Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zanurzony w kapsule Space X’s Crew Dragon, w której będzie gościł Thomas Pesquet

opublikowany

Aktualizacja

Długość wideo: 2 minuty.

Francja 2
Artykuł autorstwa

N. Chateauneuf, L. Bastian, Y. Khodja, C. Morisseau, A. Boulanger, Spacex Francja 2

Telewizory francuskie

W ciągu tygodnia Thomas Pesquet wejdzie na pokład kapsuły SpaceX zmierzającej do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jak będzie podróż? Dziennikarz Nicholas Shatunov zabiera Cię na statek dzięki swojemu wirtualnemu studiu, czwartek 15 kwietnia.

Na wyrzutni w Cape Canaveral na Florydzie (USA) pocisk trafia na jego zegarek. Na szczycie kapsuła Crew Dragon otrzyma w ciągu tygodnia czterech astronautów, w tym Thomasa Pesqueta. Zaprojektowany przez inżynierów Space X, jest dumą Amerykanów. „W tej nowej generacji statków kosmicznych wszystko zostało przeprojektowane„Tak powiedział dziennikarz Nicholas Shatunov, który zabrał nas do wirtualnego studia w kapsule.

Wewnątrz projekt jest bardzo czysty. „Zapomnij o tysiącach guzików lub maszyn. Tutaj wszystko jest białe, wszystko jest gładkie! Fotele astronautów są wykonane z włókna węglowegoDodatkowo dzięki magazynowi jest dostępnych 9 metrów sześciennych przestrzeni, którą można załadować do sześciu ton sprzętu ”- mówi Nicolas Chateauneuf.Podczas lotu siedzenia są podnoszone poziomoDziennikarz dodaje, że trzy ekrany dotykowe będą obsługiwane za pomocą rękawiczek.

READ  Oto osiem pokarmów, które powodują wzdęcia żołądka