Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wystarczająca dawka szczepionki dla młodych ludzi według Światowej Organizacji Zdrowia

W 2020 roku na raka szyjki macicy zmarło ponad 340 000 kobiet. Jest to czwarty najczęstszy rodzaj raka wśród kobiet na całym świecie.

Komitet Ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia ds. Polityki Szczepień powiedział w poniedziałek, 11 kwietnia, że ​​pojedyncza dawka szczepionki przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego zapewnia podobną ochronę jak dwie dawki dla osób poniżej 21 roku życia.

Raki szyjki macicy są często wynikiem infekcji przenoszonej drogą płciową wirusem brodawczaka. Od połowy 2000 roku dostępne są szczepionki przeciwko niemu. W świetle najnowszych danych panel ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rozważa teraz pojedynczą dawkę wystarczającą do ochrony dzieci w wieku 9-14 lat, a także 15-20 lat, zamiast dwóch wcześniej zalecanych dawek.

Te nowe zalecenia powinny umożliwić zaszczepienie większej liczby dziewcząt i kobiet”.Przy zachowaniu niezbędnego poziomu ochronyPrzewodniczący Komisji dr Alejandro Craviotto wskazał na konferencji prasowej. Powiedział, że NIP mogą jednak nadal stosować dwie dawki, jeśli uzna to za konieczne. Ponadto eksperci WHO nadal zalecają dwie dawki w odstępie sześciu miesięcy dla kobiet powyżej 21 roku życia. „Osobom z obniżoną odpornością, zwłaszcza zarażonym wirusem HIV, zalecamy podanie co najmniej dwóch, a nawet trzech dawek, aż do pełnego uodpornienia.Potwierdził dr Alejandro Caviotto.

Niski zasięg szczepień na całym świecie

W 2020 roku na raka szyjki macicy zmarło ponad 340 000 kobiet. Jest to czwarty najczęstszy rodzaj raka wśród kobiet na całym świecie. „Mniej więcej co dwie minuty na tę chorobę umiera kobieta.powiedział szef komitetu WHO. Około 90% nowych przypadków i zgonów na całym świecie w 2020 r. miało miejsce w krajach o niskim i średnim dochodzie. „Mocno wierzę, że wyeliminowanie raka szyjki macicy jest możliwe– podkreśliła w komunikacie prasowym dr Princess Nothemba Semelela, zastępca dyrektora generalnego Światowej Organizacji Zdrowia”.To zalecenie dotyczące pojedynczej dawki może przyspieszyć nas do osiągnięcia naszego celu, jakim jest zaszczepienie 90% 15-letnich dziewcząt do 2030 roku.W 2020 r. globalny zasięg dwudawkowego schematu szczepień wyniósł tylko 13%.

READ  Zdjęcia znikania księżyca podczas zaćmienia w odległości 100 milionów kilometrów od Ziemi

Według Światowej Organizacji Zdrowia na powolne wprowadzanie szczepionki i niski odsetek szczepień w niektórych krajach wpłynęło kilka czynników, w tym trudności z zaopatrzeniem, stosunkowo wysoki koszt szczepionki, a także trudności związane z podaniem nastolatkowi dwóch dawek. Dziewczęta, które zwykle nie są objęte programami szczepień dla dzieci. „Szczepionka jednodawkowa jest tańsza, mniej zasobochłonna i łatwiejsza do podaniaPodsumowane przez dr Princess Notempę Semmelillę.


Zobacz też Fabrice Barlesi: „Lekarstwo na raka nigdy nie było tak skuteczne”