Wyniki francuskie (dzień jedenasty)

Emmanuelle Langellier, Media365: Wysłano w niedzielę 02 lipca 2023 o 08:57

W przedostatnim dniu Igrzysk Europejskich po raz kolejny pięknie zabłysnęła francuska delegacja.

Francuzi ponownie zabłysnęli podczas jedenastego i przedostatniego dnia Igrzysk Europejskich, w sobotę w Polsce. W Krakowie przywieźli 6 kolejnych medali trójkolorowej delegacji, która ma na swoim koncie 57 medali, pozostając na 5 miejscu w medalowej klasyfikacji. Clément-Psaguet, już ukoronowany w piątek, ponownie wygrał kotły, tym razem razem z Yannem Chisnellem i Jeanem Koencampouixem w 25-metrowym olimpijskim pistolecie szybkościowym. Pomimo powolnego poranka w eliminacjach (czwarte miejsce po pierwszej trzeciej serii), Habs utrzymali swoją pozycję w europejskich triach i pokonali Czechów w finale (16-2). Złoto zdobyli w dziewiątej rundzie. „Finał poszedł naprawdę dobrze. Ustaliliśmy dość szybko, pewnie i utrzymaliśmy to aż do zwycięstwa” – powiedział Aniołom Jan Chisnell.

Soufiane Oumeha w końcu wygrywa po przegranych dwóch finałach

Wtedy boks przyniósł mu dwa ważne medale. Bilal Benama wygrał najpiękniejszy metal ważąc mniej niż 51 kilogramów. Mimo przegranej w pierwszej rundzie 25-letni Francuz po raz pierwszy pokazał drogę, pokonując Turczynkę Samed Gomos. Wygrał kolejne dwie rundy i został ogłoszony zwycięzcą przez czterech z pięciu sędziów. Ponieważ jest mniejszy, celem było wpuszczenie go do środka, ale nie wyszło to zbyt dobrze. Powiedział, że naśladował go zawodnik wagi muszej z Blagnac, następnie Sufyan Omiha (28), gruziński napastnik Lasha Guruli (4/1). Po dwukrotnym zwycięstwie w finale Igrzysk Europejskich w 2015 i 2019 roku, trzykrotny mistrz świata do 60 kg ostatecznie zwyciężył w kategorii do 63,5 kg. Dwie doskonałe wiadomości dla francuskiego boksu, który wrócił z ostatnich dwóch edycji tych Igrzysk Europejskich.

W pięcioboju nowoczesnym Valentine Billaud, Christopher Pate i Valentine Bradys zdobyli drużynowe srebro. Reprezentantów francuskich poprzedziła jedynie Wielka Brytania. Ostatecznie, przed zakończeniem niedzielnych zawodów, męska drużyna tenisa stołowego zdobyła brązowy medal dzięki Kanowi Akuzu, Simonowi Gozi, Alexisowi i Felixowi Lebrunowi, którzy zdobyli nagrodę kosztem Portugalii (3-2). W badmintonie Toma Jr. Popov zajął trzecie miejsce w grze pojedynczej, jego drugi brąz po tym, który zdobył dzień wcześniej ze swoim bratem Kristo, który w niedzielę będzie walczył o złoto i spróbuje „zemścić się” na Duńczyku Viktor Axelsen.

READ  „To niesprawiedliwe, jestem traktowany inaczej niż inni”