Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Plotka: zapotrzebowanie na GPU Radeon RX 7900 może przekroczyć podaż w momencie premiery

Ludzie wierzyli, że po zakończeniu boomu na wydobycie kryptowalut, gracze się rozweselą, a tanie karty graficzne upadną. Działo się to przez kilka miesięcy. Potem wsiedliśmy RTX 4080 w sugerowanej cenie detalicznej 1399 EUR. Ale biorąc pod uwagę obietnicę równoważnej karty za znacznie mniej niż model Nvidii, zrozumiałe jest, że nadchodzący procesor graficzny AMD Radeon RX 7900 byłby trudny do zdobycia w momencie premiery i po cenie zawartej w różnych modelach partnerów. Gracze nie mają przerwy, prawda?

Karta graficzna Radeon RX 7900, model trudny do zdobycia i brak dostawcy na Chiny

kilka źródeł (Wideo na temat: kartyi Laboratorium Igorai ECSM_Urzędnik) wskazuje, że karty graficzne z serii Radeon RX 7900 będą miały Popyt znacznie przewyższa podaż w momencie premiery. Zanim przejdziemy dalej, AMD nie skomentowało tego i nie mamy niezależnej weryfikacji, więc ten post jest ściśle oznaczony jako plotka. To powiedziawszy, Igor okazał się bardzo wiarygodnym źródłem, jeśli chodzi o agregowanie informacji od osób z branży i ma udokumentowane doświadczenie w dokładnych przeciekach – co sprawia, że ​​jest to tak interesujący reportaż.

Opóźnienia spowodowane ostatecznymi aktualizacjami BIOS-u GPU

Według Igora, który zebrał informacje z kilku źródeł, cierpią karty graficzne Radeon RX 7900 Ostateczne aktualizacje BIOS-u, co spowodowało opóźnienie w dostawie. Według raportu warianty przeznaczone dla RX 7900 Nie trafi na półki co najmniej do stycznia. Jednocześnie Chiny kontynentalne nie otrzymają kart referencyjnych, najprawdopodobniej ze względu na istniejące napięcia między Tajwanem a Stanami Zjednoczonymi (oraz sprzedaż do Chin wrażliwych i zaawansowanych technologii półprzewodnikowych).

Duży popyt w obliczu porażki RTX 4080

Firma AMD wykonała ruch, który jest uwielbiany przez fanów Jego flagowy produkt kosztuje 999 USD sugerowana cena detaliczna Według niektórych źródeł w Chiphell niektóre karty sprzedają ze stratą. Nie mamy możliwości potwierdzenia tego, więc weź to twierdzenie z przymrużeniem oka. Ale fakt, że flagowy procesor graficzny AMD jest tańszy niż NVIDII, oznacza, że ​​popyt gwałtownie wzrośnie. Niska podaż w połączeniu z wyjątkowym popytem prawdopodobnie oznacza, że ​​klienci będą mieli bardzo duże trudności ze znalezieniem GPU w momencie premiery.

READ  Uzupełnianie zapasów na początku tygodnia? żywy inwentarz

Startujesz z limitowaną ofertą?

To jeszcze bardziej szalone. Według Igora, wstępna oferta dostawy procesorów graficznych AMD RX 7900 jest już dostępna EMEA będzie około 10 000 sztuk. Aby umieścić to w kontekście, oczekiwano, że początkowe dostawy RTX 4090 i RTX 4080 wyniosą odpowiednio około 100 000 i 30 000. Niemal pewne jest, że 10 000 jednostek sprzeda się dość szybko, co wykorzysta wielu spekulantów w nadziei na odsprzedaż ich po atrakcyjnej marży. Nadal nie wiemy, ile jednostek jest zarezerwowanych na rynek północnoamerykański (może to być 20 000, a może 100 000).