Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wszechświat składa się w 69% z ciemnej energii

Wszechświat składa się w 69% z ciemnej energii

Nowe pomiary Wszechświata wskazują, że w 69% składa się z ciemnej energii. ScienceAlert mówiktóry obejmuje wyniki badania Opublikowano w czasopiśmie Astrophysical Journal. Reszta to wszystko, co możemy zobaczyć (gwiazdy, galaktyki, atomy i życie).

Jeśli chodzi o ciemną energię, której natura jest wciąż nieznana, jest to raczej siła. Tak nazywa się czynnik napędzający przyspieszającą ekspansję wszechświata. Naukowcy nie są pewni, co to jest, ale są pewni, że stanowi większość gęstości we wszechświecie.

Zapisz się bezpłatnie do codziennego biuletynu Slate.fr i nigdy nie przegapisz żadnego artykułu!

popieram

Rozmycie między gwiazdami

Bardzo trudno jest określić tempo ekspansji Wszechświata. Ale dla naukowców konieczne jest pomyślne zmierzenie tego. Może to pozwolić im zrozumieć, czym jest ciemna energia i przewidzieć, co może się wydarzyć w przyszłości. Rozważane są trzy możliwości: „Wszechświat rozszerza się w nieskończoność lub przewraca się i kurczy w Wielkim Kryzysie”. [“effondrement terminal” en français]»„, wyjaśnia ScienceAlert.

Ale w jaki sposób naukowcy byli w stanie zmierzyć ilość ciemnej energii, nie wiedząc dokładnie, co to jest? Gromady galaktyk były bardzo pomocne. W rzeczywistości ta ostatnia składa się z materii, która gromadziła się pod wpływem grawitacji przez 18,3 miliarda lat. Porównując liczbę galaktyk i masę gromady, naukowcy obliczyli stosunki materii i energii.

Na podstawie tej obserwacji przeprowadzili symulacje powstawania gromad galaktyk o różnych proporcjach ciemnej energii i materii. Symulacje najbliższe obserwowanym gromadom galaktyk we wszechświecie składały się z 31% materii (a zatem 69% ciemnej energii). Wynik ten jest bardzo zbliżony Liczby, które zostały znalezione wcześniejWygląda na to, że naukowcy nie są daleko od podniesienia zasłony przed ciemną energią.