Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co oglądać (lub nie oglądać) w tym tygodniu w świecie żydowskiej rozrywki

Nie każdy może być wyjściem. Lekcja, której nauczyłem się w całości z ostatniej wyprawy żydowskiego reżysera Simona Kinberga do działu opowiadania historii, „The 355”.

Przede wszystkim czego nie oglądać

Kinberg zagrał w wystarczająco wielu nominowanych do Oscara, by zapytać, dlaczego zaakceptowali tę drobną kradzież z „Aniołków Charliego”, a ostatecznie Kinberg stworzył kontynuację swoich X-Men z 2019 r., „Mroczny feniks”. Został pokazany w ten weekend jako sposób na zestawienie wszystkich plotek o Oscara, a zamiast tego wziął tort jako pierwszy zły film 2022 roku. Jakie są talenty Jessiki Chastain (która twierdzi, że jest honorowym Żydem) i Lupity Nyong? o zmarnować? Kinberg to zrobił. Pomiń film.

Film Bon Chastain

W rozmowie z Problemy Magazyn Chastain opowiadał o nauce Krav Maga (izraelskiej metody walki używanej przez wojsko) oraz o nauce niemieckiego do roli w filmie Żona dozorcy zoo z 2017 roku. Chastain zagrał matkę i żonę w Polsce, które w czasie wybuchu II wojny światowej walczą o zapewnienie bezpieczeństwa swojej rodzinie i otwarcie rodzinnego zoo. Studiował eksperymenty medyczne stosowane podczas Holokaustu. „Zookeeper” przeleciał pod radarem, ale swoim występem zwrócił na siebie uwagę całego kraju. Wspaniały, pełen podziwu występ z delikatnie podnoszącym na duchu tonem, możesz oglądać Netflix w dowolnym momencie… zamiast nowego filmu Chastain.

Dla fanów Lieva Schreibera przed premierą „Raya Donovana”

Zanim przebrał się za bostończyka i podniósł kij bejsbolowy, by oddać sprawiedliwość mistrzom, Schreiber jest teraz we wszystkich filmach. Obecnie można usłyszeć jego ponury głos w spin-offie Netflixa Adama McKaya „Don’t Look Up” i zobaczyć go w „The French Dispatch” Wesa Andersona grającego w talk show.

reklamy

Żydowski aktor, znakomicie wyszkolony na scenie i potrafiący zmieścić się w każdym zespole, zawsze zostawia po zakończeniu filmu dobry ślad. Fani piłki nożnej mogą usłyszeć jego głos i narrację w najnowszym odcinku serialu HBO „Hard Knox”, który obejmuje środkowy sezon Indianapolis Colts. Jeśli jest aktor, który udowadnia, że ​​„trochę załatwia sprawę”, to jest nim Schreiber. Uzyskaj pełną obsługę już 14 stycznia dzięki premierze „Ray Donovan”.

READ  Guillaume Canet w "Acide", urocza Lily-Rose Depp... Najważniejsze wydarzenia na wtorek, 23 maja

Kristen Stewart, jakbyś jej nigdy nie widział

Odgrywanie roli księżnej Diany to trudne zadanie dla każdej aktorki, ale szczególnie dla kogoś takiego jak Stewart. Chociaż zbudowała swoje CV od bardzo udanych występów w wysokiej jakości filmach i innych głośnych reklamach, wielu wrogów Twilight wciąż próbuje żonglować jej ostatnimi rolami. Powodzenia ze Spencer, bo jest wyjątkowa. Listopadowy film, który właśnie ukazał się w tym tygodniu w Redbox, przedstawia wymyśloną i zagubioną historię o tym, jak Diana postanowiła zostawić księcia Karola na królewski spacer.

Twórca momentów, Jonny Greenwood, nagrał film jako przerażającą historię grozy, odtwarzając szereg dźwięków, aby stworzyć nieprzyjemną atmosferę filmu. Stewart trzyma cię jednak przyklejonym, szokująco odsłaniając kobietę, która pęka w szwach. Mam nadzieję, że to uspokoi wrogów Kristen Stewart.

Czy ostatni pojedynek zakończył się sukcesem?

Najnowsza saga Ridleya Scotta, której premiera w kinach odbyła się tej zimy, została skrytykowana za grafikę i polaryzujący charakter. Scott zainteresował się nawet Internetem, narzekając, że zbyt mało milenialsów ogląda jego film. Więc jaka jest zasada? To fantastyczny film, którego współautorem jest żydowska scenarzystka Nicole Holofsner. Po zdobyciu Oscara za scenariusz w 1998 roku Ben Affleck i Matt Damon współpracowali z Holofsenerem przy epopei Scotta. Przyjdź i zagraj dla Jodi Comer; Przetrwaj w ostatecznej bitwie między Damonem a Adamem Driverem.

Film z pojedynkiem w tytule jest lepszy, a film Scotta zdecydowanie tak. Znajdź to na Redbox.

Chalamet, który nigdy nie śpi

Gdyby Schreiber był zajętym ciałem, młody Timothée Chalamet byłby jego sobowtórem. 26-letni żydowski aktor odniósł sukces w 2021 roku, w tym główną rolę w popularnej adaptacji Denisa Villenueve’a „Dune”. Podczas gdy ten film powraca w HBO Max (po początkowym 31-dniowym okresie próbnym) i jest poważnie rozważany przez Oscara, aktor wypuszcza swoją pracę tej zimy. Dołącz do Schreibera (w pewnym sensie) w „The French Dispatch” i „Don’t Look Up”.

READ  Zwycięzca Diane Lear! Odkryj opis i ranking

Ale to kolejna rola Chalameta najbardziej niesie fabułę: Willy Wonka. Poszukaj tego w tym roku. W międzyczasie sprawdź jego pracę nad filmem Beautiful Boy z 2019 r. Robi więcej niż to, co robi w nim. Który Kolejna rola, w tym ta, która została ogłoszona w „Call Me By Your Name” z 2017 roku.

Zaloguj się do Morning Light