generał armii francuskiej, Micheil Yakovleff nie rozumie, dlaczego ukraiński prezydent „spieszył się” z potwierdzeniem, że pocisk, który spadł na Polskę, był rosyjski.
Opublikowany
Czas na naukę: 2 minuty
Generał Michel Jakowlew, generał armii francuskiej, były zastępca szefa SHAPE, Naczelne Pośrednie Dowództwo Operacji NATO, prezydent Ukrainy „Straciłem szansę na trzymanie buzi na kłódkę”. Komentarze w reakcji na stanowisko Wołodymyra Zełenskiego wobec NATO i Waszyngtonu po zrzuceniu rakiety na Polskę we wtorek, 15 listopada. Choć alianci akceptują tezę o ukraińskim pocisku obronnym, Wołodymyr Zełenski potwierdza, że chodzi o rosyjską maszynę.
„Wołodymyr Zełenski komplikuje sobie życie”Generał kontynuuje. „Ma kapitał sympatii, ale nie wiem, dlaczego tak się spieszy. To dla niego wstyd przed NATO i otwiera prawdziwą drogę rosyjskiej propagandzie”.On tłumaczy.
>> Wybuch rakiety w Polsce: jak ustala się pochodzenie takiego wystrzału?
Według niego to źle, że Wołodymyr Zełenski chce wysłać ekspertów do Polski: „Może wysłać wszystkich ekspertów, jakich chce, i to niczego nie zmieni. Treść faktów nie podlega dyskusji”.. Następnie opisuje tendencję ekspertów do sprawdzania gruzu znalezionego na ziemi: „Eksperci przyjdą przyjrzeć się szczątkom znalezionym w kraterach i na ziemi oraz śladom radarowym samolotów NATO, zwłaszcza amerykańskich, aby prześledzić układ tego konkretnego pocisku”. Według niego prośba prezydenta Ukrainy jest błędna: „Teraz nie czas na takie prośby. Jest to bezcelowe i irytujące, jeśli nie bardziej. Jest bardzo przyjazny i miły, ale tam naciska trochę za mocno”.Generał mówi.
NATO „nie idzie na wojnę przez przypadek”
Jeśli chodzi o stanowisko NATO, Michael Yakovleff uważa, że organizacja „Wzorowy w swojej mierze i opanowaniu”. „NATO będzie prowadzić wojnę, jeśli będzie to konieczne, ale nie będzie prowadzić wojny przez przypadek, a tym bardziej z wyboru”., dodaje. Według niego istnieje proces, którego należy przestrzegać: „Najpierw musimy usunąć podejrzenie, zacznijmy od tego, a potem możemy omówić cele. Więc tak, NATO jest w stanie gotowości, ale dlatego nie zamierzamy przekraczać granic, w przypadku, gdy nie ma miejsca na być”.
I dla ogólnego wyjaśnienia: „Istnieje wysoce znormalizowany proces podejmowania decyzji. W rzeczywistości jest to iteracja między polityką a wojskiem. Polityk zaczyna od zdefiniowania swoich celów, a wojsko mówi mu, jakie opcje są możliwe do osiągnięcia jego celów”. rozpoczniemy operację”. Dla Michała Jakowlewa NATO jest wiarygodne tylko za taką cenę: „NATO jest prawdziwym gwarantem powagi. Stary człowiek jest teraz w zakładzie dla obłąkanych”.podsumowuje.
„Guru mediów społecznościowych. Bardzo upada. Wolny fanatyk kawy. Entuzjasta telewizji. Gracz. Miłośnik internetu. Nieskrępowany wichrzyciel.”
More Stories
Oscary 2025 – kto w tym roku zdobył
Euro 2024: Holandia od tyłu pokonała Polskę w finale grupy C przeciwko Francji
W Polsce protest przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji w radiu