Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zajęty teatr Odeon pozostaje zamknięty

Stefan Braunschweig, dyrektor Odéon-Théâtre de l’Europe, przywitał nas w Paryżu, pod wieszakami, za sceną i tam, gdzie kurtyna w końcu nie podniosła się. Szklane zoo, Wyreżyserowany przez Tennessee Williamsa i wyreżyserowany przez Ivo Van Hove i Isabel Hubert, Którego ożywienie po pandemii ogłoszono w środę 19 maja do odwołania.

Reżyser błaga o pluskwę dezerterów i działaczy CGT, którzy okupują scenę i odmawiają opuszczenia budynku. „Nie wiń nas! „, Duszą się. Obiecali, że pozwolą przedstawieniom na wykonanie trzech niepodlegających negocjacjom punktów: kontynuowanie okupacji w dzień iw nocy, zachowanie ich widoczności na froncie i ingerencja na scenie jako wstęp do spektakli. Pomiędzy administracją a jej mieszkańcami, po piętnastu dniach rozmów, we wtorek 18 czerwca negocjacje zostały przerwane.

Siedząc na składanym krześle ze zwisającymi ramionami, Stefan Braunschweig najwyraźniej nie może już tego znieść: – Rozumiem ich żądania. Zaproponowałem im dzienną karierę, żeby trzymali znaki na fasadzie, żeby dać im miejsce. W poniedziałek nie byliśmy daleko od osiągnięcia porozumienia. Ale nie mogę pozwolić im zajmować teatru o godz. Mówiąc najprościej. Jestem odpowiedzialny za budynek publiczny. „Czas wrócić do prawa”.

Dwa i pół miesiąca walki

Przeciwieństwo mowy pod salami teatru, w którym Denise Grafwell, sekretarz generalny CGT-SpectacleOrganizuje konferencję prasową: Poszliśmy na wiele kompromisów, aby program przebiegał sprawnie. To nie my zakazujemy aktorstwa. Ale wiemy, że jeśli tam nie będziemy spać, usuną banery i nie pozwolą nam kontynuować foróws [que les occupants mènent depuis le balcon avec les sympathisants sur la place du théâtre]Już nie ufamy. „ Głuchy dialog.

Dennis Grafwell, CGT-Spectacle: „11 miliardów euro na kulturę, znowu 140 milionów wczoraj, tak, ale żadna z tej pomocy nie jest przeznaczona na zatrudnienie …”

Wchodząc na rue de l’Odéon, teatr od 4 marca przedstawiał twarz z nutami utopijnego buntu z wielkimi sztandarami spadającymi z balkonu. Plik „Kultura poświęcenia”, „Ponowne otwarcie: Wielka komedia”, I inni Wspierajcie naród palestyński Zastąpił tradycyjne programy sezonu. Dwa i pół miesiąca walki.

READ  Piosenkarz Saad Lamjarred zaprzecza, że ​​został zgwałcony podczas procesu

Masz 53,42% tego artykułu do przeczytania. Reszta jest tylko dla abonentów.