Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według armii amerykańskiej międzygwiezdny obiekt rozbił się na Ziemi

Martin Deja przez Getty Images

Międzygwiezdny obiekt rozbił się na Ziemi w 2014 roku, a to odkrycie jest pierwszym.

Kosmos – odkrycie przeszło prawie niezauważone w 2014 roku. W tym czasie istniał obiekt Międzygwiezdny rozbił się na naszej planecie. Na niebie w pobliżu Papui Nowej Gwinei zaobserwowano płonący meteor, który prawdopodobnie zakończy swój kurs na południowym Pacyfiku.

Do dziś notatka o tym wydarzeniu była utrzymywana w tajemnicy przez rząd Stanów Zjednoczonych iprzestrzeń w USA Wniosek. Jednak 7 kwietnia ta gałąź Pentagonu opublikowała komunikat prasowy potwierdzający odkrycie pierwszego zaobserwowanego meteorytu międzygwiazdowego.

Notatka ta umożliwia zatem badanie prowadzone wspólnie przez badaczy Amir Siraj I Abraham Loeb, opublikowanym w 2019 r., aby w końcu otrzymać recenzję i publikację. W rzeczywistości walidacja ich badań była wcześniej sparaliżowana przez bezprecedensowy charakter odkrycia, że ​​niektóre dane nie zostały przekazane przez władze USA.

Niezidentyfikowany obiekt z daleka

Odkrycie meteorytu, który miał zaledwie kilka stóp szerokości, następuje po ostatnich odkryciach dwóch innych obiektów międzygwiezdnych z naszej planety. Układ Słonecznyznany jako Oumuamua w 2017 r. i Borysow w 2019 r., które były znacznie większe i nie miały bliskiego kontaktu z Ziemią.

W tym czasie odkrycie Oumuamua dało początek wielu teoriom, wprowadzając obiekt międzygwiezdny jako dziwny statek. Okazało się jednak, że gwiazda była nie mniejsza niż a część planety z innego układu słonecznego.

Po odkryciu Oumuamua, Amir Siraj i współautor Abraham Loeb zostali zainspirowani do poszukiwania potencjalnych międzygwiezdnych kul ognia. Następnie odkryli obiekt, który eksplodował w pobliżu wyspy Manus 8 stycznia 2014 roku z niezwykłą prędkością przekraczającą 130 000 mil na godzinę. Ta prędkość jest zgodna z badacze Zaznacz „możliwe pochodzenie z głębokiego wnętrza układu planetarnego lub gwiazdy w grubym dysku Drogi Mlecznej”.

READ  Czego możemy się nauczyć z sondy Parker Solar Probe, która po raz pierwszy „dotknęła słońca”?

skarb wiedzy

Amir Siraj powiedział wice. Ten ostatni chce teraz spróbować odzyskać z ciała potencjalne szczątki. „Jedną rzeczą, którą zamierzam sprawdzić, a już rozmawiam z ludźmi, jest to, czy możliwe jest przeszukanie dna oceanu w Papui Nowej Gwinei i sprawdzenie, czy uda nam się zdobyć jakieś fragmenty”.

Jednak szanse na znalezienie tego międzygwiezdnego obiektu są niewielkie, ponieważ możliwe jest, że wszystkie pozostałości ognistej kuli wylądowały w niewielkich ilościach w odmiennym regionie Południowego Pacyfiku, co jeszcze bardziej utrudnia ich znalezienie.

„To będzie duże zadanie, ale przyjrzymy się mu bardzo uważnie, ponieważ możliwość zdobycia pierwszego kawałka materiału międzygwiazdowego jest wystarczająco ekscytująca, aby dokładnie to sprawdzić i porozmawiać ze wszystkimi ekspertami od podróży oceanicznych na świecie odzyskiwania meteorytów”, Badacz wyjaśnia.

Odkryj zaproszenia innych

Ten międzygwiezdny meteoryt jest znakiem, że Układ Słoneczny może zostać zalany materią z innych systemów gwiezdnych, a nawet z innych galaktyk, które mogą zostać odkryte przez przyszłe badania. Takie wysiłki mogą dać przebłyski światów poza naszą Drogą Mleczną, podczas gdy na naszej planecie mogą być odkryte prawdziwe międzygwiezdne skarby.

„Ze względu na rzadkość występowania meteorów międzygwiezdnych meteory poza galaktyką będą jeszcze rzadsze” – mówi Amir Siraj o Naibie. Ten ostatni dodaje jednak: „W przyszłości niczego nie znajdziemy, chyba że będziemy tego szukać. My, jako naukowcy, możemy zbudować sieć tak szeroką jak sieć czujniki rząd Stanów Zjednoczonych, a także do wykorzystania go do celów naukowych i pełnego wykorzystania atmosfery”.

Zobacz także naThe HuffPost: misja widokowa Ax-1 SpaceX dotarła bezpiecznie na Międzynarodową Stację Kosmiczną