Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wybór najlepszych gier Xbox 2022 według Metacritic

Gry dostępne na konsole Xbox firmy Microsoft są liczne, ale wśród nich wyróżniają się te najlepsze. Z pomocą Metacritic odkryj w tym artykule najlepsze gry wideo Xbox 2022, czy to gry akcji, przygodowe, czy inne.

Metatric to strona, która zbiera recenzje graczy i wykorzystuje je do oceniania gier.

MotoGP22

MotoGP 22 to jedna z najlepszych gier XBOX, która została wydana 21 czerwca 2021 roku. Opracowany i opublikowany przez Codemasters, jest dostępny na Microsoft Windows, PlayStation 4 i Xbox series x | s i Xbox One.

MotoGP 22 zawiera wszystkich oficjalnych zawodników, zespoły i tory z sezonu MotoGP 2021. Ponadto gra wideo wprowadza 3 nowe tory:

 • Portimao lub Portugalia;
 • Katalonia w Hiszpanii;
 • Kymi Ring w Finlandii.

Rozgrywka w MotoGP 22 została znacznie ulepszona w porównaniu z poprzednimi częściami serii. Fizyka została całkowicie przepisana, co zapewnia bardziej realistyczne i wciągające wrażenia. Dzięki tym zmianom MotoGP 22 jest jedną z najbardziej autentycznych gier wyścigowych.

dziwny zachód

Weird West to przygodowa gra akcji wyprodukowana przez Ape Laws i wydana przez Good Shepherd Entertainment. Gra wideo rozgrywa się na alternatywnym Dzikim Zachodzie, gdzie istnieją siły nadprzyrodzone. Zawiera kooperacyjny tryb dla wielu graczy, w którym gracze mogą łączyć się w walce z wrogami.

Gra dostępna jest w wersjach na Xbox One oraz Xbox Series X | S, PlayStation 4 i Nintendo Switch i jest to jedna z najlepszych gier na konsolę Xbox w 2022 roku.

Królowie krzyżowców 3

Crusader Kings 3 to strategiczna gra wideo opracowana przez Paradox Development Studio i wydana przez Paradox Interactive. Wydany 1 września 2020 na Microsoft Windows i PlayStation 4 z wersją na Xbox One i Xbox series x | s. Gra wideo jest kontynuacją Crusader Kings II, wydanej w 2012 roku i śledzi wydarzenia wypraw krzyżowych od 1095 do 1291 roku. Ta gra jest również jedną z najlepszych gier Xbox w 2022 roku.

Kampus w dwóch punktach

Two Point Campus to gra wideo stworzona przez Two Point Studios i wydana przez firmę Sega. Gra wideo pozwala graczom zarządzać kampusem uniwersyteckim, a rozgrywka koncentruje się wokół:

  • Budowa i rozbudowa obiektów.
  • Przyciągnij studentów i pracowników.
  • Zarządzanie różnymi incydentami, które mają miejsce na terenie kampusu.

Gracz będzie mógł również dostosować kampus za pomocą różnych budynków, dekoracji i wyposażenia do odblokowania.. Jedna z najlepszych gier Xbox 2022 roku, dostępna na Xbox one i Xbox series x | s, Nintendo Switch i Microsoft Windows.

Forza Horizon 5: Hot Wheels

Seria Forza Horizon od lat jest jedną z najpopularniejszych serii wyścigowych na Xboksie. Piąta odsłona serii, Forza Horizon 5: Hot Wheels, wydaje się kontynuować ten trend, oferując ogromny otwarty świat pełen pięknych krajobrazów i mnóstwa rzeczy do zrobienia. Dzięki tej nowej wersji gracze mogą cieszyć się lepszymi i bardziej wszechstronnymi wrażeniami z gry. Co więcej, ta wersja jest również jedną z najlepszych gier wyścigowych na Xbox 2022.

 • Indivisible w wersji: Xbox One, Microsoft Windows, Xbox Series;
 • Data premiery: 19 lipca 2022 r.

Pierwotny świat

OlliOlli World to także jedna z najlepszych gier Xbox 2022 według Metacritic. Ta gra to platformówka 2D na deskorolce, której akcja toczy się w świecie fantasy pełnym przeszkód i wyzwań. Gracz musi wykorzystywać swoje umiejętności, aby poruszać się po poziomach, unikać niebezpieczeństw i zbierać monety. Grafika jest kolorowa i żywa, a ścieżka dźwiękowa wpada w ucho. Ta gra z pewnością zapewni wiele godzin zabawy dla wszystkich grup wiekowych.

 • Wersja Indivisible: Xbox One i Xbox series x | s i Nintendo Switch;
 • Data premiery: 7 lutego 2022 r.

Nieuczciwe dziedzictwo 2

Rogue Legacy 2 to kontynuacja gry Rogue Legacy z 2013 r. Gra zawiera generowane proceduralnie lochy i elementy roguelike. Gracze kontrolują jedną z kilku postaci, które eksplorują te lochy w poszukiwaniu skarbów. Gra wyróżnia się także stałym wyglądem; Kiedy postać umiera, jest trwale martwa, a gracz musi zacząć od nowa z nową postacią.

 • Indivisible EN Edition: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox Series X | s i Xbox One;
 • Deweloper: Gry z drzwiami do piwnicy.
 • Data wydania: Wydanie 27 lipca 2020 r.

Pierścień Szejka

Elden Ring to przygodowa gra RPG stworzona przez From Software i wydana przez Bandai Namco Entertainment, oparta na serii gier Soulsborne. Ta gra jest kontynuacją gry Demon’s Souls Edition z 2010 roku Odbywa się w fikcyjnym świecie Tamriel z The Elder Scrolls. Wprowadza nowy tryb kooperacyjnej rozgrywki wieloosobowej o nazwie The Great Adventure. Jest dostępny na Microsoft Windows, Nintendo Switch, Xbox One i Xbox Series x | wersja s i jest jedną z najlepszych gier na konsolę Xbox w 2022 roku.

Bez względu na Twoje preferencje dotyczące gier, z pewnością znajdzie się gra na konsolę Xbox 2022, która przemówi do Ciebie bardziej niż inne z tej listy. Więc zanurz się w swoich ulubionych grach i ciesz się nimi od początku do końca!

READ  Apple Watch Series 7: zamówienia w przedsprzedaży otwarte