Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zdjęcia znikania księżyca podczas zaćmienia w odległości 100 milionów kilometrów od Ziemi

Te zdjęcia pochodzą zCałkowite zaćmienie Księżyca 15-16 maja Ten ostatni jest bardzo imponujący: został uchwycony w kosmosie przez sondę LucyPokazują nam (przyspieszenie) i w bezprecedensowy sposób zniknięcie Księżyc w czasie studiów. To, co jest naprawdę imponujące i niezwykłe, to fakt, że zarówno Ziemię, jak i Księżyc możemy podziwiać w momencie zdarzenia, kiedy to stopniowo zanika. Niespotykane pod tym kątem!

a Zaćmienie Księżyca Występuje, gdy ten ostatni jest wyrównany z podłożem i Słońcetak jak widzimy to na tych zdjęciach (wyglądają jak ilustracyjne miniatury w podręcznikach lub książkach, z tym że są prawdziwe, a słońce jest poza zasięgiem wzroku!) i że nasz naturalny satelita wtedy się przecina stożek Cień naszej planety. Księżyc stopniowo ciemnieje. Cudowny widok na Ziemi, który sonda kosmiczna mogła obserwować z odległości 100 milionów kilometrów! Ale tylko częściowo, mówi SwRI (południowo-zachodni instytut badawczy) który zaprojektował sondę, ponieważ operatorzy, obecnie zajęci kalibracją jej instrumentów, nie chcieli ryzykować przegrzania statku i dlatego zastosowali wysoką kamerę Precyzja Ciężarówka jest tylko na połowę zaćmienia.

Część Ziemi 21 października 2021 r. Lucy Obecnie płynie w kierunku Asteroidy trojańskie. Ale najpierw musisz wrócić do nas 16 października, aby skorzystać ze wsparciaasysta grawitacyjna Co przyspieszy jego podróż do ponad 500 milionów kilometrów.

READ  AIDS: trzeci pacjent wyzdrowiał z HIV, ważne odkrycie