Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zaburzenia erekcji mogą być oznaką niewydolności serca

Zaburzenia erekcji mogą być oznaką niewydolności serca

Centrum Eksploracji i Leczenia Impotencji ostrzega przed ryzykiem wystąpienia chorób układu krążenia u pacjentów z zaburzeniami erekcji.

Na wstępie przypomnijmy sobie co Zaburzenie erekcjigdzie Zaburzenie erekcji Jest to niezdolność do uzyskania lub utrzymania erekcji wystarczającej do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego. W przeciwieństwie do załamania seksualnego, zakłócenie to nie jest zdarzeniem jednorazowym.

Chociaż wiele przyczyn może tłumaczyć jego występowanie, takich jak otyłość czy zaburzenia hormonalne, niepokój lub depresjaUszkodzenie tętnicy może to również wyjaśnić.

Zaburzenia erekcji: niewydolność serca?

I tak w środę, 11 stycznia, Centrum Eksploracji i Leczenia Impotencji (CETI) przesłało badanie do Narodowej Akademii Impotencji. chirurgia. Zaznacza, że ​​zaburzenia erekcji mogą wskazywać na poważne zawały serca, takie jak npzawał mięśnia sercowego.

Aby dojść do tego wniosku, obserwowali 20 pacjentów w wieku od 41 do 68 lat z zaburzeniami erekcji wywołanymi przez naczynia krwionośne, ale bez objawów choroby serca. Wszyscy przeszli tomografię komputerową.

Jakie wyniki?

Zdecydowana większość pacjentów, bo 90%, miała równoległe uszkodzenie tętnic wieńcowych. A jeśli zakrzep zostanie zablokowany, może wystąpić zawał.

„DrW 19 przypadkach na 20 doszło już do uszkodzenia tętnic u młodych ludzi, w wieku od 40 do 50 lat, i jest to tym poważniejsze, gdy są młodzi”.powiedział chirurg Ronald Virag We Francji Inter.

Trzech pacjentów, którzy przeszli operację

Jak można wyjaśnić to możliwe powiązanie? Według Francuskiej Federacji Kardiologii, Tętnice prącia i tętniczki serce Ma identyczny proces. Erekcja to mechanizm naczyniowy polegający na wazodylatacji, do którego dochodzi w przypadku bolesnego zaburzenia, co może wskazywać na nieprawidłowości naczyniowe”.

CETI chce jednak uspokajać. W rzeczywistości zaburzenia erekcji mogą zapobiec zawałowi mięśnia sercowego, a tym samym śmierci. Stowarzyszenie Chorób Serca dodaje to „Wykazano, że utrata erekcji często poprzedza ostry incydent sercowo-naczyniowy o 3 do 5 lat”.

Profesor Viraj podsumowuje: „To badanie w przeważającej mierze potwierdza czynnik predykcyjny nieszkodliwych i leżących u podstaw zmian wieńcowych w zaburzeniach erekcji pochodzenia tętniczego, niezależnie od ciężkości. Ich wczesne wykrycie daje nadzieję w przyszłości na zmniejszenie liczby nagłych zgonów lub przypadków ciężkiego otwierającego się zawału mięśnia sercowego”.