Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

żartuję. Jeff Panaclock, brzuchomówca uwielbiany przez publiczność, niekoniecznie media

250 000 płyt DVD na premierę, prawie 500 000 biletów na drugi program, 3,8 miliona widzów w czasie największej oglądalności na TF1 w czerwcu 2020 roku… Sukces Jeffa Panaclocka i jego przyjaciela Jean-Marca nie słabnie. Z biegiem lat wręcz przeciwnie. Jedenaście lat po swoim telewizyjnym debiucie na scenie „Najlepszego kabaretu świata” komik ożywił mówienie z żołądka: to pewny zakład.

Po pierwszym szeregu dat od końca września do połowy grudnia i przed trasą koncertową Zeniths po Francji, Jeff Panacloc prezentuje sześć kolejnych nocy na legendarnej scenie w Olimpii ze swoim nowym show. Mówimy wam, że byliśmy na naszej pierwszej paryskiej randce we wtorek 4 stycznia.

Nowa przygoda

„Tutaj, żeby obejrzeć pokaz. Przy wejściu do pokoju dostaliśmy okulary 3D. Nie byle jaką parę: parę kartonów z niebieskim i czerwonym szkłem, które kiedyś były rozprowadzane w niektórych paczkach płatków śniadaniowych”.

Czy przygotowujemy się do odtworzenia pierwszych trójwymiarowych atrakcji Futuroskopu lub „Kochanie, wciąż zmniejszam tłum” z Disneyland Paris? około. W Olympia Curtain przed miejscem godnym „Star Tours” wita nas wirtualna hostessa i zaleca zapięcie pasów. Pierwszy zawór przykuł uwagę publiczności: „Jeśli właśnie szukałeś miejsca, w którym znajduje się pas, gratulacje, masz IQ poniżej średniej”. Nie ma wątpliwości, że jesteśmy w Jeffie Panaclock. Na powrót na scenę brzuchomówca obiecał przygoda z pierścionkami, umowa została zrealizowana na tym etapie wprowadzenia.

Tak więc jesteśmy w samym sercu przygody Jeffa Panaclocka. Wśród błysków pojawia się mistrz ceremonii. Potem przyszła kolej na nadąsanego Jean-Marca, który nie miał żadnego motywu, by wyjść na scenę. Jego pierwsze słowa? „Cześć dupki! Oczywiście Monkey Salute wywołuje aplauz 1996 widzów obecnych na sali, więc Olympia ledwo trafia w cel, a pojemność ograniczona do 2000 osób podczas imprez halowych.

READ  Marilou Perry: „Smuciłam się z powodu mojego ojca”

Jane Mark najmądrzejsza?

Szczerze mówiąc, Jean-Marc jest nienaruszony i wciąż urzeka. Dla niego widzowie są obecni i brzuchomówca dobrze o tym wie. „Czy jesteś jedynym facetem, który i tak przychodzą zobaczyć jego maszyny?” Mówi do swojej lalki. Jean-Marc wciąż często mówi o swoim pożądaniu seksualnym i otwarcie kpi z publiczności: jedną z powracających postaci będzie widz z pierwszego rzędu o pseudonimie Bernard. Gwiazdy również, mimo swojej nieobecności, uważają to za swoją rangę. Tym razem Vita, Solomon, Danny Bryant, Dean i Vianney zasługują na niewielką karę.

„Jean-Marc się uspokoił”, Jeff Panaclock wita się z każdym oddechem, gdy jest sam na scenie. Powód ? został ojcem. Okazja dla brzuchomówcy na wprowadzenie nowej postaci. Spotkanie Jeana Locha (syna Jean-Marca i lalki Nabilouche) z publicznością wywołało dyskusje, które poruszyła autentyczna czułość między ojcem a synem, grająca na komiksowych paskach powtórzeń i nieporozumień. W ten sposób Jeff Panaclock przełącza się między trzema dźwiękami naprzemiennie między lewą ręką Jean Mark a prawą ręką Jean Loach.

pokaz rodzinny?

„Syn sukinsynu”, wulgaryzmy wszelkiego rodzaju, wulgarny język, czarny humor w Christian Quesada czy Jean-Luc Hague… Z Jeffem Panaclockiem i Jean-Marcem możemy wyraźnie śmiać się ze wszystkiego, pod warunkiem, że zdobędziemy święty drugi stopień.

Tego wieczoru w sali śmieją się razem wszystkie pokolenia i wiele rodzin odbyło tę podróż. Widzimy nawet wiele dzieci z miękką zabawką Jean-Marca jako kocem.

Podczas nadawania swojego poprzedniego programu, „Jeff Panaclock’s Counterattack”, w TF1 w czerwcu 2020 r., programowi towarzyszył slogan „-10” wskazujący, że nie jest zalecany dla nieletnich poniżej 10. roku życia.

Wśród nowych bohaterów serialu Christian, pierwszy fan Jean-Marca, pozwala komikowi zaznaczyć pole dowcipów o osobach niepełnosprawnych. Nie możemy uciec „jesteś wolny”…

Kolejny klip, który wydaje się obowiązkowy: wirus Corona wzywający się na scenę w nieco bolesnej sekwencji, która tak naprawdę nie przekonuje.

READ  Siła nabywcza, koty, sygnały dźwiękowe... Marine Le Pen od A do Z

To także powrót Jackie, który jest już w poprzednim programie i pojawił się w niektórych klipach telewizyjnych Jeffa Panaclocka. Tym razem technik Jean-Marc zastąpił swoją żółtą kurtkę teatralnym wyglądem: po zostaniu gwiazdą planuje także wyruszyć w trasę.

„Nie powinniśmy słuchać dziennikarzy”

Jednak najskuteczniejszymi rysunkami pozostają rysunki słynnej małpy Jean-Marca. Jego kłujące uwagi trafiały w cel za każdym razem z publicznością, ale to nie powstrzymało go od poczucia nastroju. Jean-Marc jest zmęczony byciem wulgarną małpą, brzydkim alter ego, którego brzuchomówca używa do wypowiadania na głos tego, co cicho myśli. Jeff Panaclock odpowiada: „Nie powinniśmy słuchać dziennikarzy”. Poza tym wygląda na to, że nawet nie płacą za swoje miejsca. Wysłane Cóż, przyznajemy się do winy.

Jeśli wygląda na to, że komik upuścił felieton z pochwałami w Telerama I konstruktywna krytyka na Twitterze, w każdym razie może liczyć na poparcie opinii publicznej, która się nie załamuje. Wielu wykonawców lubi wypełniać Olympia sześć nocy z rzędu, w tym trzy pełne noce przed kontynuowaniem trasy koncertowej Zénith po Francji. „Jesteśmy szczęśliwi” – ​​podsumował ten sam Jean-Marc. publiczność też.

Wycieczka potem kino

Podczas wycieczki „Jeff Panacloc Adventure” duet Grand Est, Bourgogne Franche-Comté i Auvergne Rhone-Alpes odwiedzi:

 • 28 stycznia w Micropolis w Besançon (Dobbs)
 • 29 stycznia w La Commanderie de Dole (Jura)
 • 30 stycznia w Scarabée de Roanne (Loara)
 • 31 stycznia w Athanor Centre w Montluçon (Allier)
 • 10 lutego w Millnesium w Épernay (Marne)
 • 11 lutego w L’Axone de Montbéliard (Doubs)
 • 4 marca w Zénith w Strasburgu (Dolny Ren)
 • 5 marca w Arènes de Metz (Mozela)
 • 13 maja w Summun of Grenoble (Isère).
 • 15 maja w Spot de Mâcon (Saona-et-Loire)
 • 20 maja w Zénith w Dijon (Côte-d’Or)
 • 21 maja w Halle Tony Garnier w Lyonie (Rhone)
 • 22 maja w Zenith w Saint-Etienne (Loara)
READ  Michel Hazanavicius zmienia tytuł Z (jako Z), którego nie może już „brać” w obliczu ukraińskiego bólu

Wszystkie daty tras można znaleźć tutaj.

Duet wkrótce pojawi się również na dużym ekranie. Po filmie dokumentalnym w 2016 r., który odzyskał wczesną karierę, nakręcili swój pierwszy film między czerwcem a wrześniem 2021 r. Film ten wyreżyserował Pierre François Martin Laval, były członek Robins des Bois i reżyser kilku filmów zaadaptowanych w szczególności: Nauczyciele 1 i 2, jak Gaston Lagavi.

Film służy jako prequel i będzie kontynuacją spotkania Jeffa Panaclocka i jego przyjaciela. Nie podano daty premiery.