodowanego ulewnymi deszczami w południowo-wschodniej części kraju, a czwartą znaleziono martwą. W hotelu w Saas-Grund w kantonie Valais, na południowym zachodzie, „Powinieneś (…) być zaskoczony gwałtownym wzrostem poziomu wody” Według kantonalnej policji. Dodała, że ​​w Valais zaginął także mężczyzna.

Sobotnie silne burze, które dotknęły także część Francji, spowodowały osunięcie się ziemi w regionie Fontana, na północny zachód od Ticino, początkowo włoskojęzyczna policja kantonu napisała w komunikacie prasowym, nie podając dalszych szczegółów.

Wezwanie do ewakuacji domów w pobliżu rzeki Maggia wystosowano wczesnym rankiem w niedzielę do mieszkańców Prato-Sornico i doliny Maggia. Według kantonalnej policji, drogi zostały przecięte, a obozy położone nad rzeką ewakuowano. Ponadto zmyto most blokujący drogę do kantonu.

Wiele dolin w pobliżu Doliny Magia jest już niedostępnych, a prąd został odcięty. Według federalnego systemu ostrzegania Swissalert część kantonu również nie ma wody pitnej.

Jak wynika ze zdjęć udostępnionych w nocy przez portal społecznościowy X, Wesp ponownie wstał z łóżka w Zermatt. Widzimy błotnistą wodę pędzącą ulicami tego słynnego górskiego kurortu u podnóża Matterhornu.

READ  Rolex chce stworzyć nowy zakład produkcyjny w Poole z 2000 miejsc pracy