Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Za triumfem „Nomadland” kryje się ceremonia pod hasłem różnorodności

zwycięstwo beduin To było do przewidzenia, Po serii zwycięstw w sezonie Hollywood Awards, bez trafienia, od niedzieli 25 kwietnia do 93.mi Oscary. Spotkanie odbyło się głównie w Los Angeles, gdzie kilka satelitów na całym świecie ujawniło kilka nazwisk, a epidemia Covid-19, wstrząsająca światem filmowym przez rok, zmusiła producentów do przystosowania swoich urządzeń.

Przeczytaj także Oscar 2021: Przeżyj ponownie koronacje Chloe Chow, „Nomadland”, Frances McDormand i Floriana Zellera

beduin Chloe Chow zdobyła nagrodę dla najlepszego filmu i odebrała statuetkę dla najlepszego reżysera – przyznaną kobiecie po raz drugi, jedyny w historii – i Jej głównym artystą jest Frances McDormandNajlepsza aktorka po raz trzeci w swojej karierze (po Fargo, 1997 i in 3 billboardy, panele zemsty, W 2018 roku). Dołączyła do Three Crowns Club, Meryl Streep, Ingrid Bergman i Katharine Hepburn.

Obietnica różnorodności i koedukacji została spełniona

Na dziwacznej imprezie, zorganizowanej (też?) Na linii przez reżysera Stevena Soderberga, na dworcu głównym w Los Angeles, Union Station i wypełnionej filmami, które bardzo niewiele osób miało okazję oglądać w kinach – obowiązek wyjazdu Los Angeles zostało uchylone, aby być wyjątkowo konkurencyjnym z powodu pandemii – Frances McDormand wezwała widzów do jak najszybszego zejścia z sofy: Obejrzyj nasz film na największym możliwym ekranie. I pewnego dnia, naprawdę, wkrótce, zabierz wszystkich, no wiesz, do kina, obok siebie w tym ciemnym miejscu, i obejrzyj wszystkie filmy, które zostały tu nakręcone dzisiejszego wieczoru. ”

Frances McDormand (najlepsza aktorka) i Chloe Chow (najlepszy reżyser i najlepszy film) na rozdaniu Oscarów w Los Angeles 25 kwietnia.

Ostatecznie w rywalizacji między platformami streamingowymi a dużym ekranem Netflix, który zgromadził rekordowe 36 nominacji, może być zadowolony z siedmiu statuetek, kolejnego rekordu w przypadku filmu na żądanie. Kalifornijski gigant zdobył artystycznego Oscara (makijaż / fryzura i kostium za Blues Ma Renee Kolekcje i fotografie Mank(Cena filmu dokumentalnego)Mądrość ośmiornicyI wreszcie jeden z najlepszych filmów krótkometrażowych (animowanych i tradycyjnych). Wyprzedza wszystkie tradycyjne studia – ale trzeba powiedzieć, że ci często decydują się na opóźnianie premier swoich filmów, czekając na lepsze czasy.

READ  „Nienawidzimy wszystkich prezydentów”: Michel Sardou z humorem wykorzystuje polityków: Wiadomości
Przeczytaj także: Film Chloé Zhao „Nomadland” zdobył Złotego Lwa w Wenecji

Po latach kłótni o brak otwartości Oscara na kobiety i mniejszości, obietnica różnorodności i koedukacji została spełniona, a kobiety (Chloe Chow, ale także brytyjska Emerald Fennell) zostały ostatecznie nagrodzone za oryginalny scenariusz filmu. Obiecująca młoda kobieta) I parada czarnych gwiazd Hollywood na scenie z nagrodami (Regina King, Angela Bassett, Halle Berry, Zendaya …).

Pomimo rozczarowań w głównych kategoriach, wiele filmów poświęconych w szczególności historii społeczności afroamerykańskiej nie zostało przeoczonych Juda i czarny Chrystus (Najlepszy aktor drugoplanowy, Daniel Calluia, najlepsza piosenka), o życiu i zabójstwie przywódcy Czarnych Panter z Chicago, Freda Hamptona. Aktor, reżyser i producent Tyler Perry otrzymał również Honorową Nagrodę za swoją działalność humanitarną.

Daniel Kaluuya, zdobywca Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego w filmie drugoplanowym

Kilka dni po tym, jak wyrok został wydany w procesie George’a Floyda, Afroamerykanina, przez białego policjanta w Minneapolis, a po roku protestów antyrasistowskich w Stanach Zjednoczonych nagrody były okazją do powrotu do tych . Wydarzenia rozdzierające Amerykę – mimo zaleceń producentów, by postawić na pedał politycznej retoryce, która w ostatnich latach stała się wszechobecna, grożąc zastraszeniem widzów.

Wieczór był dobry dla Francuzów

Aktorka i reżyserka Regina King, której powierzono trudną misję otwarcia, podsumowała paradoks: „Gdyby w zeszłym tygodniu w Minneapolis sprawy potoczyły się inaczej, prawdopodobnie przerzuciłbym się na buty na obcasach, żeby zaprotestować. Wiem, że wielu z was w domu szuka pilota. [pour changer de chaîne] Kiedy czujesz, że Hollywood cię poucza. Ale jako matka czarnoskórego syna znam strach wielu ludzi i że sława i pieniądze się nie zmieniają. Ale dzisiaj jesteśmy tutaj, aby świętować. „

Florian Zeller otrzymuje nagrodę za najlepszy scenariusz filmowy

„Proszę, nie bądźcie obojętni na nasz ból”.Ze swojej strony namawiał komika Travona Freea, który przyjechał odebrać dla niego nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego Dwóch dalekich nieznajomych, Historia czarnego rysownika uwięzionego w pętli czasu, który widzi, jak jego dzień zawsze kończy się morderstwem z rąk policjanta.

READ  Star Academy 2023: Czy Helena wyszła dziś wieczorem? Ten szczegół nie wróży nic dobrego
Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także „Judas and the Black Christ”: une taupe chez les Black Panthers

Kolejny zwycięzca wieczorem, ojciec, Na podstawie sztuki Floriana Zellera, za którą francuski pisarz zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz adaptowany i nagrodę dla głównego aktora, Anthony’ego Hopkinsa.

Wieczór był tak udany dla Francuza, że ​​zdobył nagrodę za najlepszy głos (Nicholas Baker, Dźwięk metalu), Kolejny krótki dokument, którego producentka Alice Doyard w szoku zakończyła swoją interwencję Niech żyje Francja Po poświęceniu przyznanej nagrody Film ColetteFrancuski bojownik ruchu oporuI Kobietom na całym świecie, w każdym wieku, które łączą siły i walczą o sprawiedliwość.

Regina King i Aldis Hodge na czerwonym dywanie przed Union Station w Los Angeles na 93. ceremonii rozdania Oscarów 25 kwietnia.

Impreza zakończyła się niemal bez wytchnienia i humoru – poza zaimprowizowanym „twerkiem” aktorki Glenn Close – imprezą typu fishtail party – nagrodą dla najlepszego aktora, a nie jak zwykle za najlepszy film, a co więcej przypisuje się nieobecnemu Anthony’emu. Hopkinsa, w którym spodziewaliśmy się emocjonalnej sekwencji O Chadwicku Bosmanie, który zmarł w 2020 roku i jest obecny na tej klasie.

Nieoczekiwanie pasja pojawiła się już dawno temu, podczas wzruszającej przemowy reżysera Thomasa Winterberga (Najlepszy zagraniczny film kinowy). pijanyW odniesieniu do jego córki, która zaginęła w wypadku drogowym na początku zdjęć: „Skończyło się na tym, że zrobiliśmy dla niej ten film, jak jej pomnik. A więc, Ida, właśnie wydarzył się cud. A ty jesteś częścią tego cudu. Może gdzieś pociągnęłaś za sznurki. Nie wiem. Ale to jest twoje”.

Film: beduin

Reżyser: Chloe Chow (beduin)

Aktorka: Frances McDormand (beduin)

Aktor: Anthony Hopkins (ojciec)

Wspieranie roli kobiet: Yoon Ye Jung (groźba)

Wspieranie męskiej roli: Daniel Kaluuya (Juda i czarny Chrystus)

Oryginalny scenariusz: Emerald Fennell (Obiecująca młoda kobieta)

Scenariusz (adaptacja): Christopher Hampton i Florian Zeller (ojciec)

Muzyka oryginalna: Trent Reisnor, Atticus Ross and John Baptiste (Dusza)

Oryginalna piosenka: walczę dla Ciebie (Juda i czarny Chrystus ; Muzyka HER i Dernst Emile II; Słowa do niej i Thomasa Streamu)

READ  W jaki sposób władze próbują kontrolować sprzedaż i użycie zapraw ogniowych?

Film obcojęzyczny: pijany (Thomas Winterberg)

Film animowany: Dusza

film dokumentalny: Mądrość ośmiornicy

Makijaż i fryzura: Sergio Lopez Rivera, Mia Neal i Jamaica Wilson (Blues Ma Renee)

Moda: Anne Roth (Blues Ma Renee)

Grupy: Donald Graham Burt, Jean Pascal (Mank)

Zdjęcie: Eric Messerschmidt (Mank)

Zainstaluj: Mikkel EG Nielsen (Dźwięk metalu)

Głos: Nicholas Becker, Jaime Pacht, Michel Kotolink, Carlos Curtis i Philip Country (Dźwięk metalu)

Efekty specjalne: Andrew Jackson, David Lee, Andrew Lockley i Scott Fisher (Dogmat)

krótki film: Dwóch dalekich nieznajomych (Travon Free et Martin Desmond Roe)

Animowany film krótkometrażowy: Jeśli coś się stanie, kocham cię (Will McCormack i Michael Jovier)

Krótki film dokumentalny: Colette (Anthony Giacchino i Alice Doyard)