Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zatrzymano dwie osoby podejrzane o napaść na krewnego Nawalnego

Zatrzymano dwie osoby podejrzane o napaść na krewnego Nawalnego

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w Polsce.Wytrwałość litewskiej policji.

JessicaLeigh J/peopleimages.com/stock.adobe.com

Litewski prezydent ogłosił w piątek aresztowanie w Polsce dwóch mężczyzn podejrzanych o napaść w marcu ubiegłego roku w Wilnie Leonida Wołkowa, bliskiego współpracownika zmarłego rosyjskiego dysydenta Aleksieja Nawalnego. Leonid Wołkow, lat 43, była prawa ręka rosyjskiego przeciwnika Aleksieja Nawalnego, zmarł 12 marca w więzieniu po uderzeniu młotkiem przed swoim domem w Wilnie i krótko przebywał w szpitalu. Litewskie służby wywiadowcze szybko nazwały to atakiem „Zorganizowane przez Rosję”Później podejrzewano, że mógł tego dokonać ktoś zwerbowany lokalnie.

W Polsce zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o atak na lidera rosyjskiej opozycji Leonida Wołkowa.– powiedział w piątek dziennikarzom prezydent Litwy Kitanas Nauseda. Głowa państwa dodała, że ​​zatrzymani, których tożsamość nie została ujawniona, zostaną deportowani na Litwę, ale bez dalszych szczegółów. Gitanas Nauseda powiedział, że rozmawiał w tej sprawie ze swoim polskim odpowiednikiem Andrzejem Dudą i podziękował Warszawie. „Dobra robota”.

Leonid Wołkow natychmiast się ogłosił „szczęśliwie” niniejszego powiadomienia. „Nie znam więcej szczegółów, ale mogę powiedzieć, że widziałem, z jaką energią i pracowitością litewska policja pracowała nad tą sprawą w ciągu ostatniego miesiąca, i bardzo się cieszę, że ta praca się opłaciła”.– napisał rosyjski dysydent w sieci Telegram. „Szczegóły będą znane wkrótce. Nie mogę się doczekać, aż ich poznam!”, on dodał. Nie było natychmiastowego komentarza ze strony polskiej.

READ  „Polska sadzi coraz więcej gruszek”