Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Długo oczekiwany samochód elektryczny Apple może nie być w pełni autonomiczny

Projekt Titan firmy Apple nie jest już w pełni autonomicznym samochodem, ale może „po prostu” samodzielnie jeździć po autostradzie.

jabłko Wygląda na to, że nie skończyła rewidować swoich planów dotyczących samochodu elektrycznego. Bloomberg Raporty wskazują, że pojazd o nazwie kodowej Project Titan nie będzie To już nie jest pojazd w pełni autonomiczny. Będzie miał kierownicę i pedały i będzie mógł jeździć tylko po autostradzie. Marka Apple zamierzała również przesunąć premierę na 2026 rok.

Projekt Titan firmy Apple nie jest już w pełni samojezdnym samochodem

Jednak ten samochód zapewni wystarczającą autonomię, aby móc grać Gry wideo Lub oglądaj filmy na autostradzie, ale musisz ponownie przejąć kontrolę, gdy dotrzesz do miasta lub jeśli warunki pogodowe są wystarczająco złe. Apple wprowadzi tę technologię najpierw w Ameryce Północnej, zanim rozszerzy ją na inne rynki.

The Projekt Tytan Rozwija się od wielu lat i doznał wielu niepowodzeń oraz poważnych zmian strategicznych. Firma z Cupertino podobno miała wątpliwości na początku 2015 roku i zrezygnowała z projektu w 2016 roku na rzecz platformy autonomicznej jazdy sprzedawanej na licencji innym producentom. Zmiany w zarządzie i zwolnienia nie pomogły. A jeśli firma powróci do pierwotnego zamiaru posiadania w pełni samojeżdżącego samochodu, zgodnie z Plotkinie był w stanie znaleźć umowy produkcyjnej z takimi markami jak Hyundai.

Ale „tylko” jest w stanie samodzielnie jeździć po autostradzie

Tak więc skromniejsze ambicje będą na porządku dziennym. Pełna autonomia na poziomie 5 – samochód, który potrafi samodzielnie jeździć w każdych warunkach – dzisiaj nie istnieje. Nawet roboty Waymo mogą działać tylko przy dobrej pogodzie w Kalifornii. Jest też kwestia licencji prawnych. Chociaż coraz więcej krajów z zadowoleniem przyjmuje samochody samojezdne, nadal nie ma ram prawnych, które umożliwiałyby ogółowi społeczeństwa korzystanie z pojazdów w pełni samojezdnych. Nawet jeśli Apple poradzi sobie ze wszystkimi technicznymi wyzwaniami, nie będzie w stanie zaoferować tego od razu.

READ  OnePlus Ace ujawniony na zdjęciach przed premierą

Przejdź do pliku Projektowanie Półniezależność może prowadzić do ostrej konkurencji. czy Tesli Od dawna uważany za głównego konkurenta Apple, rynek pojazdów elektrycznych rozwijał się wykładniczo w ostatnich latach. Marki takie jak Ford, Hyundai, Volkswagen czy Rivian są już dobrze znane. Apple wejdzie w już zatłoczony segment i nie ma gwarancji, że uda mu się wyróżnić.