Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wszystko o dzikim pająku, który odpowiada za nowy dramat na planie filmu Rust

Obsada Rust po raz kolejny przeżyła tragedię po śmierci autora zdjęć, nękanej kulami Aleca Baldwina. Jeden z jej członków został już poważnie ugryziony w ramię, które może zaryzykować, przez dzikiego brązowego pająka. Co wiemy o tym niebezpiecznym zwierzęciu?

bardzo niebezpieczna trucizna

Zwany także Loxosceles reclusa, pająk samotnik brunatny jest bardzo jadowitym gatunkiem. Jego ukłucie, bardzo bolesne, mogło wstrzyknąć dużą dawkę trucizny. W takim przypadku może wystąpić martwica skóry (komórki obumierają). Siła działania substancji może również powodować częściowy paraliż i zniszczenie naczyń krwionośnych.

w Sprawa członka ekipy filmowej Z filmu Rust pająk powoduje sepsę, zmuszając lekarzy do zaplanowania kilku operacji, aby spróbować uratować jego ramię.

Trucizna może również powodować wymioty i gorączkę. Czasami może zabić osobę, która została ugryziona, cierpi na niewydolność nerek lub ma problemy z krążeniem.

Gdzie to znalazłeś?

Pająk pustelnik występuje głównie w Stanach Zjednoczonych. Szczególnie zagrożone są regiony południowe i środkowo-zachodnie. Jednak było to już widoczne na Florydzie, w Nowym Jorku, Meksyku czy Kanadzie.

Nie wydaje się, aby był we Francji, nawet jeśli mężczyzna, który został ugryziony w 2020 roku w Meurthe-et-Moselle, twierdzi, że był ofiarą. Musiał przejść cztery operacje i przeszczep skóry.

Z drugiej strony „skrzypek” kuzyn brązowego pustelnika mieszka we Francji, zwłaszcza na skraju Morza Śródziemnego. Nazywany Loxosceles rufescens, jego ugryzienie może również prowadzić do poważnych infekcji. Belgijka musiała amputować palecPo byciu ofiarą lata 2020 roku.

Skąd go znasz?

Jak wszystkie pająki „skrzypków”, na brzuchu brązowego pustelnika jest miejsce, które wygląda jak instrument muzyczny. Jak sama nazwa wskazuje, jest to kolor od ciemnożółtego do brązowego. Jest też bardzo samotna.

Osobliwością tego potwora o wielkości 8-9 milimetrów jest to, że w przeciwieństwie do innych ośmiookich pająków ten potwór ma tylko sześć, podzielonych na trzy pary, które tworzą półkole.

READ  Australia i Nowa Zelandia będą reprezentowane w jedenastą rocznicę Międzynarodowych Targów Surrealizmu w CAE