Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wołodymyr Zełenski powiedział Unii Afrykańskiej: „Afryka jest zakładnikiem” Rosji

Znajdź tutaj wszystkie nasze koncerty #UKRAINA

23:06 : Volodymyr Zelensky, były aktor, nigdy nie miał okazji pracować z Benem Stillerem. Prezydent Ukrainy przyjął dziś w Kijowie przedstawiciela USA, który przybył na Ukrainę jako ambasador dobrej woli przy Wysokim Komisarzu Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.

Ukraiński Prezydencki Serwis Prasowy / AFP

22:29 : To nowy punkt w wiadomościach:

Emmanuel Macron We wtorek i środę Pałac Elizejski zaprosił siły polityczne, których misją jest utworzenie grupy w Zgromadzeniu Prezydencję ogłoszono w poniedziałek po wyborach parlamentarnych.

• Paryż, Marsylia, Nantes, Tuluza… Większość prezydencka cofnęła się w głównych miastach. w którym momencie? Odpowiedź jest tutaj.

• Chociaż obecnie nie jest możliwy eksport milionów ton zboża do Afryki, ze względu na blokadę okupowaną przez rosyjską flotę na Morzu Czarnym, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapewnił przedstawicieli krajów Unii Afrykańskiej ponad „IKryzys żywnościowy na świecie będzie trwał tak długo, jak będzie trwała wojna kolonialna.. Kontynuuj nasze życie.
Po Niemczech i Austrii przyszła kolej na Holandia zapowiada możliwość wykorzystania węgla Aby uporać się z kryzysem energetycznym wywołanym konfliktem na Ukrainie. Aby zrekompensować spadek dostaw rosyjskiego gazu, minister środowiska Rob Gettin zapowiedział zniesienie do 2024 roku ograniczeń w produkcji energii elektrycznej z węgla.

• Trzydzieści jeden kręgów zachowaj czujność na pomarańczowo Burze (21) i fale upałów (10) autorstwa Météo France.

21:54 : W Yehidni na Ukrainie 300 mieszkańców zostało stłoczonych w wiejskiej szkole na 26 dni. Byli przetrzymywani jako zakładnicy, strzeżeni przez rosyjskich żołnierzy. Dziś niektórzy zeznają w Ten raport pochodzi od specjalnych korespondentów we Francji 2.

21:14 : „Dzieci są bardzo słabe. Widzimy, jak niektóre z nich umierają po dniu spędzonym w ośrodku”.

W Somalii, kraju, który w dużej mierze opiera się na imporcie pszenicy z Rosji i Ukrainy, wywołane konfliktem podwyżki cen pogłębiły brak bezpieczeństwa żywnościowego. W tym artykule opublikowanym wczorajW tym raporcie nasi dziennikarze, Valentine Pasquison i Rachel Rodriguez, przeprowadzili wywiady z organizacjami pozarządowymi i przesiedleńcami, próbując wyjaśnić powagę głodu rzucającego cień na kraj. Somalijskie dziecko wysiedlone przez suszę spaceruje obok padliny martwych kóz z głodu i pragnienia w pobliżu Dolo, Somalia, 14 kwietnia 2022 r. (SOPA IMAGES/SIPA/SALLY HAYDEN)(zdjęcia SOPA/SIPA/Sally Hayden)

20:47 : „Jeśli chodzi o możliwość głodu, coraz więcej ekspertów skłania się ku pesymistycznemu scenariuszowi (…), który jest winą zachodnich reżimów działających jako podżegacze i niszczyciele”.

Rosja przekonuje, że rosnące ceny zbóż, które budzą obawy przed światowym kryzysem żywnościowym, są wynikiem działań Zachodu. Z drugiej strony kraje zachodnie zwracają uwagę, że Moskwa blokuje eksport z Ukrainy.

20:56 : Minęło już dokładnie 20 godzin na kilka minut, więc czas podsumować wiadomości.

Pierwszy spór w Związku Lewicy. PS, EELV i PCF odrzuciły propozycję Jean-Luc Mélenchona dotyczącą utworzenia „Tylko jedna grupa opozycyjna w parlamencie” W ramach Nupes.

• Paryż, Marsylia, Nantes, Tuluza… Większość prezydencka cofnęła się w głównych miastach. w którym momencie? Odpowiedź jest tutaj.

podczas gdy dObecnie miliony ton zboża nie mogą być eksportowane do Afryki, ze względu na blokadę floty rosyjskiej na Morzu Czarnym, prezydent Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego do przedstawicieli krajów Unii Afrykańskiej „IKryzys żywnościowy na świecie będzie trwał tak długo, jak będzie trwała wojna kolonialna.. Kontynuuj nasze życie.

• Trzydzieści jeden kręgów zachowaj czujność na pomarańczowo Burze (21) i fale upałów (10) autorstwa Météo France.

18:37 Przypominamy, że węgiel jest paliwem kopalnym, które emituje najwięcej gazów cieplarnianych i odpowiada za: Globalne ocieplenie. Aby ograniczyć wzrost średnich globalnych temperatur, naukowcy z IPCC nalegają, aby zużycie tego źródła energii zostało ograniczone (i ostatecznie wyeliminowane). Dla mnie COP26Co więcej, kraje zobowiązały się do tego „Przyspieszenie wysiłków na rzecz stopniowego wycofywania energetyki węglowej bez systemu przechwytywania [de CO2] i nieefektywne dotacje do paliw kopalnych”.

18:36 Po Niemczech i Austrii przyszła kolej na Holandię, by ogłosić, że węgiel może posłużyć do rozwiązania kryzysu energetycznego wywołanego konfliktem na Ukrainie. Aby zrekompensować spadek dostaw rosyjskiego gazu, minister środowiska Rob Gettin zapowiedział zniesienie do 2024 roku ograniczeń w produkcji energii elektrycznej z węgla. „Oznacza to, że elektrownie węglowe mogą ponownie pracować z pełną mocą zamiast maksymalnie 35%”ogłoszony.

18:05 : Jest dokładnie 18:00, więc czas podsumować wiadomości.

Pierwszy spór w związku. PS, EELV i PCF odrzuciły propozycję Jean-Luc Mélenchona skierowaną do partii Nupes o utworzenie „Tylko jedna grupa opozycyjna w parlamencie”.

Żaden członek parlamentu nie będzie głosował nad wotum zaufania dla rządu.– oznajmił Christian Jacob. nie będzie go tam „umowa lub koalicja z rządem” Według szefa Partii Republikańskiejrazem! Prawicowa partia może być zmuszona do przeforsowania prawa przez zgromadzenie.

• Ograniczony tranzyt do rosyjskiej enklawy Kaliningradu jest zgodny z „Sankcje europejskie”Według litewskiego ministra spraw zagranicznych. Dziś wcześniej rosyjska dyplomacja potępiła nałożenie ograniczeń „wrogi” Na tranzycie kolejowym przez Litwę towarów do rosyjskiej enklawy.

• Trzydzieści jeden kręgów zachowaj czujność na pomarańczowo Burze i fale upałów od Météo France.

17:36 : Ograniczone przejście do rosyjskiej enklawy Kaliningradu jest zgodne z „Sankcje europejskie”Minister spraw zagranicznych Litwy powiedział. Dziś wcześniej rosyjska dyplomacja potępiła ograniczenia „wrogi” Koleją, przez Litwę, dla towarów do enklawy Kaliningradu.

15:41 We wrześniu były prezydent republiki François Hollande opublikuje artykuł na temat zmian geopolitycznych, jakie wywołała wojna na Ukrainie, jak informuje Stock Editions. Wstrząsy: aby zrozumieć Nowy Porządek Świata Jego premiera zaplanowana jest na 7 września. Były prezydent opublikował dwa artykuły polityczne i komiks od czasu opuszczenia Pałacu Elizejskiego.

15:23 : Jest trzecia wieczorem, czas podsumować wiadomości:

Jean-Luc Melenchon proponuje utworzenie partii nubijskich „Tylko jedna grupa opozycyjna w parlamencie”. Różne komponenty Unii Lewicy planowały do ​​tej pory utworzenie własnej grupy parlamentarnej w Zgromadzeniu Narodowym.

• Emmanuel Macron znajduje się w centrum wywróconej do góry nogami sceny politycznej, ze zgromadzeniem bez wyraźnej większości, Gdzie jego obóz cofa się gwałtownie Na korzyść lewicy i Rajdu Narodowego.

Ukraińska prezydencja poinformowała dziś rano, że rosyjskie bombardowania Ukrainy nasilają się w obwodach charkowskim (północno-wschodnim) i donieckim (wschodnim).

• Trzydzieści dwa koła zachowaj czujność na pomarańczowo Burze i fale upałów od Météo France.

14:59 : W środku rosyjskiej inwazji Rada Najwyższa ratyfikowała dziś Konwencję Stambulską. Ten tekst, który został przyjęty w 2011 r., ustanawia ramy prawne i instytucjonalne zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. „Historyczne wydarzenie, które szybciej przeniesie nas do Unii Europejskiej”Ołeksandr Kornienko, pierwszy wiceprzewodniczący Rady, oklaskiwał na Twitterze.

14:52 : Szwajcaria, która będzie gospodarzem pierwszej konferencji na temat odbudowy na Ukrainie w dniach 4-5 lipca, oczekuje, że temu procesowi, któremu muszą towarzyszyć reformy, „długi i złożony”. „Musimy to omówić tak szybko, jak to możliwe… Aby ustalić kiedy, co i kto, ale przede wszystkim ustalić jak chcemy przygotować ten plan odbudowy”powiedział prezydent Konfederacji Szwajcarskiej Ignacio Cassis.

02:00. : „Rosja nie ma prawa grozić Litwie”Szef dyplomacji Ukrainy powiedział w poniedziałek, po tym, jak Rosja potępiła restrykcje „wrogi” Na przejeździe kolejowym przez Litwę dla towarów do enklawy Kaliningradu. „Cieszymy się z pryncypialnego stanowiska Litwy i mocno wspieramy naszych litewskich przyjaciół”Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy dodał na Twitterze.

13:33 : rosyjska dyplomacja potępiła nałożenie ograniczeń „wrogi” Na tranzycie kolejowym przez Litwę dla towarów przeznaczonych dla jej enklawy kaliningradzkiej. Wynika to z europejskich sankcji, które zostały przyjęte po rosyjskim ataku na Ukrainę. Jeśli tranzyt „Nie jest w pełni przywrócony, to Rosja zastrzega sobie prawo do działania w obronie swoich interesów narodowych”Powiedziała w oświadczeniu.

12:06 : Oto, co jest w wiadomościach tego popołudnia:

• Emmanuel Macron znajduje się w centrum wywróconej do góry nogami sceny politycznej, ze zgromadzeniem bez wyraźnej większości, Gdzie jego obóz cofa się gwałtownie Na korzyść zarówno lewicy, jak i Rajdu Narodowego.

• #Marine Le Pen ogłoszone dziś rano Z twierdzy w Hénin-Beaumont (Pas-de-Calais) „Nie odwrócę głowy” ze swojej partii, Zgromadzenia Narodowego, aby poświęcić się przewodniczeniu przyszłej grupie RN w Zgromadzeniu Narodowym.

Ukraińska prezydencja poinformowała dziś rano, że rosyjskie bombardowania Ukrainy nasilają się w obwodach charkowskim (północno-wschodnim) i donieckim (wschodnim).

• Dwadzieścia jeden kręgów zachowaj czujność na pomarańczowo Burze i fale upałów od Météo France.

09:50 : „Nie można sobie wyobrazić, że miliony ton pszenicy są nadal zatrzymywane na Ukrainie, podczas gdy reszta ludności świata umiera z głodu. To jest prawdziwa zbrodnia wojenna. Nie wyobrażam sobie, że będzie to trwało tak długo: w przeciwnym razie będzie to naprawdę coś za które Rosja będzie pociągnięta do odpowiedzialności” .

Dziś rano szef europejskiej dyplomacji Josep Borrell oskarżył Rosję o popełnienie przestępstwa „Prawdziwa zbrodnia wojenna” Blokując ukraiński eksport zboża, co potęguje zagrożenie światowym głodem.

08:31 : Po pozytywnym zaleceniu Komisji Europejskiej w piątek, państwa członkowskie UE spotykają się w czwartek i piątek, aby zdecydować, czy formalnie przyznać Kijowowi status kandydata do członkostwa. Zielone światło wymaga konsensusu 27.

08:30 : Oczekuje się Rosja eskaluje swoje ataki w tym tygodniu.Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ostrzegł wczoraj wieczorem, na kilka dni przed 27 dyskusjami UE na temat kandydatury Kijowa do Unii Europejskiej.

READ  Mubasher – Wojna na Ukrainie: Moskwa ogłosiła w poniedziałek zawieszenie broni w celu ewakuacji ludności cywilnej z Azovstal