Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Xbox Game Pass: Study ujawnia zwyczaje europejskich i francuskich graczy

Wiadomości z gry Xbox Game Pass: Study ujawnia zwyczaje europejskich i francuskich graczy

Jak pokazują najnowsze wyniki finansowe i komunikaty firmy Microsoft, Xbox Game Pass jest sercem jej strategii rozwoju. Chcąc zobaczyć, jak odbierany jest ten nowy kąt ataku, Microsoft zlecił badanie Opinium w grudniu 2020 r.

Teraz wyposażony w 18 milionów subskrybentów, Xbox Game Pass To usługa zapewniająca dostęp do katalogu gier, w tym teraz z EA Play, w bardzo atrakcyjnej cenie. Po miesiącu korzystania z oferty 1 € gracze mogą wybierać między subskrypcją na PC i konsolą Game Pass za 9,99 € lub Game Pass Ultimate, która obejmuje subskrypcję Xbox Live. Oba systemy. w celu Aby lepiej poznać swoich europejskich odbiorców, Microsoft zażądał dochodzenia, Który teraz ujawnia swoje wyniki, czy to na poziomie europejskim, czy francuskim.

Połowa europejskich graczy będzie co tydzień korzystać z usługi subskrypcji, aby grać

Według ankietowanych badań Opinium 14 000 graczy Mieszka we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Polsce, Szwecji i Wielkiej Brytanii, 53% graczy ze Starego Kontynentu korzysta z usługi abonamentowej przynajmniej raz w tygodniu, Wiedząc, że ten numer idzie do 76% subskrybentów Xbox Game Pass. W raporcie przesłanym przez Microsoft wskazano na skłonność abonentów Graj w bardziej zróżnicowane tytułyTen ostatni dodał, że tak Bardziej skłonni do angażowania się w grę wieloosobową Do 17%, aby grać z rodziną na 19% i ze znajomymi na 18%. Ponadto 53% graczy stwierdziło, że grało w grę wieloosobową przynajmniej raz w tygodniu.

Aby lepiej zrozumieć jego temat, w badaniu zadawano szersze pytania dotyczące subskrypcji i tego, kto się pojawił 95% graczy ma dostęp do usługi rozrywkowejNiezależnie od tego, czy chodzi o seriale, filmy czy platformy do strumieniowego przesyłania muzyki. 68% osób, które odpowiedziały na ankietę, ma aktywny abonament na gry72% korzysta z okazji do oglądania filmów co tydzień, a 65% słucha muzyki w tym samym okresie.

READ  OM-Angers: potencjalne linie

Dlaczego się dzielą?

Badanie Opinium przygląda się także powodom, dla których widzowie biorą udział w różnych programach. Pierwszy, To różnorodność treści, która przyciąga graczy (59%), Następnie łatwość użycia (55%) oraz możliwość spożycia nowych produktów zaraz po ich pojawieniu się.

Gry mają wyjątkową zdolność zbliżania ludzi i zaskakujące jest to, że Xbox Game Pass odgrywa cenną rolę dla wielu ludzi w Europie, którzy używają gier wideo do komunikowania się ze znajomymi i rodziną. Wskazuje na Inę Gelbert, dyrektor Xbox France.

Xbox Game Pass: Study ujawnia zwyczaje europejskich i francuskich graczyXbox Game Pass: Study ujawnia zwyczaje europejskich i francuskich graczy

A w tym wszystkim Francja?

Następnie badanie zostało pogłębione raportem dla każdego zainteresowanego kraju. Z naszej strony udało nam się dotrzeć Raport na temat francuskich zawodników. Zakwestionowano opium 2010 graczy Mieszkając we Francji, W wieku od 16 do 40 lat. we Francji, 55% graczy twierdzi, że gra w trybie wieloosobowym Przynajmniej raz w tygodniu liczba ta wzrasta do 71% dla subskrybentów oferty Microsoftu. Subskrybenci francuskiej subskrypcji Game Pass będą mieli o 22% więcej możliwości dla wielu graczy, 26% bardziej zorientowani na rodzinę i 26% więcej ze znajomymi.

Xbox Game Pass: Study ujawnia zwyczaje europejskich i francuskich graczy

92% ankietowanych francuskich graczy miało abonament na usługę rozrywkową i 62% z nich subskrybuje dedykowaną subskrypcję gier cokolwiek. 66% ogląda filmy i seriale przynajmniej raz w tygodniu, a 51% audiofilów decyduje się na subskrypcję. Francuzi są tuż poniżej średniej europejskiej 42% korzysta z subskrypcji gier przynajmniej raz w tygodniu, Jak widzieliśmy powyżej, liczba graczy korzystających z Xbox Game Pass stale rośnie. Badanie ujawnia również główne gusta francuskich graczy subskrybujących usługę Microsoftu, które są nieco zbieżne z gustami innych graczy europejskich, ale z Większa skłonność do uruchamiania symulacji matematycznych :

(Istnieją) platformy takie jak Ori and the Will of the Wisps i Hollow Knight, gry akcji typu roguelike, takie jak Dead Cells, strzelanki-RPG, takie jak Outriders, gry wyścigowe, takie jak DiRT 5 lub Forza Horizon 4, lub symulacje sportowe, takie jak FIFA 20 lub NBA 2 CF 21.

Xbox Game Pass: Study ujawnia zwyczaje europejskich i francuskich graczy
Profil MalloDelic, Jeuxvideo.com