Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zakrzepica związana ze szczepieniem: „W dłuższej perspektywie może być konieczne zrezygnowanie ze szczepionek adenowirusowych”.

one Dziewięć nowych przypadków wzrosło do 23, w tym osiem zgonówCałkowita liczba zakrzepicy i zaburzeń krzepnięcia związanych ze szczepionką AstraZeneca Vaxzevria przeciwko Covid-19. Na ponad 2,7 miliona zastrzyków tego serum we Francji wygląda jak kropla wody. Jednak to nowe wskazanie rodzi pytania, ponieważ, jak wyjaśniła Narodowa Agencja ds. Bezpieczeństwa Leków (ANSM), dziewięć zaangażowanych osób ma „inny profil” niż poprzedni: pięciu mężczyzn i cztery kobiety w wieku powyżej 62 lat, z większą liczbą zakrzepów krwi W układzie pokarmowym. Te skrzepy wyraźnie już nie występują Zarezerwowane dla młodych kobiet, Jak widać na początku. Jeśli korzyści ze szczepionki są znacznie większe niż ryzyko wirusa, władze ds. Zdrowia poinformowały o tym Europejską Agencję Leków, która ocenia te problemy z krwią.

Podczas konsultacji pacjenci Marie Antoinette Sefester Petrie zadają jej „wiele” pytań na temat możliwych skutków szczepień. Dodatkowe dowody dla lekarza, ordynatora oddziału w Amiens University Hospital (SUM) i prezesa Francuskiego Towarzystwa Medycyny Naczyniowej (SFMV), o potrzebie dalszej edukacji. Jeśli upierasz się przy jego skrajnym niedoborze, bez wątpienia możesz go zmniejszyć. „W dłuższej perspektywie” skłonność do zaszczepiania surowicą informacyjną RNA nie maskuje.

Co to jest zakrzep krwi?

Marie-Antoinette Sevester-Petrie. W żyle tworzy się skrzep krwi. Może to być spowodowane kilkoma czynnikami: długotrwałym unieruchomieniem, np. Po hospitalizacji lub długim locie samolotem, bezpośrednim uszkodzeniem żyły, ale także faktyczną zawartością krwi, która czasami staje się nienormalnie gęsta w wyniku leczenia przeciwnowotworowego lub przyjmowania leków . Na przykład ciąża doustna. Najczęściej osiada w kończynach dolnych, nodze, udzie … niebezpieczeństwo polega na tym, że unosi się i powoduje zatorowość płucną. Ale zakrzepica poszczepienna, o której mówimy jest zupełnie inny.

Marie Antoinette Sefester Petrie podkreśla, że ​​istnieje znacznie większe ryzyko braku szczepienia. Axel Perez

W czym ?

READ  A gdyby suplement kojarzył się z długowiecznością?

Rzeczywiście, przez ich witrynę. Te skrzepy to głównie skrzepy mózgowe lub brzuszne i zwykle występują rzadziej niż w nogach. Ale przede wszystkim jego właściwości sprawiają, że jest tak wyjątkowy. Widzimy zarówno trombocytopenię, czyli zmniejszenie liczby płytek krwi, związane z ryzykiem krwawienia, jak i gromadzenie się pozostałych, z tworzeniem się skrzepów. Ta symbioza komplikuje opiekę, ponieważ leczenie jednego różni się od drugiego. Uważa się, że skrzepy te są bezpośrednio związane ze szczepieniem, w szczególności z adenowirusem (Nota wydawcy: AstraZeneca i Janssen). Kiedy widzieliśmy, jak się rozmnaża, powiedzieliśmy sobie: Coś jest nie tak, to nie przypadek.

Czy adenowirus szympansa byłby ludzką szczepionką Astra dla Janssena, przyczyną tych udarów?

Może! Obserwacja po szczepionkach adenowirusowych jest niewielka. Z drugiej strony adenowirusy były już stosowane w terapii genowej i obserwowano reakcje zapalne. Przejście do zbadania. Jeśli chodzi o szczepienia przeciwko Covid-19, po raz pierwszy zaobserwowaliśmy więcej zakrzepicy mózgu u młodych kobiet, prawdopodobnie z powodu receptorów hormonalnych. Ale w najnowszym biuletynie Agencji Leków widzimy, że zjawisko to pojawia się również u osób starszych, z różnymi lokalizacjami, w tym przypadku w układzie pokarmowym. dlaczego ? To wciąż jest w porządku nieznanym.

wiadomości Korona wirus

Aktualizacja dotycząca pandemii Covid-19

Przeczytaj także> Szczepionka Covid: ścieżka reakcji autoimmunologicznej wyjaśniająca rzadkie przypadki nietypowej zakrzepicy

Czy powinniśmy, podobnie jak Dania, wycofać firmę AstraZeneca z kampanii szczepień?

Uważaj, ważne jest, aby mieć pewność. Częstość krzepnięcia po szczepieniu jest znacznie niższa niż częstość w populacji ogólnej. Każdy problem nasila się, jak dochodzenie policyjne. AstraZeneca już Niezalecane dla osób poniżej 55 roku życia. Dziewięć nowych, najstarszych przypadków z Francji zostanie przeniesionych na poziom europejski i przeanalizowanych przez Europejską Agencję Leków. Jeśli zobaczy wiele wypadków u osób powyżej 55 roku życia, będzie musiała się zatrzymać. Jeśli wynik finansowy pozostanie dziś taki sam, możemy kontynuować. Wszystko jest obserwowane. Covid tak 400 zgonów dziennie we Francji, Nie możemy sobie pozwolić na nieszczepienie bez mocnego argumentu. Ale jest możliwe, że ostatecznie, kiedy będziemy mieć wystarczająco dużo szczepionek RNA dla wszystkich, zrobimy to bez szczepionek adenowirusowych. Wydaje mi się to najbardziej logiczne. Technologia RNA jest bardzo ochronna, ma niewiele skutków ubocznych i wydaje się być odporna Do zmiennych

READ  Po pierwsze dzięki sztucznej inteligencji: teraz dzięki implantowi mózgowemu można „czytać w myślach”.

Wideo. Szczepionka AstraZeneca: „Zakrzepica powinna być wymieniona jako rzadki efekt uboczny”

Czy rozumiesz, że może to powodować niepokój u pacjentów?

Tak, zwłaszcza, że ​​istnieją alternatywy, ale to nie wystarczy. Rodzi to pytania dotyczące zdrowia publicznego, ale rodzi też pytania polityczne: Jak najlepiej chronić ludność przed szczepionką? Jaką mamy niezależność? Na poziomie populacji ryzyko jest minimalne. Na poziomie indywidualnym nikt tego nie chce Niebezpieczny powyżej.

Czy istnieje sposób, aby dowiedzieć się, czy istnieje ryzyko powstania zakrzepu krwi przed szczepieniem?

Nie. Niektórzy pacjenci powiedzieli mi, że mieli już zakrzep krwi i dlatego są zagrożeni. Odpowiedz im: Tak, istnieje ryzyko, a nawet bardzo wysokie ryzyko, aby nie zareagować na zastrzyk, ale złapać ciężką postać Covid, jeśli nie zostaniesz zaszczepiony.. Covid jest powiązany z zakrzepem krwi. Kiedy zarazisz się chorobą, istnieje 8% ryzyko, że zarazisz się nią po przyjęciu do szpitala. Na oddziale intensywnej terapii robi to 20% pacjentów. Więc jeśli kiedykolwiek miałeś zakrzepicę w swoim życiu, zaszczep się bez przyjmowania jakichkolwiek leków. Ani aspiryna, ani antykoagulanty itp. Nie są bezużyteczne i mogą pogorszyć sytuację.

Jakie są oznaki, na które należy zwrócić uwagę po szczepieniu?

Uporczywy ból głowy trwający ponad czterdzieści osiem godzin. Zasinienia na całym ciele, nie ustępujący ból brzucha, nawet oznaki nerwowe, takie jak niewyraźne widzenie i niemożność posługiwania się ramieniem … Należy wtedy zadzwonić do lekarza i poinformować, że zostałeś zaszczepiony. Im wcześniej postawiona zostanie diagnoza, tym lepsze leczenie.