Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stéphane Séjourné: „Polska może stracić część swoich dotacji”

Opublikowany:

Stéphane Séjourné, wybrany na przewodniczącego Grupy Renew Europe w Parlamencie Europejskim w 2021 r., jest jednym z filarów, na których opiera się Emmanuel Macron na stanowisku francuskiego przewodniczącego Rady Europejskiej. Odpowiada nam na powierzchowne kwestie, które wyznaczają początek tej prezydencji: spisek flagi europejskiej we Francji, kwestia obowiązku szczepień w Europie, poszanowanie rządów prawa w Polsce i na Węgrzech oraz konflikt na Ukrainie.

Prezydencja Francji i wybory prezydenckie w Radzie Unii Europejskiej

1Jest W styczniu europejska flaga przeleciała samotnie pod Łukiem Triumfalnym w Paryżu, wywołując gniew przeciwników Emmanuela Macrona, który już wszedł do kampanii. Dla Stéphane’a Séjourné jest to „fałszywa kontrowersja”, będąca przykładem „upolitycznienia przewodnictwa Rady UE w ramach kampanii prezydenckiej”. Wybrany poseł obiecuje w swoich atrybutach wobec Parlamentu Europejskiego, że „odróżni prezydenta od PFUE” i że „prace parlamentarne będą kontynuowane, a priorytety pozostaną takie same”.

Prezydent Francji chce utrudnić życie we Francji poprzez „antyszczepienie”, a jego pozycja jako szefa Rady UE narzuca mu neutralność w prowokujących unię kwestiach politycznych. W tym kontekście Stéphane Séjourné stwierdza, że ​​„nie ma potrzeby mylić wszystkich przesłań politycznych”, a z jednej strony „istnieje kwestia szczepień we Francji ze stanowiskami zajmowanymi przez prezydenta republiki”. „Mamy najważniejszy problem integracji europejskiej, ponieważ nie powinniśmy mieć tych samych problemów, których doświadczaliśmy na początku kryzysu”. W ciągu ostatnich dwóch lat, przypomniał, „udało nam się umieścić narzędzia na szczeblu europejskim, aby zagwarantować swobodę działania w służbie obywatelom i zagwarantować naszą niezależność”. Jest więc optymistą, jeśli chodzi o zarządzanie tym kryzysem w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, ponieważ „Europa zawsze uczy się podczas kryzysów, a ci, którzy wierzą w UE, odnoszą polityczne zwycięstwa”. „Prezydencja i prezydentura francuska będą miały swój udział: pozwoli nam to zagwarantować naszą niezależność i niezależny ruch w całej Europie, utrzymać europejską jedność i przywrócić zarządzanie kryzysowe” – zapewnił.

READ  Polska prosi UE o zniesienie kar za reformę sądownictwa, mówi minister - 11.04.2022 o 11:33

Poszanowanie praworządności

Podczas niemieckiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej prezydent Merkel była krytykowana za dopuszczanie do odstępstwa od praworządności prawa węgierskiego i polskiego. Według Stéphane’a Séjourné „rządy prawa są główną rzeczą, która trzyma wszystkie państwa członkowskie”. Przewodniczący grupy Renew Europe przypomniał, że „Komisja jest bardzo blisko z Parlamentem Europejskim i większością państw członkowskich” w sprawie działań, które mają być podjęte przeciwko Węgrom, ale z podjęciem działań musimy poczekać. Kraj jest obecnie „zamrożony” przed wyborami do zgromadzenia w 2022 roku.

Z drugiej strony preferuje mechanizm warunkowy obiecany w Polsce programem motywacyjnym, bo „Polska jest częścią organizacji o niezależności sądownictwa, różnorodności prasy, wolności prasy i zdolności do organizowania się. Wybory są kwestionowane”, a „niezawisłość sądownictwa leży w europejskim DNA”.

Ukraina

Pytany o granice Europy, sytuację na Ukrainie i kroki, które należy tam podjąć, Stephen Sejourne zapewnia nas, że „cała wspólnota europejska może zajmować się Parlamentem Europejskim, Komisją i Radą, a jeśli prezydent Macron potrzebuje jego wkładu w tym materia i sytuacja się zmienia”, bo „ Europejczycy są zainteresowani zachowaniem pokoju i stabilności granic Francji. „Unia Europejska”. Wezwał do szybkiego ustanowienia „strategicznego kompasu”, który pozwoli „mówić wspólnym językiem dyplomatycznym i uzyskać wspólną politykę” w celu zbadania świata i ogólnych strategicznych interesów UE w ramach Unii”.

Aby wyrazić swoją opinię na temat przepisów prawa w UE, odwiedź stronę serwisu Konferencja na temat przyszłości Europy.

Wyprodukowane przez Isabelle Romero, Georginę Robertson, Yi Song, Céline Schmitt i Perrine Desplats.

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach European Parliamentary Grants Programme on Communications. Parlament Europejski nie jest zaangażowany w jego przygotowanie i nie jest w żaden sposób odpowiedzialny ani związany jakimikolwiek informacjami, informacjami lub opiniami wyrażonymi w związku z projektem. Zgodnie z obowiązującym prawem. Ponadto Parlament Europejski nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za jakiekolwiek bezpośrednie lub pośrednie szkody spowodowane realizacją planu.