Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zanieczyszczenie krzyżowe: Należy zachować ostrożność w przypadku toreb wielokrotnego użytku

Zanieczyszczenie krzyżowe: Należy zachować ostrożność w przypadku toreb wielokrotnego użytku

Czy zdarzyło Ci się kiedyś przestać robić zakupy bez torby wielokrotnego użytku? Należy zachować ostrożność podczas prawidłowego stosowania, ponieważ może to stanowić zagrożenie dla zdrowia. Zacytowany słońceEksperci potwierdzają, że te torby mogą stanowić zagrożenie dla wszystkich członków rodziny. w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Urząd ds. Standardów Żywności (FSA) Niedawno ostrzegł o ryzyku zanieczyszczenia krzyżowego w tych torbach.

Kilka lat temu w poprzednim badaniu wykryto bakterie E. coli w 8% analizowanych worków, a prawie we wszystkich wykryto inne bakterie. W rzeczywistości niektóre surowe produkty spożywcze, takie jak warzywa lub mięso, mogą się rozlać i zetknąć się z torbą wielokrotnego użytku lub pozostawić ślady. „Odkrycia te sugerują, że torby wielokrotnego użytku, jeśli nie są regularnie myte, mogą odgrywać rolę w krzyżowym zanieczyszczeniu żywności.„, ostrzegli badacze. Dodali: „Kiedy do worków dodano soki mięsne i przechowywano je w bagażniku samochodu przez dwie godziny, liczba bakterii wzrosła 10-krotnie, co wskazywało na możliwy rozwój bakterii w workach.„.

Podstawowe sprzątanie

Aby bezpiecznie transportować artykuły spożywcze, eksperci z Urzędu ds. Standardów Żywności zalecają, aby zawsze zabierać ze sobą wystarczającą liczbę toreb, aby móc pakować surową żywność oddzielnie od żywności gotowej do spożycia. „Po każdym użyciu sprawdzaj torby pod kątem rozlanych płynów. W przypadku rozsypania, zabrudzeń lub widocznych uszkodzeń worki najlepiej wykorzystać w innym celu (gdzie nie stwarza to zagrożenia dla bezpieczeństwa, np. worki na śmieci) lub je wymienić„, radzą eksperci. Przypominają również o tym, jak ważne jest ich częste czyszczenie poprzez wkładanie ich do pralki.

READ  Szkoda, że ​​Galaxy S23 FE nie skorzysta z tej kluczowej cechy swojego poprzednika