Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

World Qualification-2022: Starcie Anglia-Polska w Bośni bez francuskiego Lewandowskiego

Opublikowany:

Paryż (AFP)

Bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego mecz Anglia-Polska w środę będzie jednym z trzeciego dnia eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w strefie euro, naznaczonych wyjazdem do Francji i Bośni.

W grupie I angielski niedzielny zwycięzca Garetha Southgate’a (2: 0) w Albanii wita zdecydowanego Harry’ego Kane’a (strzelca i przechodnia), Polaków, którzy stracili swojego gwiazdorskiego napastnika Lewandowskiego i są sparaliżowani pozytywnymi testami dla Kovita. We wtorek The Crescors ujawnili 19 osób z Kryżowyaka i Kamila Piatkowskiego.

W zeszłym tygodniu pomocnik Matthews Clichy i rezerwowy bramkarz Lucas Skoropsky uzyskali już pozytywny wynik.

Według Lewandowskiego kontuzjował prawe kolano w niedzielnym zwycięstwie w Andorze (3: 0) i może przegapić ćwierćfinał Ligi Mistrzów z Paris SG, w zależności od czasu trwania. Uzdrowienie, ocena „na dziesięć dni” przez Federację Polską.

W grupie D rządzący francuscy mistrzowie świata, którzy przynieśli swoje pierwsze zwycięstwo z długiej podróży do Kazachstanu (2: 0), przenoszą się do Bośni, tym razem w celu „związania” Edina Diego i Miralema Bijnika.

Ich główny rywal, Ukraina, początkowo zablokował na State de France (1: 1), celując w pierwszą wygraną z Kazachstanem po tym, jak stracił drugi remis pod koniec meczu z Finlandią. 1-1) Niedziela.

W austriackiej grupie F w niedzielę (3: 1) przeciwko Wyspom Owczym Dania odnosi wspaniałe zwycięstwo nad Mołdawią (8: 0).

W tej samej grupie po dwóch losowaniach Szkoci potrzebowali zwycięstwa z faraonami.

Grupa J, zwycięzca dwóch pierwszych meczów w Niemczech, zmierzy się z Macedonią Północną w Duisburgu, która od czerwca będzie walczyła w Euro.

Wreszcie w grupie C Włochy liczą również na trzecie z rzędu zwycięstwo na Litwie, bez dwóch paryżan Marco Verratti (udo) i Alessandro Florence (zmęczenie), którzy wrócili do Francji tydzień przed pierwszym meczem C1 z Monachium.

Harmonogram trzeciego dnia eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w strefie euro, rozegranych w środę:

READ  Blues z Polską, Łotwą i Włochami w kwalifikacjach do Euro 2024

środa

Grupa B.

(20:45) Grecja – Gruzja

Hiszpania – Kosowo

Grupa c

Litwa – Włochy

Irlandia Północna – Bułgaria

Grupa d

Ukraina – Kazachstan

Bośnia – Francja

Grupa f

Mołdawia – Izrael

Austria – Dania

Szkocja – Wyspy Owcze

Grupa I.

Andora – Węgry

San Marino – Albania

Anglia – Polska

Grupa J

(18:00) Armenia – Rumunia

(20:45) Niemcy – Macedonia Północna

Liechtenstein – Islandia

./bds/smr/gf/lrb/dga