Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zatrzymujemy wszystko! Węgry i Polska blokują europejski plan naprawy

Premier Węgier Victor Orban (Johanna Geron / Poole) w Brukseli 16 października 2020 r.

Budapeszt i Warszawa w końcu poszły w ich ślady. Nic dziwnego, że zagrożenie wisiało w powietrzu, ale ich europejscy partnerzy nadal mieli przyjemny zimny prysznic.

Miesiącami – nie wspominając o latach – negocjujesz, walczysz, manewrujesz, powtarzasz obliczenia i wreszcie jesteś w stanie wypracować budżet, na który wszyscy się zgadzają. Konsensus jest naprawdę potrzebny, aby zatwierdzić budżet unijny na najbliższe siedem lat (2021-2027), czyli ponad 1000 000 miliardów.

Wyobraź sobie swoich najgorszych partnerów, których zwykle nazywamy „tanimi” (Holandia, Austria, Szwecja, Dania), Zgadzając się na wspólne zadłużenie, można znaleźć kompromis dla historycznego planu naprawy w obliczu kryzysu koronowego (750 miliardów) …

Cóż, Polska i Węgry są teraz zablokowane, zaledwie kilka metrów od mety. Ich weto jest w poniedziałek, 16 listopada, jak duży jaskrawoczerwony znak „stop” wybity pod nosem aniołów, którzy mają dać zielone światło całemu procesowi.

Nie jest spełniony jeden warunek: poszanowanie praworządności. Jest w tekście: Od przyszłego roku fundusze europejskie będą kierowane tylko do krajów, które szanują wymiar sprawiedliwości i wolność mediów, prawa mniejszości i wolności jednostki. Węgry i Polska są szczególnie celem reform, oskarżanych o działanie wbrew unijnym wartościom.

Istnieje podobieństwo w tej kwestii, ponieważ oba podlegają brukselskiej procedurze zezwolenia (“Artykuł 7 “), oba kraje Wiosna ostrzegała: nie poprą takiej prośby, tłumacząc, że tak było Atak na (ich) suwerenność, A “Ingerencja Brukseli w (ich) sprawy wewnętrznePolityka to pytanie. „Nie stworzyliśmy Unii Europejskiej po to, by mieć drugi Związek Radziecki”.5 listopada Węgier Victor Orban odpowiedział, gdy państwa członkowskie i eurodeputowani zakończyli dwumiesięczną dyskusję na temat definicji urządzenia. RE.Na łamach konserwatywnej węgierskiej gazety mówi więcej Co To Węgrzy, a nie Bruksela, decydują, czy te wartości są właściwie wykorzystywane w ich kraju.„S.Matus Moraveki z Polski jest w tej samej linii.

Ponieważ do zaakceptowania tego rozwiązania wystarczy kwalifikowana większość 27, Węgry i Polska jednogłośnie zdecydowały się zablokować dwa teksty (budżet i plan naprawy).

Najwyraźniej Europejczycy nie zaakceptowali weta i rządzili ”.Nieodpowiedzialny„W samym środku kryzysu gospodarczego jednocześnie Europa po raz kolejny jest epicentrum epidemii koronawirusa. Ten entuzjazm jest najbardziej widoczny w Europejskiej Partii Ludowej, pierwszej politycznej rodzinie 27 członków partii Victora Orbana. Do szefa EPP, „Być przeciwko zasadzie prawa musi być przeciwko Europie”. Donald Dusk nie chce już widzieć Fideszu na linii jego kreacji, prosi o wykluczenie (to już trzeci raz, CDU Angeli Merkel blokuje w tym momencie).

READ  ORLEN ERC Rally Poland - FIA ERC

Ale Europa jest jak wielki teatr: na razie dwóch aktorów zmonopolizowało główne postacie na scenie. To nie potrwa! Za kulisami pozostałe oddziały kontynuują negocjacje. Jest jeszcze kilka ujęć – oczywiście z innymi zwrotami akcji. Spotykający się dziś ministrowie do spraw europejskich odłożą sprawę z powrotem na stół. Przejrzyj Szczyt Liderów w ten czwartek 19 listopada w Brukseli.

Z jednej strony nikt otwarcie nie chce wycofywać się z poszanowania praworządności. R Brak pytańNegocjowanie tego, co było tak trudne w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W Innym jest to, że Polska (i do pewnego stopnia Węgry) ma realne zapotrzebowanie na fundusze europejskie.

Więc ich partnerzy będą zmuszeni do zachęcania rzeczy do uspokojenia. Znajdź kompromis, który zmienia tekst Na krawędzi to Victor Orban i Niech zachowa twarz w swoim kraju. Francja i Niemcy (które od sześciu miesięcy są przywódcami UE) zrobią wszystko, co w ich mocy, aby znaleźć kompromis. Clement Beyonc பிர, francuski minister spraw zagranicznych do spraw europejskich, powiedział, że jest pewny siebie. Inspiruje wyjście z kryzysu “W nadchodzących tygodniach”.

Zapewniamy, że blokada nie trwa długo Zamknąć, Ponieważ tegoroczny budżet będzie obowiązywał do momentu osiągnięcia porozumienia.

W idealnej sytuacji, dopóki trwa kryzys polityczny, regiony finansowe i przedsiębiorstwa potrzebują dużo czasu, aby zapłacić za plan naprawy. W każdym razie nie ufaj niczemu przed wiosną, a nawet latem przyszłego roku. Tymczasem każde państwo członkowskie będzie musiało pożyczać na własny rachunek.

READ  Masters Miami - Hurgas: „Mam nadzieję, że młodzi ludzie w Polsce mogą być zachęcani przez takie osoby jak Iga Świdech”