Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Żadna bomba nie może stłumić wolności” – powiedział Wołodymyr Zełenski po tym, jak w Chaplinie zginęły co najmniej 22 osoby.

Ukraina chce, aby na początku przyszłego roku międzynarodowy sąd orzekł w sprawie rosyjskiej agresji

W siódmym miesiącu wojny wysoki rangą urzędnik ukraiński ujawnił AFP, że Kijów zamierza w przyszłym roku powołać międzynarodowy sąd, który miałby sądzić rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i osoby odpowiedzialne za inwazję na Ukrainę. Ten plan stworzenia tego sądu, który powinien orzekać „zbrodnia agresji” Rosji na czele z zastępcą dyrektora Biura Prezydenta Andriejem Smirnowem.

To jedyna możliwość rozliczenia przestępców, którzy szybko rozpoczęli wojnę z Ukrainą. Najlepszy, najszybszy i najbardziej wydajny »Pan Smirnov powiedział w wywiadzie dla Agence France-Presse. The „zbrodnia agresji” podobna koncepcja „zbrodnia przeciwko pokojowi” Był używany podczas procesów norymberskich i tokijskich pod koniec II wojny światowej.

Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) rozpoczął już dochodzenie w sprawie zbrodni podlegających jego jurysdykcji (ludobójstwo, zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne), ale nie może rozpoznać zarzutów „zbrodnia agresji” Bo ani Moskwa, ani Kijów nie ratyfikowały statutu rzymskiego ustanawiającego ją w 2010 roku.

„Pamięć świata jest krótka: dlatego chciałbym, aby ten sąd działał w przyszłym roku”Andrei Smirnov dodaje, Kto myśli? ’ostrożnie optymistyczny’.

READ  Koniec 10-kilometrowego ograniczenia 2 maja i otwarcie tarasów w połowie miesiąca? - Wydanie