Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wspólne ćwiczenia wojskowe Ukrainy ze Stanami Zjednoczonymi, Polską i Litwą

LEV, Ukraina (Reuters) – Ukraina, która obejmuje Stany Zjednoczone, Polskę i Litwę, przeprowadziła we wtorek kluczowe ćwiczenia wojskowe, ponieważ helikoptery zapewniały wsparcie z powietrza, gdy pojazdy opancerzone przejeżdżały przez pola, a żołnierze strzelali do celów wroga.

Manewry te, znane jako „Trzy miecze-2021”, obejmują ponad 1200 żołnierzy i ponad 200 pojazdów wojennych w Yavoro w regionie Lew. Zakończą się w piątek.

Przemawiając na konferencji prasowej, Jewgienij Mosiok, dowódca ukraińskich nalotów, powiedział, że różne ćwiczenia taktyczne obserwowane we wtorek “pokazują, że sojusznicy Kijowa są” gotowi “pokrzyżować zbiorową okupację”.

Ćwiczenia odbywają się pośród napięć między Ukrainą a Rosją w ciągu ostatniego miesiąca, gdy rosyjska armia oddała strzały ostrzegawcze i bomby po drodze w zeszłym miesiącu. Brytyjski okręt wojenny, który ma go przegonić z wód, które rzekomo znajdują się na Morzu Czarnym.

Pomimo rosyjskich protestów Ukraina i Stany Zjednoczone, do których należy około 30 krajów na Morzu Czarnym i południowej Ukrainie, rozpoczęły w czerwcu oddzielne manewry wojskowe pod nazwą „Morska Bryza”.

(Sprawozdanie Klepp Carne; wydanie francuskie pod redakcją Jean-Dergena, Sophie Lloyd)

READ  Poland Tour - Joao Almeida: „To spełnienie marzeń”